Blíží se nám čas Vánoc a tím i doba, kdy do některých domácností přibude nový člen. Někdy půjde o dárek žádoucí a dlouho očekávaný, ale může se stát, že to bude i dáreček nechtěný nebo neuvážený. A takový „dáreček“, který svému novému páníčkovi počůrá luxusní perský koberec, okouše nohu od starožitné almary a zničí draze zakoupené botky pak může skončit v lepším případě v útulku a v tom horším na ulici.

A na ulici je zima zimoucí, mráz a déšť nebo sníh, na ulici je hlad a hlavně opuštěnost. Protože pejsek - a právě o pejscích je řeč - potřebuje mít svého pána. Psík je totiž nejen tvor smečkový, ale následkem dlouhého soužití s člověkem především tvor, který nikdy nedospěje. Narozdíl od svých vlčích předků zůstává psisko až do smrti vlastně tak trochu mládětem, závislým na svých pěstounech - na lidech. Nic na tom nemění skutečnost, že jsou psíci, kteří dokáží přežít sami - samota je stejně tíží.

Jsou samozřejmě plemena „dospělejší“ a méně dospělá. K těm prvním patří takzvaná primitivní plemena - tedy psiska bližší svým divokým předkům, jako jsou například tibetské dogy, ale také psi pastevečtí - takzvaní kavkazáci, středoasiati, ale třeba i v sousedním Slovensku oblíbení čuvači. „Dětskou“ náturu si ve vysoké míře zachovávají naopak psíci společenští - mopslíci, pudlíci, čivavy a další.

Žádný pejsek ovšem nechce být sám. A tak jsme pro vás vymysleli soutěž, při které můžete vyhrát, vyzkoušet si svůj „spisovatelský“ um a zároveň pomoct opuštěným pejskům.

Soutěž se jmenuje Blues pro psí tlapky a jde o příběh pejska, který nemá pána. Příběh začneme vyprávět my, ale pokračovat v něm budete vy. První díl příběhu se objeví zítra. Vaším úkolem je napsat pokračování - další díl - v rozsahu maximálně tři normostránky (tedy 5400 znaků bez mezer - údaj objevíte například ve Wordu ve složce soubor - vlastnosti souboru - statistika) a poslat nám ho do čtvrtka do 14:00. My vybereme to, které se nám bude nejvíc líbit, a uveřejníme ho v pátečním vydání. Nu a vy zase můžete začít psát další pokračování, navazující na tento příběh. Další uzávěrka bude v pondělí ve 14:00 a pokračování se objeví v úterním vydání. Vytvoříme tak vlastně společnými silami seriál.

Za každé zaslané pokračování získáte 30 bodů do Velké vánoční soutěže. Za uveřejněné (tedy námi vybrané) pokračování získáte 300 bodů do Velké vánoční soutěže. Na konci soutěže (poslední díl vyjde v pátek 22.12.) vylosujeme z uveřejněných příspěvků vítězku, která získá 1000 bodů do Velké vánoční soutěže a kosmetický balíček.

Ke každé uzávěrce můžete poslat jen jedno pokračování!

Pokračování označujte názvem soutěže „Blues pro psí tlapky“ a posílejte na redakce@zena-in.cz.

Uzávěrky jednotlivých kol budou ve čtvrtek 7.12, v pondělí 11.12., ve čtvrtek 14.12., v pondělí 18.12. a ve čtvrtek 21.12. - budete mít tedy pět příležitostí zvítězit! Uzávěrky jsou vždy ve 14:00 - do té doby už musí mail dorazit, takže ho raději posílejte s dostatečným předstihem!

V rámci soutěže vás zároveň budeme seznamovat s děním ve psím domově v Tróji a budete mít příležitost pomoct opuštěným pejskům.

Se psím pozdravem „Haf, baf, ňaf!“ se loučí hlavní hrdina příběhu, Loki.

Reklama