.

Vyhrajte knížku o nádherných místech Země

Cestování

Vyhrajte knížku o nádherných místech Země

Je téměř nemožné, aby obyčejný smrtelník spatřil ZEMI ze všech pohledů a viděl krásy i památky, které ZEMĚ nabízí na všech kontinentech.

Kdo by nechtěl vidět vše a navíc za ideálního počasí? Komu se to skutečně povede třeba z pohodlí svého domova?

ZeměOdpověď zní: čtenářům knihy ZEMĚ - 400 jedinečných míst naší planety.

Nakladatelství Fragment přináší na knižní trh foto-publikaci, která nemá konkurenci.

Mapy a odkazy na všech 851 lokalit světového dědictví! Obsáhlá charakteristika nejkrásnějších míst ze seznamu UNESCO! Nádherné fotografie zachycující nejúžasnější scenérie, které nabízí naše ZEMĚ, a také památky, které zanechali naši předkové. To vše shrnuto na 400 stránkách kvalitního křídového papíru.

 • 260x335 mm, váz., 400 str., 1.499,-

30. 10. je datum, kdy ZEMĚ představí své PŘÍRODNÍ, HISTORICKÉ i KULTURNÍ památky všem, kteří chtějí poznat 400 jedinečných míst naší planety.

Chcete tuto knížku vyhrát? Napište nám pod tento článek, jaké je vaše nejzajímavější místo na Zemi, které jste navštívila.

   
30.10.2009 - Tipy - autor: (red)

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [44] Kristulka [*]

  Nejzajímavějším místem na Zemi, které jsem navštívlila jsou tyto stránky: http://zena-in.cz/. Toto místo mi krade spoustu času, který bych mohla využít rozuměji, ale moc ráda se sem při každé volné chvíli vracím.Sml58

  superkarma: 0 13.12.2009, 22:33:28
 2. [43] SONIKA [*]

  Po 25 letech jsem navštívila Bulharsko.Hodně se to tam změnilo k lepšímu.Nemohla jsem ta místa vůbec poznat.Samé hotely, restaurace.Čisté pláže.Fakt SUPER

  superkarma: 0 11.12.2009, 10:04:22
 3. [42] Maryene [*]

  Ráda cestuji, přesto mi finanční možnosti nedovolují podívat se všude tam, kam bych chtěla. Takže zatím nejzajímavější místo, které jsem doposud navštívila, byly Kanárské ostrovy. Fuerteventura s nekonečnými, liduprázdnými a nádherně divokými bílými plážemi a Lanzarote, sopečný ostrov plný pozoruhodných přírodních scenérií.

  superkarma: 0 09.11.2009, 16:18:44
 4. avatar
  [41] marcela-1 [*]

  mě se líbí v Čechách,asi je těžké vybrat nejhezčí místo,je jich tu spousta,každé místo má svůj půvab

  superkarma: 0 08.11.2009, 10:13:33
 5. [40] Langerová Alena [*]

  Za nejzajímavější místo, které jsem navštívila, považuji keltské oppidum. nachází se nad městskou částí Zbraslav na jihu Prahy. Toto místo není veřejnosti moc známé a proto si zachovalo svoji jedinečnou atmosféru spolu s překrásným výhledem na část Prahy.

  superkarma: 0 07.11.2009, 12:41:48
 6. [39] tvrdikova12 [*]

  Pro mě byla zajímavá každá dovolená,kterou jsem strávila s rodinou,ať už to bylo jen někde na výletě ve skalách a nebo u moře v Chorvatsku či Itálii. Vždycky jsem tvrdila,že nejhezčí místo je na naší chalupě,ovšem teď bych ji nejraděj vyrýpla i s celou zahrodou ze země a přenesla ji do Irska...i když by se tam asi hodně vyjímala mezi těma cihlovejma baráčkama. Špatně nebylo ani v Istambulu na bazaru...mimochodem,dělaj tam strašně dobrej kebap,ale s tou porcí mi musel pomoci přítel. Jediným problémem byly hranice,kde se lítá s pasama od okýnka k druhýmu a sbírají se razítka...podobně to bylo i na mojí cestě na Ukrajinu. Přišlo mi to tam jako zapomenutá země,když jsme projížděli rádoby stěrkovejma silnicema po vesničkách a museli kolikrát cěkat,než se nám kde jaká kráva a ovce uhne z cesty. A to nemluvím o kontrolách pomalu každých necelých 100km na gájích. Nejčastěji ale pobývám ve Spojeném království,kde pořád prší a každej se hemuje jen hranolkama a hambáčema...ale mentalita lidí je jiná,než všude. Nikdo nikam nespěchá a jsou strašně ochotný...proto bych tady chtěla dožít stáří,uvidíme,třeba se podaří...

  superkarma: 0 07.11.2009, 10:08:07
 7. [38] Nel2 [*]

  Mě se nejvíc líbilo u moře v Chorvatsku na Makarské,líbí se mi jejich kultura,krásná příroda,příjemní obyvatelé a člověk se tam cítí jako doma a vždy se tam rád vrací.Ale ráda bych poznala i jiné místa v cizině a na celém světě,protože každý kousek světa je něčím krásný a zajímavý ať už kulturou,přírodou,krajinou...Myslím si,že na každém místě na světě je něco krásného a zajímavého.Jen ta místa objevit.Hlavně kde je krásná a čistá příroda,ve které je ta nejlepší relaxace.

  superkarma: 0 05.11.2009, 14:47:37
 8. avatar
  [37] malvina [*]

  Každé místo na naší modré planetě je nečím zajímavé a krásne. Taky  záleží, jak se  člověk  na místa ,  kde  se  rád  vrací    díva. Někdy   se  rád    vracíte  do přírody,  do lesa ,  k přehradě,někdy VÁS   docela  a zcela   jistě pohltí   ruch  velkoměsta. Pro mně je   každé místo  na zemi  krásné. Miluji    AMSTERDAM, město, kde  stále nacházím  novou inspiraci, nápady a chut  do života. Před  pár  lety  jsem  navštívila  Pakistán, a  chtěla  jsem  vědet  jak  se  žije  v mestě které má 8,5 milionu obyvatel. KARACHI, město plné zajímavých kontrastů,vše zde  funguje   dobře, na ulicích  vidíte  nablýskané merecedesy,   ale taky   koně, osly,buvoly, rikše, motorky všech  značek a všude přítomné kola. Na  tržištích  je  všude  množství  orientálního   ovoce, fíku, datli, oříšku, pomerenčů melounu a  všeho  možného i nemožného.Každé místo na  naší planetě je nečím zajímave. 

  superkarma: 0 03.11.2009, 15:02:50
 9. avatar
  [36] Bojarka [*]

  nejzajímavější místo na světě? To ale přece nejde vybrat jenom jedno. Možná je to vrcholek kopce s nádherným dubem, teď ke všemu ještě úžasně vybarveným, a neuvěřitelným výhledem u nás nad chalupou v Orlických horách. Nebo megalitické chrámy na Maltě a Gozu. A co Řím, Pompeje, Paříž, Londýn, Praha nebo Vídeň? Nebo raději Mnichov, Regensburg? A co vyhlídky v Alpách, ledovce v Norsku nebo Geiranger fjord nebo planina Jizerských hor? A to zatím stále mluvím jenom o Evropě a zapomínám na zbytek světa. Vybrat jedno místo skutečně nejde. 

  superkarma: 0 02.11.2009, 11:11:51
 10. avatar
  [35] Věrulinka [*]

  Sml15 jsem se dostala tak akorát do východního Německa za komančů Sml30 na nákupy, takže nemůžu napsat o nejkrasnějším místě mimo úzení čech Sml15, ale knížka bude krásnáááááááááááá Sml22Sml67

  superkarma: 0 02.11.2009, 07:11:46
 11. avatar
  [34] Florencie [*]

  Nejvíc zážitků ve mě nechala návštěva Benátek. Měly by patřit mezi divy světa. Je tam nádherně Sml59

  superkarma: 0 01.11.2009, 14:15:42
 12. [33] Lana [*]

  Navštívila jsem spoustu zajímavých míst v zahraničí. Myslím, že všude se najde něco zajímavého  na co člověk rád vzpomíná.

  Nejbližší mému srdci přesto zůstává Rejvíz v Jeseníkách. Asi proto, že jsem v dětství s rodiči pravidelně jezdila na Rezvíz na dovolenou. Vždy si vybavím nádhernou přírodu, klid a malebnost tohoto kouzelného místa. Dodnes má v sobě toto místo pro mě neopakovatelnou atmosféru a vždy cítím zvláštní pocit - jako bych se vrátila do dětství. Nádherné lesy a čistý horský vzduch také dokážou spolehlivě zahnat chmury, které si člověk z města někdy přiveze. Letos jsem si místo pobytu v zahraničí vybrala pro dovolenou Rejvíz a já i partner jsme byli nadšeni. "Lékař léčí, příroda uzdravuje" - naprosto s tímto rčením souhlasím. Ani se nám nechtělo vracet zpět do města. Říkali jsme si, že možná někdy... bychom se na Rejvíz přestěhovali. Je to takový sen, uvidíme, co život přinese. Sml16

  superkarma: 0 01.11.2009, 10:59:13
 13. avatar
  [32] risina [*]

  Naši s námi odmala hoděn cestovali tam, kam to tehdy bylo možné, a po roce 1989 jsem docela sjezdila Evropu. Severní Amerika a Austrálie jsou zatím nesplněný sen.

  Ale asi nejzajímavější byl týdenní výlet do Arménie v rámci půlročního pobytu v Rusku v roce 1983. Průvodce nám vyprávěl hodně o historii této země a jejího národa, který od nadvlády Turků přešel pod nadvládu Rusů (tehdy to jen naznačoval, ale bylo zřejmé, co si o tom myslí), zažila jsme tam svou první řízenou ochutnávku vína s květnatými přípitky (některé si pamatuju dodnes) a dvořením "ohnivého" arménského mladíka - díky němuž jsme s akamrádky další den viděly na tehdejší dobu velmi odvážné satirické divadelní představení. Jako skok do jiného světa a velký kontrast k ateistickému sovětskému Rusku mi připadala návštěva Ečmiadzinu, sídla tradiční arménské církve, s klidně a pomalu kráčejícími mnichy a kamennými pomníky popsaným zvláštními znaky. Chtěla bych se tam podívat znovu, jestli to je stejné jako ve vzpomínkách...

  superkarma: 0 31.10.2009, 18:21:05
 14. [31] veru.p [*]

  Nejzajímavější místo, na kterém jsem zatím byla je Řím. Všechny památky - Forum Romanum, Fontana di Trevi, Vatikán atd. jsou opravdu úžasné a všem doporučuji se tam alespoň na víkend podívat.Sml67

  superkarma: 0 31.10.2009, 17:29:31

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Cher [*]

  Také mám hodně "nejzajímavějších míst". V 16 letech jsem např. byla v Taškentu, Dušanbe a ve Ferganě. Tenkrát byl pro mě úžasný zážitek návštěva tržiště v Dušanbe nebo ve Ferganě jsem poprvé viděla prodávat kusy čerstvé masa zavěšených na hácích v takovém malém obchůdku.

  superkarma: 0 31.10.2009, 10:15:31
 2. avatar
  [29] cicinka [*]

  Moje nejzajímavější místo není jen jedno. Je to příroda sama o sobě. Různorodá krajina, která je krásná v každém koutě Země. Osobně jsem zatím navštívila, pro mě moc krásné místo, Bílé Karpaty na Moravě. Nikdy bych nevěřila jak může být krásná krajina.Sml29 Rozhled z Krkonošských kopců je také nádherný. Sml29 Z fotek zprostředkovaně jsem obdivovala Islandskou krajinu či Mexiko. Byli tam naši známí. prostě nejkrásnějších míst na zemi je spousta.Zjednodušeně bych řekla, že je to výhled do krajiny.

  Tady Bílé Karpaty-na vlastní oči je to ovšem daleko krásnější

  superkarma: 0 31.10.2009, 09:05:59
 3. avatar
  [28] Dante Alighieri [*]

  Opravdu nejzajímavější pro mě byla asi návštěva hradu Loket. Je tam velmi věrně vyvedená mučírna - s figurínami a nechutnými zvuky z repráků.. Popisy jednotlivých mučících procesů jsem si radši ani nečetla, jen jeden (a to lámání v kol). Rozbolela mě tam hlava a chtělo se mi zvracet! A následně jsem v noci neusnula.

  Ale místo, které mám asi úplně nejradši, jsou Mariánské Lázně. Pojí se mi k nim strašně moc vzpomínek a kromě toho je tam božsky. Ani mi nevadí, že je to prý nejdeštivější místo v ČR. Možná až budu v důchodu a nebudu potřebovat být zaměstnaná (je tam nezaměstnanost a mini platy), odstěhuju se tam.

  superkarma: 0 31.10.2009, 03:06:51
 4. [27] kanerka [*]

  Takových míst je hodně,kde se mi moc líbilo,ale asi nejvíc mě zaujalo město Nice ve Francii,je tam toho tolik k vidění,prostě nádheraSml58

  superkarma: 0 30.10.2009, 22:48:15
 5. avatar
  [26] Mopsička [*]

  Těch míst je tolik, že ke každému mám milé vzpomínky. Když teď nepočítám přírodu, tak moc ráda jsem trávila čas v Čáslavi, kde bydlela jedna z nejhodnějších osůbek na Zemi - tetička Miluška (bohužel už není mezi námi). Sml15

  superkarma: 1 30.10.2009, 21:12:02
 6. avatar
  [25] farmářka [*]

  Myslím, že v České republice se najde mnoho a mnoho krásných míst, každý rok jsme v jiném kraji a je to nádhera

  superkarma: 0 30.10.2009, 20:19:38
 7. avatar
  [24] Bugy [*]

  Já jsem měla velké štěstí, že jsem mohla navštívit Japonsko. Moc mě ta země okouzlila. Viděla jsem Tokio, jet v Tokiu metrem,  tak to je neskutečný zážitek. Jsem rád, že jsem se dokázala odtamtud vůbec dostat!  Navštívila jsem staré chrámy jak v Tokiu tak v Kjótu, čínskou čtvť v Jokohamě, viděla nádherné zahrady, horu Fuji, jela jsem vlakem HIKARI.

   Ale zůstala jsem úplně omráčeně stát v Kamakuře před  tisíc let starým bronzovým Budhou.

  Mystické místo. Tam bych se chtěla znovu podívat.

  V té době jsem měla těžce nemocnou kamarádku, tak jsem jí z toho místa poslala pohled s přáním, aby jí Budha pomohl a dodal sílu.  Zázraky se bohužel nedějí...

  superkarma: 0 30.10.2009, 20:16:04
 8. avatar
  [23] OlgaMarie [*]

  ifulinkaa — #9 Asi tak! Já snad jezdím po světě tak ráda, protože se ještě raději vracím domů a pak o cestách vyprávím.

  superkarma: 0 30.10.2009, 19:41:05
 9. [22] Hlavja [*]

  mě se odjakživa moc líbilo ve Slovenském Ráji. myslím, že je to moc pěkné místo. taky se mi líbí Alpy a italské Dolomity.

  superkarma: 0 30.10.2009, 19:36:00
 10. avatar
  [21] blesksoft [*]

  já byla na Mauriciu a to byl fakt ráj na zemi. Taková pohoda, klídek, nádherná příroda až jsem z toho otěhotněla Sml30

  superkarma: 0 30.10.2009, 18:28:17
 11. [20] vozlenka [*]

  Nejzajímavější místo , které jsem navštívila letos, jsou irské útesy Slieve League, jsou podstatně méně známé než Cliffs of Moher, ale o to romantičtější , nezahlcené lidmi. Irové tvrdí, že jsou to nejvyšší evropské útesy vůbec, a když ne nejvyšší tak druhé nejvyšší.Sml30A to jsem chtěla spíš jet do Sliga , ale manžel rozhodl za mě. Kvůli tomu jsem s ním několik hodin cesty autem vůbec nemluvila.Sml52 Konečně jsem na vlastní oči viděla útesy porostlé kvetoucím vřesem. Takže musím uznat, že to nemluvení stálo za to.Sml22

  superkarma: 0 30.10.2009, 18:28:10
 12. avatar
  [19] barkl2 [*]

  Nejzajímavější místa na Zemi jsou ta, která mám zatím ve svých snech a toužím se tam podívat. Irsko, Wales, Nový Zéland, nějaký přívětivý ostrůvek v Tichomoří...

  Pokud bych měla volit z těch, kde jsem opravdu byla, tak je to pro mne vrchol Sněžky, když nejede lanovka. Pokud se vlastními silami dostanu na vrchol naší nejvyšší hory, znamená to, že jsem zdravá, a ten pohled dolů taky není k zahození. A když nejede lanovka, není tam tolik rádoby turistů :-)

  superkarma: 0 30.10.2009, 17:18:09
 13. avatar
  [18] RenataP [*]

  Momentálně je pro mě nejzajímvavější místo na Zemi v našem paneláku, v ložnici, v posteli - tam bych velmi ráda strávila asi tak 8 hodin ničím, slovy NIČÍM nerušeným spánkem...

  Je to taková obcese, že mě Pompeje  nechávají chladnou...

  superkarma: 0 30.10.2009, 16:51:04
 14. [17] UVita [*]

  Zapůsobily na mě Pompeje. Muselo to být nádherné město, bohužel se smutným koncem pro něj i samotné obyvatele města.

  superkarma: 0 30.10.2009, 16:48:17
 15. [16] katka6 [*]

  Velké Losiny-Maršíkov,moc by mě zajímalo jak to tam ted' vypadá,bylo tam krásně v každém ročním období

  superkarma: 0 30.10.2009, 15:14:51
 16. [15] monča [*]

  Od dob svých studií jsem nenáviděla Prahu a skoro 20 let jsem ji nenavštívila. Až před dvěma lety s manželem a s dětmi - jeli jsme na jeden v výletů po republice a naplánovali jsme si i čtyři dny v Praze.Musím říci, že nás oba s manželem naprosto dostal noční výlet na Pražský hrad, nejvíce chrám sv. Víta, nádherně v noci nasvícený.Oba jsme zůstali "štajf", bylo to hrozně tajemné a nádherné. Člověk užasne, jak před tolika lety a s minimální technikou dokázali lidé něco tak nádherného postavit. Pochybuji, že by to s dnešními možnostmi někdo znovu dokázal.

  superkarma: 0 30.10.2009, 15:13:06
 17. avatar
  [14] Milala [*]

  Nejzajímavější místo je to,kde se cítím dobře,jsem tam se svými blízkými nebo výbornými přáteli.A je jedno jestli je to doma,v cizině nebo třeba v obýváku.Každý kraj je svým způsobem pěkný!

  superkarma: 0 30.10.2009, 14:01:34
 18. avatar
  [13] Siera [*]

  Vysočina - les u hrádku Templštýn u Velkého Meziříčí.

  superkarma: 0 30.10.2009, 13:28:40
 19. avatar
  [12] enka1 [*]

  Skalná-malinký, opuštěný lom s jezírečkem nedaleko Hořic na Šumavě. Místo mého prvního vandru. Jak ono to tam asi po těch 30ti letech vypadá?

  superkarma: 0 30.10.2009, 13:08:26
 20. [11] Caterina [*]

  Nádhernou a velmi zajívavou zemí s bohatou kulturou je MEXIKO !!! Doporučuji.

  superkarma: 0 30.10.2009, 13:06:50
 21. [10] Januše [*]

  V Austrálii hora Uluru, kdy při východě i západě slunce tato hora mění svoji barvu. No, prostě zázrak!Sml67

  superkarma: 0 30.10.2009, 13:02:51
 22. avatar
  [9] ifulinkaa [*]

  ať už procestuji celý svět,pro mě vždy bude nejzajímavějším místem DOMOV!  pokaždé se do něj vracím a vzpomínka na milá místa zde třídím v hlavě a ráda se k nim vracím:-)

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #23
  superkarma: 0 30.10.2009, 12:53:26
 23. avatar
  [8] OlgaMarie [*]

  Ostrov Malta. Zajímavosti a také ojedinělé památky si můžete vygůglovat. Co si ale musíte prožít je jízda maltskými autobusy! Opravdu, ale opravdu nevíte, zda vůbec pojede a pokud pojede, nevíte, zda dojedete...Je to unikátní zážitek. Je běžné, že jedete určitou linkou jeden den tak, druhý den jinudy. Jízdní řád uvádí intervaly. (Tato linka jezdí po 10, 15 nebo 40 minutáchSml30.)A to nejzajímavější? Nikde žádná nervozita, všichni jsou v pohodě, však ono někdy něco někam pojede!

  Nedivte se, že jsem si západní pobřeží proťapala pěšky a v páskových pantoflích. Jen jednou jsem málem šlápla na malého chameleonka, který strnul asi úžasem, kde jsem se tam vzala.

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:50:39
 24. [7] mechanik [*]

  Všude je plno krásných míst,ale zůstala bych u nás v jižních Čechách a to konkrétně Černé jezero na Šumavě.Připadáte si jako v pohádce a vracíte se do minulosti.Stejně tak třba Moravský kras,svou nádherou krápníků,které dokázala vyčarovat sama příroda za spousty let,Myslím si,že za krásnými místy nemusíme jezdit do ciziny,ale i u násje jich mnoho a spousta lidí je nezná,neví,kde se nacházejí,ale třeba Egypt znají perfektně.Věřím,že je tam krásně,ale než člověk začne poznávat cizí země,měl by dobře znát tu svou.

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:50:21
 25. avatar
  [6] Kájina [*]

  Nejzajímavější místo  s úžasnou kulturou a lidmi které jsem kdy navštívila je bezesporu Thajsko....

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:43:22
 26. avatar
  [5] Zzuzzka [*]

  Nejprve jsem chtěla napsat, že žádné místo, které jsem kdy navštívila nebylo zase až tak zajímavé, ale když tak zapřemýšlím, tak v krápníkových jeskyních mi vždycky naskakuje husí kůže... Myslím, že tyto jeskyně jsou hooodně zajímavé, nejzajímavější ale určitě ne... A pak je pro mě hooodně zajímavý, tajemný Egypt, pyramidy a hrobky... Ve městě kde jsem dříve bydlela je i kočičí hřbitov, který je součástí zámku. Toto místo mi přijde taky hodně zajímavé a jako malá jsem se chodívala na kočičí pomníčky s kamarádkama dívat a počítaly jsme jak jsou kočičky staré... No a jak nad tím přemýšlím víc a víc, tak zajímavých míst na zemi je strááááášně moc a to je dobře!

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:40:19
 27. [4] tetička25 [*]

  Nejzajímavější a nejkrásnější jsou pro mě jeskyně v Moravském krasu

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:40:07
 28. avatar
  [3] dazou [*]

  ja bych rekla, ze to nejzajimavejsi jsem jeste nenavstivila.

  jinak z tech navstivenych je to asi Rabštejn nad Střelou a Křivoklátsko, hlavne okoli chaty Emilovna.

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:32:26
 29. avatar
  [2] 13042000 [*]

  Pamukale

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:31:17
 30. [1] doktorova [*]

  Nejzajímavější místo na Zemi je moje pracoviště. Pokaždé mě něčím překvapí....Sml58

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:30:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme