Bulvár

Vychovala jsem grázla


Bylo to nádherné, hodné dítě a my byli v sedmém nebi. Stálo nás to mnoho úsilí. Nemohla jsem otěhotnět. V mládí jsem prodělala několik vleklých zánětů, a tak byla diagnóza neúprosná. Funguje mi jen jeden vaječník a šance na otěhotnění byla velice malá,“ vypráví paní Hana z Prahy 6.

Je to drobná žena s milým úsměvem a příjemnou energií. Tak nějak jsem měla pocit, že v jejím obličeji, ač pohledném, je všechno to, co mi vyprávěla, dobře znát.

Snili jsme o dětských bačkůrkách

„V mládí jsem byla hodně nemocná a svého manžela jsem poznala dokonce v nemocnici. Pracoval tam tehdy jako řidič sanitky. Dnes je pracovníkem Drop-in, což je trochu paradox,“ říká žena.

„Bylo nám tehdy – mně dvacet jedna a jemu dvacet sedm. Když jsme zjistili, že spolu chceme žít, začali jsme se pokoušet o miminko. Věděli jsme o mém stavu a pravděpodobnosti otěhotnění po první návštěvě specializovaného pracoviště po té, co jsem neotěhotněla ani po roce snažení. Manžel to vzal jako fakt, ale nehodlal se s tím smířit, a já byla hodně nešťastná. Bála jsem se chvíli, aby mě třeba neopustil. Po dítěti moc toužil. Vždycky hovořil o velké rodině a spoustě dětských bačkůrek. Cítila jsem se špatně, jako žena – matka, jsem selhávala,“ pokračuje Hanka.

„Jenže on to nevzdal, a tak dal sílu i mně. Prodělala jsem mnoho testů, léčby a jejich druhy ani nepočítám. Byla jsem v lázních, jezdili jsme do ciziny, vyhledala jsem léčitele, dokonce jsem se i modlila v kostele k Panence Marii,“  vzpomíná.

Štěstí jménem Míša

„V  červnu roku 1988 jsem nakonec otěhotněla, díky neúnavné péči a snažení lékařů ze specializovaného pracoviště nemocnice v Praze u Apolináře. To víte, asistovaná reprodukce byla v té době ještě v plenkách,“ vysvětlila Hana.

„Strašně jsme se těšili. Těhotenství jsem měla sice rizikové, ale proběhlo úplně v pohodě. Narodil se nám Michal. Bylo to začátkem března,“ upřesnila.
„Bylo vám to takové krásné miminko, nádherný andílek s blonďatými vlásky. Zářili jsme štěstím jako lapióny,“ říká.
„Vychovával se sám. Byl poslušný, tvárný, tichý. Vydržel si hrát hodinu s jednou hračkou. Zlaté dítě. Jen se bál tmy. Říkával, že je jako dům pro ošklivé věci. Dostal lampičku, aby mu bylo dobře. Syn neměl nikdy důvod myslet si, že nemáme zájem o to, co cítí a jak mu je. Navíc já jiné dítě už nepočala, i když jsme se snažili. Řekli jsme si, že máme Míšu, a byli jsme za něho vděčni,“
vypráví a pokračuje.

Ještě jednou a zabiju tě

„Všechno se začalo měnit až ve školce. Když mi poprvé řekla učitelka, že Michal je zákeřný a že ubližuje druhým dětem, nevěřila jsem jí a dala ho okamžitě jinam s tím, že ho nemá ráda. Dnes mě to mrzí. Problémy se stupňovaly a s příchodem do školy začalo malé peklo. Malé, protože velké teprve přijde.

Učil se celkem dobře, ale kantoři si stěžovali na charakter. Nejeden poukazoval na to, že Míša je zlý, že je neupřímný, a jedna jeho učitelka dokonce řekla, že ho těší, když někdo pláče. Tehdy jsem se polekala. Když mě navíc učitel na tělocvik upozornil, že Michal se chová velice nefér a surově i při sportovních hrách, a díky tomu jej vyloučil z kroužku košíkové přesto, že jeho výkony by byly pro družstvo přínosem, vzala jsem ho do poradny,“
vzpomíná.

„Tehdy jsem dostala první studenou sprchu. Michal tam nejen ztropil hroznou scénu, hodil na zem nějaké papíry s testy a lékařku nazval krávou, ale pokusil se mě tehdy uhodit. Bylo mu v té době jedenáct. Protože byl v té chvíli se mnou manžel, neudržel se a jednu mu vrazil. Bylo to poprvé, kdy ho někdo z nás uhodil. Na to, co řekl, nikdy nezapomenu. Podíval se na manžela pohledem, který nedokážu popsat, a vyrazil sebe: Ještě jednou a zabiju tě za to. Tehdy jsem celou noc plakala,“ říká žena.

Volně přeloženo  šmejd

Podle diagnózy psycholožky má Michal narušený charakter, je citově plochý se sklonem k nezvládnutelné agresi. Má snížený práh citlivosti a je psychotik.

„Dostal prášky, které jsem mu drtila do jídla, protože je odmítal brát. Na základní škole byli rádi, že se ho zbavili,“ říká Hanka.

„Už byl na třech učilištích, nikde nevydrží, nemá přátele, baví se tím, že nás trápí. Nebudu vám vyprávět, kolikrát už nás okradl,“ pokračuje.  
„Nedávno jsem se neudržela a řekla jsem mu, že jsem s láskou vychovala grázla. Uhodil mě do tváře!“ 

Už aby byl pryč

„Nemohu nic. Tolik jsme  ho chtěli, a teď se těšíme, až se odstěhuje. Až ten jeho bezcitný a pohrdavý pohled neuvidím, přestanu třeba tak často brečet. Tak jsem snila o vnoučcích, a teď se modlím, aby se neoženil. Neumím si představit, co by prožívala jeho žena. Jsme rodiče, kteří selhali?“  ptá se se slzami v očích.

Paní Hana vyprávěla ještě dlouho, a není to vůbec hezký příběh. Stále se vracela k tomu, jaký byl Michal, když byl malý, a hodně plakala.
Nejhorší dotaz, který vám může v tomhle případě člověk položit, je proč? Co jsme mu udělali?

Michal s úspěchem bral drogy, pije, hraje automaty, krade, bije svou matku, která si ho doslova vymodlila a s láskou vychovala, a je mu všechno jedno.

Snad jen jedna věc ho dokáže opravdu potěšit – dívá se rád na záběry autonehod, horory a válečné filmy. Až z toho člověka mrazí.

Je to spodivem, ale i tak krásný a čistý akt, kdy dáme s láskou život člověku, může způsobit, že tím zničíme svůj vlastní.

   
27.08.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [186] FAXÍK [*]

  Je to smutný příběh ze života a já sama nevím co mě potká? Vidím to kolem sebe, že rodiče vychovávají dítě a nakonec je z něj grázl.A co potom s tím uděláte, nic?!

  superkarma: 0 01.09.2008, 09:15:40
 2. avatar
  [185] denkas [*]

  Hrozný! A asi ještě bude! Nějak mě připadá,že je těch "zlých" lidí čím dál víc! Hrozný je ,že to maj "v sobě" a že jestli se to změní ,tak leda k horšímu! Moc lituju rodiče!A musim dát za pravdu Indusce.

  superkarma: 0 01.09.2008, 01:24:57
 3. [184] kaataa [*]

  Pripada mi jako psychicky nemocny clovek. Mentalne postizeneho cloveka take tezko date na vysokou. Vsichni to prijmou bez diskuze. Ale bohuzel mentalnich a jinych potizi muze byt bezpocet a tezko definovanych. Takze nikoho nemuzeme soudit. Jedna se zrejme o nemocneho cloveka, ktery by se mel lecit. Spis je otazka, kdy ublizi nekomu vazne. Je mi ho lito, ale spis rodicu :-(.

  superkarma: 0 30.08.2008, 17:50:26
 4. avatar
  [183] valesovavera [*]

  Možná ,že jste ho rozmazlovali ,proto že byl Vaše vymodlené dítě.Měl možná vše na co si vzpoměl.Sám se takový nenarodil žádný člověk se špatný nenarodil.

  superkarma: 0 30.08.2008, 14:00:59
 5. avatar
  [182] shb [*]

  ..."má narušený charakter, je citově plochý se sklonem k nezvládnutelné agresi. Má snížený práh citlivosti a je psychotik". něměl by takový člověk být v ústavu?? A nevím proč si to ta matka vyčítá když je si jistá, že nic nezanedbala...v tomto případě jde o hrozné postižení toho kluka...mohl být třeba úplný dement... nechci to zlehčovat, zní to tvrdě ale je to tak

  superkarma: 0 30.08.2008, 00:22:29
 6. avatar
  [181] Stelinka [*]

  To jsou ty zásahy do přírody - umělá oplodnění.

  superkarma: 0 29.08.2008, 13:55:27
 7. avatar
  [180] Sonne [*]

  Nedokážu posoudit míru viny na výchově a míru nemoci, ale je mi těch rodičů opravdu hrozně líto...

  superkarma: 0 29.08.2008, 11:33:39
 8. avatar
  [179] Angelika.Devil [*]

  Trochu mi to připomíná Erbenovu báseň - Svatební košile, jenže tady to svítání a kokrhání asi nezachrání..

  superkarma: 0 29.08.2008, 11:17:13
 9. avatar
  [178] Meander [*]

  idiska: Nejsi první, kdo to tu napsal, a nikdo ukamenován nebyl. Ona je to totiž pravda

  superkarma: 0 28.08.2008, 23:23:02
 10. avatar
  [177] idiska [*]

  ted napíšu asi něco, za co mě tady možná ukamenují, ale je to prostě můj názor...ted už se to sotva dá nějak napravit, proto by možná bylo vysvobozením pro všechny, kdyby ho jednou našli někde tuhého ...než ještě někomu stačí opravdu ublížit ...rodičů je mi líto, protože si myslím, že tohle možná bylo z části sice i výchovou, ale taky (a to spíš) je to vinou nemoci a jak to tak vidím, tak se asi sotva bude léčit ...

  superkarma: 0 28.08.2008, 21:04:43
 11. avatar
  [176] kareta [*]

  Atavisticky bude uznávat jen silnějšího a agresivnějšího jedince, nevím, ale je to o strach. Chce to dobrého psychiatra, možná i internaci. Nebo fyzicky namáhavou práci, aby se vyčerpal a neměl sílu ublížit okolí..Jediný útok na matku a otec ho měl přizabít- i ten čokl si zapamatuje co může

  superkarma: 0 28.08.2008, 10:19:23
 12. avatar
  [175] tyrkys [*]

  OlgaMarie: Pedofil se taky takový narodil . Rovnou usmrtit, co?

  superkarma: 0 27.08.2008, 22:17:35
 13. avatar
  [174] OlgaMarie [*]

  renčí: Budeš tak chápavá, až ti takový chudáček zabije dítě? Vždyť se takový narodil...

  superkarma: 0 27.08.2008, 22:10:39
 14. avatar
  [173] fialinka [*]

  já chápu, že ten kluk má asi poruchu, se kterou se nedá nic moc dělat, ale jsem si jistá, že si toho určitě rodiče mohli všimnout už dřív jak v jedenácti letech nebo později a aspoň trošičku s tím něco dělat...

  superkarma: 0 27.08.2008, 21:41:10
 15. [172] renčí [*]

  myslím, že to není vždy jen špatnou výchovou, jsou věci, které se prostě tak stanou a nemůže za to vlastně nikdo, musí to být,velice těžké, někdy stačí prostě málo někdy špatný vliv okolí, někdy moc přísná výchova, jindy zase nedůsledná a najít ten střed je velmi těžké a někdo se s tím už jakoby narodí

  superkarma: 0 27.08.2008, 21:39:20
 16. avatar
  [171] Landriel [*]

  Někdy by člověk opravdu měl přemýšlet, z jakého důvodu to dítě nepřichází, a ne se zuby nehty snažit prosadit si to svoje sobecké "já chci".

  superkarma: 0 27.08.2008, 21:28:02
 17. avatar
  [170] Klarchen [*]

  Domnívám se, že kluk v článku není psychotik, ale člověk s disociální nebo asociální poruchou osobnosti (dříve se tomu říkalo psychopatie)!!!! Psychóza je něco hodně jiného - je víc typů např. maniodepresivní psychóza, schizofrenie. Lidé s psychózou mají jiný druh potíží a agresivní vůči druhým jsou v menším procentu než běžná populace, spíš agresi obrací proti sobě (mají mnohem vyšší procento sebevražd).Kolem psychoz je bohužel už tolik mýtů a tohle k nim opět jen přihrává Koho to zajímá např. www.stopstigmapsychiatrie.cz

  superkarma: 0 27.08.2008, 21:21:48
 18. [169] Bellana [*]

  rek11: Neumím léčit cystickou fibrózu. Vyplývá z toho, že to neumí nikdo jiný? (Vím, že není vyléčitelná, ale lze ji dostat do přijatelných mezí a o hodně prodloužit život.)
  Co je podle tebe třeba dělat s citově plochými dětmi? Smířit se s tím, že jsou nemocné a že se s tím nedá nic dělat? Proč se vůbec někdo snaží pomoci narkomanům, alkoholikům, násilníkům? Můžeme je přece nechat tak, vždyť jsou nemocní. Teď kdejaké dítě dostane nálepku, že je hyperaktivní. Osobně se domnívám, že těch opravdu hyperaktivních je tak čtvrtina, zbytek jsou rozmazlení fakani.
  Nevím, jak to řešit, od toho jsou psychologové a psychiatři. Jen rodiče si musejí přiznat, že je tu takový problém a snažit se ho řešit, i když není jistota úspěchu, ne se vymlouvat a ohánět diagnózou.

  superkarma: 0 27.08.2008, 19:29:39
 19. avatar
  [168] Dante Alighieri [*]

  Tak mít či nemít? (děti)

  superkarma: 0 27.08.2008, 19:08:58
 20. avatar
  [167] rek11 [*]

  átéčko: nepovídej ajak bys takovou psychozu VYlecila ty?to by me vazne zajimalo

  superkarma: 0 27.08.2008, 18:10:37
 21. avatar
  [166] Kuře [*]

  átéčko 163: Ne vždy a někdy jen do určité míry.

  superkarma: 0 27.08.2008, 18:04:38
 22. avatar
  [165] *Kotě* [*]

  átéčko: dojímá mě tvá víra v moc medicíny. Neslyšelas nikdy o nevyléčitelných nemocech? Nehledě na to, že genetický defekt léčit nelze. Nebo jsi snad někdy slyšela, že by se někdo vyléčil z Downova syndromu?

  superkarma: 0 27.08.2008, 17:39:41
 23. avatar
  [164] átéčko [*]

  Meander:

  superkarma: 0 27.08.2008, 16:55:26
 24. avatar
  [163] átéčko [*]

  verlit: Onemocnění je něčím podmíněno a nemoci lze léčit

  superkarma: 0 27.08.2008, 16:55:10
 25. avatar
  [162] paníliška [*]

  Myslím, že příroda dobře ví, co dělá a když se ji snažíme obelstít, dojedeme na to. No, a matinka to svou přehnanou opičí láskou dorazila.

  superkarma: 0 27.08.2008, 16:11:47
 26. avatar
  [161] Meander [*]

  átéčko 157: Zabila jsi mě!

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:49:51
 27. avatar
  [160] verlit [*]

  átéčko: Slyšela jsi někdy slovo psychické onemocnění? "Onemocnění" je klíčové slovo.

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:45:27
 28. avatar
  [159] rek11 [*]

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Psych%C3%B3za

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:41:32
 29. avatar
  [158] rek11 [*]

  átéčko: promin,ale on je fkat psychotik! to je dusevni nemoc,to neni chripka,ktera se vylezi!! vim,ze pokud si to nekdo nezkusi,nezazije, nevi o cem to je...

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:37:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [157] átéčko [*]

  Je mu 19 a je ve znamení Ryb. Nemůže být zlý

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:37:19
 2. avatar
  [156] verlit [*]

  rek11: Matka má možnost podat trestní oznámení pro krádeže a ublížení na zdraví a soud by teoreticky mohl nařídit ústavní léčbu, ale matka to zjevně udělat nehodlá, jen se těší, až se synáček odstěhuje a bude mlátit někoho jiného.

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:33:37
 3. avatar
  [155] átéčko [*]

  Proč mu matka nezarazila alkohol, než mu bylo 18? Dokdy jej vlastně jen hlídala a opečovávala?
  Já si myslím, že chyba není v klukovi!!!!!

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:33:00
 4. avatar
  [154] rek11 [*]

  o. u.: protože v 18 z něj vyleze a bez jeho souhlasu k hospitalizaci to není možné. Jedině,že někoho odkrágluje a měl by nařízenou léčbu

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:28:54
 5. avatar
  [153] o. u. [*]

  Bože, to je děs! Nejhorší je, že to asi nikdy neskončí. Rozhodně nevěřím tomu, že když kluk odejde z baráku, bude všechno dobrý. Dokážu si představit, že je bude dál okrádat a terorizovat. Měl by být v ústavu! Proč ho tam ještě nikdo nestrčil???

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:27:09
 6. avatar
  [152] verlit [*]

  átéčko: Anebo ho naopak milovala příliš. Takže přehlížela varovné znaky, nepouštěla ho mezi děti, aby se mu něco nestalo, takže se patologické chování projevilo až ve škole a tam nad ním dál zavírala oči.
  Chování samotné nejspíš nezpůsobila, ale zmeškala všechny možnosti s ním včas začít něco dělat.

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:24:01
 7. avatar
  [151] Suzanne [*]

  OlgaMarie: zkus knížku Terezy Boučkové Rok kohouta.

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:14:30
 8. avatar
  [150] Kuře [*]

  Asdareel: Je hodné a "hodné" dítě. Dítě, které si hodiny hraje s jednou hračkou, vzorně si samo od sebe uklízí, poslouchá na slovo atp. JE podezřelé. Což neznamená, že musí být nutně nemocné.

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:12:06
 9. avatar
  [149] átéčko [*]

  Myslím, že ta maminka ho nemilovala dostatečně, jen chtěla mít dítě, protože ostatní kamarádky už děti měly, a myslím, že ji přestalo bavit, když vyrůstalo z těch roztomilých bačkůrek.
  Jak už 2x psala OlgaMarie, měla by paní jít na regresi a zjistit PROČ tomu tak je, A KDE UDĚLALI CHYBU.

  superkarma: 0 27.08.2008, 15:08:55
 10. avatar
  [148] rek11 [*]

  Asdareel: tichá voda břehy mele? těžko říct,každopádně jsem na to slyšela zajímavý názor. Že děti se rychle učí,že dospělí chtějí toho hodneho "Honzika" a ten zlobivy,at se "schova v pokojicku". Puberta je prý o tom,že ten dřímající zlobivý Honzík leze ven zní to zajímavě a podle mě na tom bude kus pravdy Co je hodné dítě? to je takové,které se chová podle našich představ-popř. společenských pravidel. Třeba já nemohu po svých holkách chtít aby takové byly,když ani tři generace zpátky se nenajde předek,co by nebyl rebel Moje nejoblíbenější věta je :Mám tě strašně ráda,ale momentálně mě příšerně štveš Děcka jsou takové jsou....nehodlám z nich dělat cvičené opičky

  superkarma: 0 27.08.2008, 14:58:23
 11. [147] Asdareel [*]

  Kuře: Já jsem taky byl hodné, až zakřiknuté dítě

  superkarma: 0 27.08.2008, 14:46:09
 12. avatar
  [146] Kuře [*]

  Asdareel: Všechny "hodné" děti by měly být automaticky vyšetřeny psychologem. Zpravidla totiž mají nějaký problém.

  superkarma: 0 27.08.2008, 14:42:18
 13. avatar
  [145] verlit [*]

  Těžko podle článku posuzovat míru genetického poškození, ale jak už tu bylo mnohokrát řečeno, je zarážející, že si rodiče ničeho nevšimli nebo něco nepodnikli mnohem dříve, než je popsáno.

  superkarma: 0 27.08.2008, 14:29:52
 14. [144] Asdareel [*]

  Zaráží mě, že jako dítě byl zřejmě velmi hodný a poslušný a že agresivita se u něj projevila až ve školce.

  superkarma: 0 27.08.2008, 14:28:25
 15. [143] mindulinka [*]

  Taky zastávám názor, že kluk byl tak vymodlený - že malinko pozapomněli na výchovu. Občas plácnout přes prdel neškodí. V 11ti letech už je přeci jen trochu pozdě.

  superkarma: 0 27.08.2008, 14:07:53
 16. [142] mindulinka [*]

  manx: si mě tedy dostala

  superkarma: 0 27.08.2008, 14:06:54
 17. [141] grindi [*]

  Nejsem odborník na psychické nemoci, ale jsem toho názoru, že se v tomto případě projevily nejen genetické předpoklady, ale i výchova rodičů. Těžko říct, co chování dítěte ovlivnilo víc, osobně se přikláním k těm genům. Jedno vím jistě, nechtěla bych být v kůži té matky. Sama mám také jedno dítě, syna, ale zaplať pánbůh, vypadá to, že je vcelku normální. I když, kdo z nás je normální a kdo ne? Kde je ta hranice?

  superkarma: 0 27.08.2008, 14:06:36
 18. avatar
  [140] rek11 [*]

  OlgaMarie: znám takové děti a reakce většinou byla taková,že chvili s rodiči nemluvili je fakt,že potřeba sounáležitosti a patření někam je hodně silná.Málokdo si to uvědomuje pokud tě někdo neodtrhne od kořenů,tak se o tom kecá ale ono to s člověkem zahýbe a to dost. Naneštěstí mám s tím vlastní zkušenost a bojuju dodnes,má to mnohem větší následky,než si kdokoli dokáže představit

  superkarma: 0 27.08.2008, 14:02:21
 19. [139] Asdareel [*]

  rek11: Zkusím :-)

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:58:13
 20. avatar
  [138] OlgaMarie [*]

  rek11: Některé děti, když se dozví, o své adopci v nevhodnou dobu nebo nepřiměřenou formou, také se občas zvrtnou a své chování omlouvají biologickým původem. Mají to vrozené nebo takové chtějí být? Dospělý člověk ví, co jsou základní pravidla slušnosti, ví, že krást se nemá apod. Pak si ale, jak se bude chovat, vybírá sám, i kdyby mu to ZLO bylo dáno genetickou výbavou.

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:55:04
 21. avatar
  [137] rek11 [*]

  Asdareel: tys asi nečetl mé předchozí příspěvky,tak to zkus

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:51:18
 22. [136] Asdareel [*]

  rek11: Duše je jedna věc a genetické poškození věc druhá. A že geny se podílejí i na povaze, je již dlouho známo.

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:50:36
 23. avatar
  [135] rek11 [*]

  Kassy: přijde na to,kde byl problém. Z článku vyplývá,že zřejmě v ní... Ale to netuším. Otázka kolik prodělal "odběrů" atd,když to trvalo dlouho,zřejmě to zmrazené bylo. Ale jak jsem psala,nemyslím si,že je to tím zmrazením,ale těmi podmínkami při početí Pokud je myšlena duše,tak to je energie a jako taková-nehmotná by zmrznout neměla

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:48:16
 24. avatar
  [134] Kassy [*]

  A ony se při umělém oplodnění ty spermie vždycky mrazí? I když nejsou od neznámého dárce, ale přímo od partnera, jak to zřejmě bylo tady? Čekala bych, že se odeberou a rovnou spojí s vajíčkem, není třeba je dlouho uchovávat.

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:36:27
 25. avatar
  [133] OlgaMarie [*]

  Umělé oplodnění také pokládám za zásah do zákonů přírody, o kterých víme hodně málo. Třeba opravdu neměla mít děti a měla si zkusit život bezdětné ženy. Možná jich měla v minulém životě moc a rouhala se. Myslím, že by regresi podstoupit měla a dozvědět se PROČ, jak jsem psala ráno.

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:32:31
 26. [132] Asdareel [*]

  Podle mého názoru se jedná o genetické poškození. Měkká výchova neudělá z dítěte agresivního hajzla, spíš jen rozmazlené dítě, ale ne tot. Spíš by v tomto směru projevila příliš tvrdá výchova, ale myslím, že toto nebude ten případ. Přikláním se k názoru, že jde o geny a že se na tom možná podepsaly i ty zmrazené spermie.

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:27:01
 27. avatar
  [131] rek11 [*]

  Manx:
  michaela.kudlackova: myslim,ze to uz by se dalo zařadit do prenatalni psychologie... podle všeho skutečně záleží na rozpoložení rodičů at uz pri početí nebo v těhotenství . Co se děje v uměle vytvořených podmínkách v plodu je prostě otázka. Ale nemyslim si,že něco umírá-spíš tam prostě něco ze začátku chybí Otázka jaký to má vliv na plod atd,ale to bych dost zabíhala do spekulací

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:23:33
 28. avatar
  [130] Barbucháč [*]

  michaela.kudlackova: jj "chladič" tady občas chybí
  Manx: cyniku

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:22:17
 29. avatar
  [129] Jupíí [*]

  Manx: ono chcípnout vlhkem v malém temném prostoru, taky není žádná výhra

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:20:25
 30. avatar
  [128] Barbucháč [*]

  Krišpína: já ti nevím, členem žádné komunity nejsem, jestli tady chceš přispívat, tak přispívej, ale počítej s tím, že na tvoje příspěvky prostě můžou ostatní reagovat. Tvoje "někde" přečtená teorie o spermiích mi přijde směšná a neodolala jsem a reagovala

  superkarma: 0 27.08.2008, 13:20:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme