Máte ráda detektivky? A co ty akčnější detektivky? Pokud jsou vaše odpovědi na tyto dvě otázky: ano, potom neváhejte a zasoutěžte si o film Krycí jméno: Vlk!

Krycí jméno: Vlk

vlkTento špionážní thriller byl natočen podle skutečného příběhu Mikela Lejarzy, agenta španělské tajné služby, který během posledních roků Frankovy diktatury v letech 1973 až 1975 infiltroval do teroristické organizace ETA pod krycím jménem VLK. To on byl zodpovědný za pád čtvrtiny teroristických aktivistů této organizace včetně speciálních jednotek a některých osob na samém vrcholu organizace. Operace VLK destabilizovala tuto teroristickou organizaci v době, kdy se její akce staly dokonalým potvrzením pro nejkonzervativnější křídlo Frankova režimu, které tak přebralo plnou kontrolu a ukončilo veškeré demokratické procesy rodící se ve Španělsku. Operace VLK překazila plán teroristů na útěk z vězení, kde byli drženi a sledováni za jejich překvapivé útoky po celé zemi. Nakonec byl ale Mikel Lejarza „VLK" zrazen vlastními lidmi, to jest španělskou tajnou službou. Když už jim nebyl tak užitečný, chladnokrevně ho hodili přes palubu. To však „VLKOVI" nezabránilo v pokračování v misi, která se stala nejúspěšnější akcí proti organizaci ETA řízenou španělskou vládou. Kvůli jeho zradě ho ETA odsoudila k smrti. Celé Baskicko bylo pokryto plakáty s portrétem Mikela Lejarzy ve víře, že některý z jejich stoupenců by jim mohl dopomoci Mikela dopadnout a zlikvidovat. Mikel musel podstoupit plastickou operaci, změnu identity a nakonec zmizel beze stopy do neznáma. Na památku, která je stále patrná, nosí s sebou členové ETA dodnes kulku s jeho jménem, připraveni ho v okamžiku setkání právě touto kulkou zlikvidovat.

Film byl natočen v roce 2004, režisérem filmu je Miguel Courtois. Film byl ve své zemi velmi úspěšný, získal dva Goyi (španělská verze Oscara), jednoho za střih a druhého za speciální efekty, a na další tři Goyi byl nominován.

Soutěž

Pravidla soutěže o pět dévédéček s filmem Kdycí jméno: Vlk jsou jednoduchá. Celkem do 10 článků a novinek v magazínu jsme ukryli fotku, kterou vidíte pod tímto odstavcem. Vaším úkolem je všechny fotky najít a kliknout na ně. Obrázky jsme umístili do článků vydaných od 4. října 2010.

vlk

Připomínám, že abyste měly šanci na výhru, musíte nasbírat všech deset obrázků!

Náš tip

Prohledávejte jednotlivé rubriky magazínu a jejich archivy. Do soutěže jsou zařazeny články od 4. až do 8. října 2010, datum vidíte vždy pod anotací článku.

Abyste mohla sbírat obrázky, musíte mít ve svém profilu vyplněné celé jméno a adresu!
Soutěž začíná právě teď (8. října) v 11.30 hodin a končí v úterý 12. října o půlnoci. Během středy vylosujeme výherce. Hodně štěstí!

Ceny do soutěže věnovala firma EUROPEproductin.

Reklama