Víno Samos Nectar se získává z rozinek sušených na slunci a zraje v dubových sudech nejméně 3 roky. Zlatě jantarový nektar se tak pyšní výraznou chuťovou plností. Které z vás si pochutnají na jednom z nejlepších sladkých muškátových vín na světě?

Samos, řecký ostrov opředený bohatou historií, se nachází ve východní části Egejského moře, jen míli od západního pobřeží Turecka. V jeho horách roste slavná odrůda vinné révy Samos Muscat Blanca Petit Grains. Právě z ní vznikají sladká a lahodná samoská vína, která patří mezi nejlepší a nejznámější řecká vína. Jsou vyvážena do celého světa a slouží jako mešní vína ve Vatikánu.

ostrov

Historie vinařské oblasti Samos sahá až do starověku a váže se k nim i legenda o řeckém bohu vína Dionýsovi. Ten podle legendy léta pronásledoval Amazonky, které jím pohrdaly, a vždy se jim podařilo uprchnout. Dostaly se až na ostrov Samos, kde v boji s nimi pomohli zoufalému Dionýsovi místní obyvatelé. Na oplátku za jejich pomoc, je naučil pěstovat vinnou révu a dal jim odrůdu, která produkuje chutné a voňavé víno. ​​

vinice

Samos Nectar je přírodní víno získávané z rozinek sušených na slunci. Zraje v dubových sudech nejméně po dobu 3 let, kde získává hutnost, výraznou plnost i silně zlatě jantarovou barvu. Má výrazný a harmonický buket s příchutí ořechů. V chuti je cítit med obalený jemnými pryskyřičnými tóny. Díky těmto výjimečným vlastnostem patří mezi nejlepší muškátová vína na světě. Hodí se k pokrmům jako například foie gras, kachna na pomerančích a samozřejmě k dezertům.

samosnectar

Zdroj foto: samoswine.eu

Více o vínech Samos zde.

Láhev vína Nectar získávají:

  • Hajduleu
  • hašlerka
  • Wercik.W

Výhercům gratulujeme a ostatním přejeme hodně štěstí v jiných soutěžích Věrnostního klubu. O co se aktuálně soutěží, zjistíte ZDE.

Nejste ještě členem Věrnostního klubu? Není nic jednoduššího, než se zaregistrovat.

Více informací o Věrnostním klubu najdete ZDE.

Reklama