Hlavní sezona rodinných výletů už skončila, ale pořád je kam chodit. Děti určitě potěší například návštěva Pohádkového domu v Českém Krumlově s nepřeberným množstvím historických loutek. Dům je otevřen celoročně.

pohadka

Počasí nám sice moc nepřeje, ale i přes slibované výrazné ochlazení je pořád kam cestovat. Pokud vás nebaví sedět doma a pokud potřebujete svá dítka nějak zaměstnat, vezměte je na výlet do Českého Krumlova. 

pohadkaV samém srdci města na adrese Dlouhá 29 (mapa) stojí historický dům, v jehož útrobách najdete přes dvě stovky restaurovaných dobových loutek. Pohádkovému domu, jak se budova nazývá, tyto loutky zapůjčilo Náprstkovo a Národní muzeum.

Pro každou loutku v expozici je připraveno tematické prostředí. Loupežníci jsou umístěni v hlubokých lesích, vodníci sčítají dušičky pod vodou a své místo tu mají také Spejbl s Hurvínkem.

Milovníky tajemna a záhad určitě potěší i místní pověst, podle níž dělníci při rekonstrukci domu na půdě zahlédli bílý mlžný přízrak. Mělo by jít o ducha Vilemíny, obyvatelky domu žijící v 18. nebo 19. století, kterou za její pletky s černou magií odnesl ďábel.

Otevírací doba a vstupné:

Pohádkový dům je otevřen celoročně každý den od 10.00 do 18.00

Vstupné: Dospělí 80 Kč, děti do 15 let 40 Kč, rodinné vstupné (dva dospělí a maximálně čtyři děti) 160 Kč

foto zdroj: www.cesky-krumlov.cz

Reklama