K včerejší soutěžní otázce (otázkám) mi opět pomohl film. Poznaly jste podle domácího oblečení, o jakou herečku a film se jednalo? Prozradím vám, že většina z vás odpověděla správně.

Měly jste napsat jméno herečky a filmu, ve kterém je takto „domácky“oblečená

1-      Jde o sérii komedií z venkova, ve kterých tato herečka přímo exceluje.  Nevidíme ji takřka v ničem jiném, než v pohodlném domácím oblečení, které tvoří lehké bavlněné šaty většinou bez rukávů. Občas doplněné zástěrou. Postava, kterou herečka ztvárňuje je pěkně od rány. Napište jméno herečky a název alespoň jednoho dílu z této úspěšné komediální trilogie.

HELENA RŮŽIČKOVÁ. SLUNCE, SENO A....

2-      Opět se jedná o komedii, která se dočkala volného pokračování. Tentokrát je její kulisou město, pavlačák a sousedské vztahy. V jedné scéně je herečka, na kterou se ptám, oblečena do slušivého župánku, na hlavě má bandáž a pleťovou masku, když se ozve telefon a nějaká neznámá slečna žádá jejího manžela.  Napište jméno herečky v župánku a název komedie

IVA JANŽUROVÁ. ZÍTRA TO ROZTOČÍME, DRAHOUŠKU

3-      Uhodnout tuto herečku už možná nebude tak snadné jako u dvou předchozích. Kdysi byla slavnou hvězdou filmů První republiky. Za socialismu byla obsazována už jen zřídka, ale její výkon vždycky stál za to. V této filmové komedii hraje tetičku, která má v jedné scéně velice pozoruhodný obleček. Nejedná se přímo o domácí oblečení, a není určen k běžnému nošení, přesto v něm vypadá velice půvabně.

VĚRA FERBASOVÁ. JÁCHYME, HOĎ HO DO STROJE

Blahopřeji všem, které odpověděly správně

Reklama