Rodina

Vydejte se na výlet do přírody s novými stavebnicemi LEGO® DUPLO®!

Děti milují zvířátka a nenechají si ujít jedinou příležitost pohrát si s nimi, anebo je alespoň pohladit. Ve vztahu se zvířaty si jsou také zpočátku jistější než s lidmi, protože svět dospělých jim připadá komplikovaný. Správný vztah k přírodě a všemu živému v dětech přirozeně rozvíjíme odmala, ať už návštěvou lesa, farmy, zoo, anebo hraním. Během hry s novými stavebnicemi LEGO® DUPLO® z prostředí lesa se děti mohou naučit, jak lesní zvířátka žijí a jak bychom se měli v přírodě chovat.

Postavte si skutečný příběh

Lego Duplo

Postavit si vlastní příběh je jedinečným impulzem pro rozvíjení dětské představivosti. V nových stavebnicích řady lesní dobrodružství navíc malí stavitelé naleznou zvířátka, která mohou potkat v našich lesích nebo je znají z obrázkových knih. Rychle si nové kamarády zamilují a ponoří se do hry, při které si mohou například sestavit auto a s ním se vydat na výlet za divokými kachnami, nebo vytvořit boudu jako domeček pro lesní zvířátka. Scénářů je nekonečně mnoho, ale pokud by dětem i rodičům došla inspirace, najdou ji na www.duplosvet.cz. 

Ze dvorku do lesa za zábavou i poznáním

Nové stavebnice LEGO DUPLO nabízí příležitost seznámit děti se zvířátky, která můžeme potkat při procházce naší krajinou. Prostřednictvím kreativní hry s velkými kostkami a figurkami lesních zvířátek se rozvíjí nejen jemná motorika a představivost, ale také je posilován jejich vztah k přírodě. V průběhu stavění LEGO DUPLO Lesoparku (10584) si rodiče s dětmi mohou povídat o životě divoké zvěře a o rozdílech mezi nimi a nám důvěrně známými domácími zvířátky a mazlíčky. Čím se živí jelen a srnky? A proč by lidé měli v zimě nosit jídlo do krmelců? Při krmení zvířátek pomocí kostek zdobených oříšky se děti dozvědí, jaký je život v lese a že je potřeba o zvířátka i o přírodu pečovat. 

Les bez hranic

Lego DuploŘada stavebnic LEGO DUPLO z prostředí lesa otevírá dětem cestu i k dalším dobrodružstvím. S rodiči se mohou např. podívat k jezeru na Divoké kachny (10581), podniknout Výpravu na ryby (10583), anebo si svůj Lesopark rozšířit o další Lesní zvířátka (10582). Postaví si most přes potok a podívají se na maminku kachnu a taťku kačera, jak si hrají ve vodě. Při stavění lesního stromu a útulné boudy na spaní pro zvířátka děti procvičí základní stavitelské dovednosti.

 

Herní tip

Stavebnice poslouží i jako skvělá pomůcka při učení různých zvuků a k rozšiřování slovní zásoby. Rodiče mohou například při hře předvádět, jaké zvuky zvířátka vydávají. Aby si děti řeč zvířat lépe zapamatovaly, pomůže vymýšlení krátkých říkanek:“Brum, brum, medvěd bručí, když mu v bříšku hlady kručí.“

Bezpečné prostředí pro děti

Stavebnice LEGO® DUPLO® nabízí tolik možností, jak si hrát. A protože za jediný možný způsob hry pokládáme bezpečné hraní, všechny stavebnice splňují nejpřísnější normy kvality a bezpečnosti.

Stavebnice LEGO DUPLO Lesní zvířátka

 • 10584 LEGO DUPLO Lesopark

LegoUžij si den zábavy v přírodním lesoparku LEGO® DUPLO® - je tam k vidění tolik zvířátek!  Postav boudu pro jelení rodinku a řiď auto kolem medvědí jeskyně a liščí nory, abys ses podíval víc zblízka, zatímco lesem běží veverka. Potom zamiř na místo pro pikniky, dej si oběd a pak si zadováděj na skluzavce. Malé děti si zamilují 8 divokých zvířat DUPLO z této sady a všechny možnosti hraní rolí, které park nabízí. Při krmení zvířátek pomocí kostek zdobených oříšky jim vyprávějte o úctě k přírodě volně žijícím zvířatům. Lesopark LEGO DUPLO se skvěle hodí ke zvládnutí základních stavitelských dovedností pomocí sestavitelného auta, boudy, brány, lesní jeskyně, stromu a skluzavky. Kostky LEGO DUPLO jsou zářivě barevné a jsou zvlášť navrženy tak, aby byly bezpečné pro menší ručičky. Obsahuje 3 figurky LEGO DUPLO: maminku, tatínka a dítě a navíc 8 zvířecích kamarádů: jelena, laň, koloucha, medvěda, medvídě, 2 lišky a veverku.

Věk: 2–5 let

 • 10581 LEGO DUPLO Divoké kachny

LegoVydej se na procházku lesem podívat se na divoké kachny! Postav most přes potok a dívej se na maminku kachnu a taťku kačera, jak si hrají ve vodě. Vidíš nějaká malá káčátka? Malé děti si zamilují tuto sadu, která jim poskytuje spousty příležitostí k hraní rolí při rozvíjení jejich stavitelských dovedností pomocí dílků LEGO® DUPLO®, které jsou navrženy speciálně tak, aby byly bezpečné pro malé ručičky. Obsahuje figurku dítěte LEGO DUPLO, kačera a kachnu.

Věk: 2–5 let

 • 10582 LEGO DUPLO Lesní zvířátka

LegoPojď si hrát se všemi roztomilými zvířátky v lese! Přátelská veverka, koloušek, divočák a divoká koza jsou připraveni pro zábavu v lese. Malým dětem se bude moc líbit poznávat prostřednictvím kostek zdobených oříšky, mrkvemi a červy, čím se zvířátka živí. Při stavění lesního stromu a útulné boudy na spaní pro zvířátka zvládnou základní stavitelské dovednosti. Tato sada je skvělá tím, že přináší příležitosti k hraní rolí v součinnosti se zvířátky. Obsahuje 2 figurky dětí LEGO® DUPLO®, navíc veverku, kolouška, divočáka a divokou kozu.

Věk: 2–5 let

 • 10583 LEGO DUPLO Výprava na ryby

LegoOprav člun na střeše sestavovacího auta a vyraz na perfektní rybářské místo v Lese LEGO® DUPLO®! Pozdrav přátelskou lišku a veverku a nahoď udici do vody. Po hezkém dnu u řeky si rozdělej táborový oheň na opečení úlovku a zahlédni přitom medvídě hledající ryby. Tato sada přináší hodiny zábavy a spousty příležitostí k objevování - při hraní rolí s figurkami a zvířátky povídejte svým malým dobrodruhům o úctě k volně žijícím zvířatům a požární bezpečnosti. Hraní s vozidly a zvládání základních stavitelských dovedností na sestavovacím lesním stromě se jim bude moc líbit. Kostky LEGO DUPLO jsou navrženy speciálně tak, aby byly bezpečné pro menší ručičky. Obsahuje 2 figurky LEGO DUPLO: tatínka a dítě, navíc medvídě, lišku, veverku a rybu.

Věk: 2–5 let

   
15.04.2015 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] Jarek9 [*]

  U nás je LEGO jednička.

  superkarma: 0 19.04.2015, 20:49:10
 2. [2] lumpík [*]

  Naše děti toto lego milují

  superkarma: 0 15.04.2015, 13:26:01
 3. [1] Lenda26 [*]

  Sml59

  superkarma: 0 15.04.2015, 04:22:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme