V rubrice cestování právě probíhá seriál článků z cestopisu Fuerteventura. My s mou kamarádkou Laděnkou jsme si nemohly ujít skvělou restauraci Casa Santa Maria na Fuerteventuře. Tuto restauraci doporučuje nejen delegátka Tereza z Canaria Travel, ale také tištěný průvodce. Navíc se tato restaurace objevuje i v průvodci Michellinskými restauracemi z celého světa.

Casa Santa Maria

Skvěle tu vaří typická místní jídla, tak jsme neváhaly a při cestě napříč ostrovem vypůjčeným autem jsme si tu udělaly obědovou zastávku. A nelitovaly jsme.

Casa Santa Maria

Casa Santa Maria

Jak se sem dostat? Pokud sem chcete vyrazit, musíte si najít na mapě městečko ve vnitrozemí – Betancuria. Samotnou restauraci najdete velmi snadno na Plaza Santa María de Betancuria. Stojí hned vedle kostela a má nezaměnitelné kouzlo. Snad proto je stále plno, věhlas zdejší kuchyně magická vůně jídla plní tu nejlepší reklamu.

Casa Santa Maria

Interiér restaurace je velmi stylový a má osobní kouzlo. Stolečky, které najdete na dvorku restaurace, jsou lemovány rozrostlými keři a vzrostlými stromy. Divočejší ráz tlumí útulná zákoutí dřevěných stolů, interiér místností uvnitř restaurace je laděn do masivního dřeva s historickými obrazy. Vše ve španělském stylu.. prostě krása!

Casa Santa Maria

Na jídelním lístku nenajdete mnoho jídel. Naopak, je jich tu asi dvacet a každé slibuje koncert chutí. Vybrali jsme si na doporučení paní domu – hovězí závity a rybí filety. Podívejte se na fotky, jak krásně vypadaly… a úplně se rozplývaly na jazyku.. byl to koncert chutí a vůní.

Casa Santa Maria

Nesmím ale zapomenout na předkrm! Ještě před hlavním jídlem nás ohromil jednoduchý, ale velmi chutný předkrm v podobě lazaní – jednotlivých vrstev kozího sýra, opražené cukety, pršuto šunky a s vrškem nadrobno nakrájených rajčat. Bylo to výborné!

Casa Santa Maria

Porce hlavního jídla byly dost velké, skoro se nedaly sníst. Ale, přece nenecháte na talíři takové dobroty!

Casa Santa Maria

Byl to pro nás gurmánský zážitek. Pokud rádi ochutnáváte velmi dobrá jídla a vydáte se na Fuerteventuru, kromě nádherných pláží, koupání a výletů do hor si dejte na seznam míst, která je třeba vidět a zažít tuto skvělou restauraci.

Casa Santa Maria

Navíc je to nádherný výlet s mnoha krásnými sceneriemi a výhledy. Vřele doporučuji!

Casa Santa Maria

Casa Santa María de Betancuria http://www.casasantamaria.net/

Náš cestopis

Fuerteventura: jak jsme si ji s Laděnkou užily

Laďka: jak se mi líbila Fuerteventura?

Čtěte naše články:

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama