Kdo by neznal legendární božkovský tuzemák s plachetnicí na etiketě! Jeho síla ovšem nemusí vyhovět každému. Prostě, chtělo by to něco jemnějšího. Božkov Speciál, z klasického tuzemáku vychází, ale překvapí velmi jemnou a hladkou lahodnou chutí. Božkov Speciál totiž kombinuje tuzemák s delikátním charakterem špičkové kávy.

Božkov Speciál je favoritem pro všechny, kdo milují dobrou kávu s přídavkem něčeho malinko ostřejšího. Vychází z tradice nejoblíbenějšího tuzemáku v zemi, zároveň však přináší další aromatické a chuťové vjemy díky přídavku etiopské kávy. Tato kombinace zjemňuje chuť Božkova Tuzemského, současně však zachovává jeho časem prověřené charakteristiky a přidává krásnou vůni. Výsledek je příjemně pitelný a určitě jej ocení i všichni, jimž tradiční Božkov Tuzemský připadá příliš drsný.

Historie vzniku nové receptury Božkova Speciál je lehce pikantní. Prazáklad Božkova Speciál totiž vznikl zcela náhodou již v 50. letech minulého století, a to právě v Božkově. Pracovnice provozů v Božkově tehdy tajně vynášely z provozů malá množství rumu. Aby zamaskovaly obsah a vyhnuly se kontrole na vrátnici, přelévaly si jej do termosek na kávu. Božkov Tuzemský se tak promíchal se zbytky kávy v termosce a vytvořil základ lahodné kombinace. Samozřejmě, že tento improvizovaný drink měl ještě na hony daleko k dnešnímu Božkovu Speciál, nicméně právě tehdy bylo zřejmě v Česku objeveno vynikající souznění kávy a tuzemáku, které si můžete vychutnávat v podobě Božkova Speciál.

Božkov Speciál vytváří zcela novou kategorii, která je sice velmi blízká tuzemáku, ale přece jen se od ní odlišuje. Jde totiž o nápoj, který nejen zahřeje a krásně voní, ale také lehce klouže do krku. Vynikající je přitom nejen samotný, ale i v kombinaci s colou, kávou nebo připravený jako grog. Takže pokud chcete o Vánocích skutečně zaujmout, dejte přednost Božkovu Speciál.

Vyzkoušejte ty nejlepší recepty:

božkov

  • Czech Colada

4 cl Božkov Speciál
2 cl mangový likér
2 cl smetana)
15 cl ananasový džus

  • John Coffee

4cl Božkov Speciál
1cl Lime juice
8cl Ananasový džus
8cl Pomerančový džus

  • Božkovský punčák

4 cl Božkov Speciál 
15 cl bílé svařené víno
Citron, pomeranč, cukr na ochucení

Kdo by neznal skvělý božkovský tuzemák... Pro letošní sezónu vyměňte klasický tuzemák za Božkov Speciál a věřte, že úspěch je zaručen. Nechte se inspirovat redakčním tipem na úžasné drinky a rychlé cukroví s vůní rumu! Pak se již jen přesvěčte, že toto jednoduché cukroví z mísy zmizí jako první.

  • Rychlé rumové kuličky

Na noc namočíme do rumu asi 150ml (nebo do vody a rumové trestě) sušené pokrájené hrozinky (½ balíčku asi 150g). Pak si připravíme - mleté ořechy (mám nejraději mandle nebo mandlovou mouku) asi 150g, 100g mletých piškotů, 1polévková lžice jemně strouhaného kokosu, 2polévkové lžíce kvalitního kakaa, 1lžíce strouhané hořké čokolády, 2lžíce rozpuštěného másla nebo kokosového oleje.

Vše zpracujeme v hmotu, pokud je moc hustá nebo netvárná přidáme rum nebo vodu a pokud je řídka tak mletý piškot. Pak si namočime tlapky a kuličkujeme kuličky a obalujeme v kokosu, oříškách nebo v kakau.

Dáme do chladu a pokud vydržíme tak ochutnáváme až po dnu odležení v ledničce. (pokud by byly málo sladké (i když ty hrozinky to osladí dost) je možno přidat lžíci moučkového cukru).

Pokud se dává rum, nedoporučuji po konzumaci více kuliček sedat za volant.

Dobrou chuť.

Reklama