Jste sova, která trpí ranním vstáváním, zato nejlepší pracovní výkon podává do pozdních večerních hodin? Nebo skřivan, který je svěží za ranního kuropění, ale noční směny by byly utrpením? Trefil se vám zaměstnavatel do životního rytmu?

working hours

Než jsem začala pracovat v Ženě-in, byla jsem na volné noze. To znamená, že jsem měla i volnou pracovní dobu. Svým způsobem to byla paráda, být pánem svého času. Ale pokud v sobě nemáte dost  disciplíny, občas se dostanete do pasti. Zvláště typy, co všechno odkládají na poslední chvíli, což je mnohdy i můj případ, se můžou se zlou potázat. Jenomže v divadlech, kde jsem „hostovala“ jako výtvarník, existují přesné termíny a také sankce za jejich nedodržení, takže vás vždycky donutí zvednout zadek a něco dělat.

Na druhou stranu práce výtvarníka, ať už divadelního, či jiného, žádnou pracovní dobu nemá a zároveň ji má pořád. „Směna“ přes noc do rána není výjimkou. Když vás políbí múza, nebo honí termín. Abyste se uživili, musíte se pěkně otáčet.

Redakce mi dala řád, i když ani tady to není jednoznačné. Občas vedeme spory o tom, jak by vlastně měla vypadat pracovní doba. Napsat si naplánované články a pak vyrazit do světa sondovat, co se děje. V nejlepším případě se ještě vrátit do redakce a své poznatky zužitkovat v aktuálních článcích. Nejlepší postřehy jsou vždycky ty nejžhavější, kdy je člověk plný emocí.

Jak by to vyhovovalo mně? Dopoledne, klidně od sedmi třeba do dvanácti, pracovat za stolem a pak jít  mezi lidi, „očuchávat“, co se nosí, jaké jsou nové kolekce v obchodech, kde je dobrá výstava.

Saše by zase vyhovoval opak. Já už dávno datluji do klávesnice, když se přiřítí do kanceláře s tím, že ještě před půl hodinou ležela v posteli. Ještě že to má blízko.

Pak tu sedí s nepřítomným pohledem a pusou otevřenou zíváním tak do jedenácti, než je schopna nastartovat motor. Jí by vyhovovala pracovní doba od dvou odpoledne klidně do deseti večer. Prostě klasická odpolední směna.

  • Jak to máte vy, milé ženy-in?
  • Pracujete na směny?
  • Máte dlouhý, krátký týden?
  • Pracujete o víkendu?
  • Máte víc profesí dohromady?
  • Jak se vám daří skloubit práci s domácností?
  • Který den v týdnu vám nejvíce vyhovuje? Kdy máte největší pracovní výkonnost?
  • Vyhovuje vám pracovní doba, kterou máte teď? Měnila byste?
  • Máte nějakou příhodu, která se stala v souvislosti s pracovní dobou?

Své postřehy, poznatky, zkušenosti, nebo třeba příhody, které se týkají pracovní doby, můžete posílat na náš e-mail redakce@zena-in.cz  

Na vaše příspěvky se těším už teď

A na co se můžete těšit vy? Dám vám vybrat

Buď poukázku v hodnotě 1000 Kč na nákup šatů značky Cool Boutique, která platí do konce roku, nebo hydratační oční krém Solutions od Avonu. Prosím, ke každému příspěvku přiřaďte možnost, kterou byste chtěla v případě, že budete vylosována

ecna

Reklama