Podívali jsme se do „límcové“ historie. Jak jsem psala úvodním článku, límec byl v historii módy snadným poznávacím znamením. Některé límce byly natolik typické, že si je nemůžete splést.

Některé límce dostaly humorné pojmenování podle toho, co asociovaly. Jiné proslavil jejich nositel. Proto se ani laik nemusí bát dnešní soutěže. Otázky, které vám teď položím, vám jistě hodně napoví.

1-Jak se říkalo límci, který se svým tvarem podobal jedné součásti zařízení na výrobu mouky. Byl obřích rozměrů a nosili ho hlavně v Nizozemí. I když ve zmenšené formě byl nepostradatelnou součástí španělské renesanční módy.

Chtěla jsem „slyšet“odpověď MLÝNSKÝ KÁMEN, ALE BYLA JSEM HODNÁ A UZNALA JSEM VÁM I ODPOVĚĎ OKRUŽÍ, KREJZL, NEBO OSMIČKOVÝ LÍMEC

2- Jak se říkalo límci, který získal jméno podle své slavné nositelky skotské královny. Ironií osudu je, že právě její útlý krček, který tento půvabný límeček zdobil, přeťal katův meč.

STUARTOVSKÝ, NEBO LÍMEC PODLE MARIE STUARTOVNY

3- Další límec, který vešel do historie díky svému „vynálezci“. Hodně vám napoví, že tento muž byl malého vzrůstu, zato velkého sebevědomí.

NAPOLEONSKÝ. Pokud se v odpovědi objevilo jméno Napoleona, uznala jsem ji

A ještě k fungování soutěže.

Bohužel, nemohu ovlivnit, že se „něco“ stane z načasováním soutěže. Je možné, že se chyba vloudila, když mi byl počítač opravován. Tímto se omlouvám všem, které se už do soutěže nedostaly, ale opravdu za to NEMŮŽU

 

Reklama