Bulvár

Výhodný nákup: rifle a deset marek k tomu

 
Ráda v "sekáčích" nakupuji. Když tyhle obchody u nás začínaly, bylo mým hoby aspoň jednou za týden všechny ve městě projít. Chodím tam pořád, i když už ne tak často.
 
S radostí nesu domů svou "kořist za pár korun". Třeba žinylkový svetr za 30 Kč! No, nekupte to, za ty peníze! I několik "značkových kousků" jsem takhle koupila. Všechno vždycky hned vyperu, vymáchám v octové vodě a pak v aviváži. A raduju se, jak dobře jsem nakoupila.
 
Manžel a syn neměli zpočátku pro moji zálibu moc pochopení, brblali, že kdo ví, kdo to nosil a co z toho můžu "chytit" atd., ale vzdali to. (Mají už také pár triček "téhle značky" a žádnou vyrážku z nich nechytili.)
 
Spodní prádlo, plavky, pyžama, boty a ložní prádlo bych ale v sekáči nikdy nekoupila.
 
Jednou jsem si v sekáči koupila rifle (na sekáč tehdy drahé - byly za 180 Kč) a doma jsem v kapse jsem našla zmačkanou 10ti markovku - západní. Takže opravdu výhodný nákup!
 
Ještě tak před dvěma lety byly v sekáčích i odpovídající ceny. Připadá mi, že teď majitelé už nevědí, co za zboží, které nakupují na kila, chtít. Přesto do sekáčů chodím ráda.
 
Pro někoho je second hand jedinou možností, jak se "obléknout", někdo si ale nemůže dovolit ani to a někdo by tam nikdy nevkročil. Záleží na tloušťce peněženky a na nározu.
 
Když si uvědomím, že neprodejné zboží odtud skončí většinou na skládkách, je mi z toho smutno. Jak to ale jinak řešit mne nenapadá.

Možná ženy-in budou mít nějaký dobrý nápad, co udělat s nepotřebnými "hadry", které se k nám vozí po tunách.

mami

Milá mami,

k nám se zboží doveze z jiných zemí, kde už oblečení z nějakých důvodů nechtějí. Proto už Česká republika je jakýmsi sítem a záchranou před skládkou. Nenapadá mě proto, jak zabránit, aby věci, které jsou nekvalitní, špinavé a nepotřebné, končily jinde než právě na skládkách.
   
07.07.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Eliana [*]

  carodejnice:to je blby, ja driv segre pomahala a musim rici ze posledni roky tam nosi lide jen ciste a vyprane veci a to se jen balilo do krabic. Prvni roky by se clovek pozvracel a bylo to na rukavice jak to nekdo mel i 50let na pude v pytli a v tom kdeco

  superkarma: 0 07.07.2006, 13:52:31
 2. [5] carodejnice [*]

  Já nosím staré oblečení na Červený kříž.
  Když jsem tam jednou donesla velkou cestovní tašku vypraného a voňavého dětského oblečení, paní, která věci přijímala, vysypala obsah tašky na zem. Je pravda, že každý si snad oblečení doma vypere, ale neměla jsem z toho dobrý pocit....

  superkarma: 0 07.07.2006, 13:36:59
 3. avatar
  [3] Eliana [*]

  Matelka:tam je "prodava a rozdava", to znamena,ze maji male obchudky kde prodavaji za symbolicke castky do 50,- korun obleceni a potrebni je dostavaji prece zdarma na charite,a z tech prodanych vecicek se koupi tem potrebnym hygienicke potreby a podobne drobnosti,ta organizace nezije z financi podpory, takto jsou samostani a sobestacni

  superkarma: 0 07.07.2006, 12:31:28
 4. [2] Matelka [*]

  Eliana: Pokud bych dala něco do sbírky, nenapadlo by mě, že to někdo prodává dál potřebným.

  superkarma: 0 07.07.2006, 12:26:25
 5. avatar
  [1] Eliana [*]

  moje sestra porada sbirky obleceni, to co je pekne ta organizace pro kterou to dela, vypere, vyzehli a prodava a rozdava potrebnym, z hadru se strojove nacupuji kousky a z nich se vyrabi tolik moderni koberecky a treba kozene a kozenkove zbytky odkupuji Nemci k dalsimu zpracovani, jediny problem je s botami, ty se z hyg.duvodu nesbiraji a jejich likvidace je financne narocna...

  superkarma: 0 07.07.2006, 12:01:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme