Vztahy

Výchova manžela

Dnes mám trošku více času a pročítala jsem si vaše příspěvky. Jsou zajímavé a zároveň smutné.

Ani já jsem se nevyhnula manželské krizi. Nepřicházela pravidelně třeba po 3 nebo 5 letech. Říkám, že krize byla jako nepravidelná menstruace. Když přišla vlna tsunami, to jsem se i s dcerou odstěhovala od manžela a šla do manželské poradny. Psycholog probral zvlášť mne i manžela, dal si naše výhrady dohromady a pak jsme měli společné sezení. Vrátila jsem se, tchán mi byl vděčný, hlavně skrz vnučku, kterou měl velice rád. Tchýně se do mne navezla, že takové manželské věci se mají držet pod pokličkou. Podle mne to není dobré. Ten třetí se na problém dívá úplně jinýma očima. Zřejmě jsem měla štěstí na psychologa.

Jediné co jsem manžela naučila je, že se i po hádce spolu bavíme. Jen jednou mi po hádce napsal vzkaz: Vzbuď mě ve 4:55hoh ráno a já jsem mu napsala: Je 4:58hod a čas vstávat a šla jsem do práce. Samozřejmě že zaspal. Vlak nestihl, do práce přišel pozdě, den blbec jako když vyšije. Jaká byla míra jeho adrenalinu nevím, ale když se vrátil, mluvili jsme spolu normálně. Dostal rozum. Myslel si, že dcera bude dělat parlamentáře. Děcko do hádek jsem netahala, i když si dělalo obrázek o svých rodičích.

Je zajímavé, že se hádáme vždy o malichernosti. Hlavní nedostatky manželovi a jeho rodičům unikaly. Bohužel, s tím ale nehnu.

Krásný a pohodový den přeje arjev


Děkujeme za příspěvek a také přejeme krásný a pohodový den :).

redakce@zena-in.cz

   
05.03.2007 - Láska a vztahy - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [8] vanilliaice [*]

  Já si myslím, taky že to nebylo žalování lepší vužít poradnu než se rozvést... a když to pomůže tak tak manželská poradna pouze splní svou náplň práce jak má...

  superkarma: 0 06.07.2011, 11:26:07
 2. [7] tanecnice [*]

  ahojki, pekny,zajimavy clanek Jen si nemyslim, ze rodice mohou vztahu nak extra pomoci, specialne kdyz s nimi sdilime problemy,,je prirozene ze u mamci si postezujeme, on zase u otce o tom, jak to druhe pohlavi nas nechape, nechce rozumet, nepomaha a .....atd,,,ale ze muj mily bude poslouchat vic rodice nez me,to nevim, na chvili mozna zapusobi vytka, ale dlouhodobe se asi spolehat na vliv rodicu na dospeleho cloveka,odesel prece od nich ke me.U nas diky bohu plati ,ze nejlepsi je vlastni priklad,po hadkach jsme take spolu nemluvivali,ted uz ano, proste se premuzu a stoji to za to,i on se potom snazi,a i kdyz nemam tu nej naladu, je zrovna po hadce,je mi to lito co se stalo a proc, vztah tim posiluju,a projevi se to az pozdeji,mnohem pozdeji.Napada me prirovnani s posilovnou, posilovani se projevi az po nekolika tydnech, a aby vydrzelo ,musi se posilovat pravidelne, ctizadostive, peclive.A stejne vase vysnene vypracovane brisko,vam neprinese v zivote takove stesti jake jste si predstavovaly,ale je to furt o dost lepsi nez mit pupek.Takze je to zase o praci, zapojit mozek a vzpomenout si ze to muze byt o dost horsi a ze mam byt rada za to co mam.Takze jupi,a udelejme si dnes pekny den s nima,treba se muzeme bavit o prihodach z detstvi,papa

  superkarma: 0 06.03.2007, 09:33:10
 3. avatar
  [6] Solei [*]

  mam-ča: tady jde jenom o vhodný termín, každého partnera si musíš sobě přizpůsobit a najít si cestu jak se přizpůsobit jemu a jde i o takové malichernosti jako mytí nádobí. I když můj drahý dělá co mi na očích vidí (a já ho nechávám ať si to myslí) tak šlo nejdřív o to dohodnout se, že on bude ten kdo bude umývat nádobí i to je výchova

  superkarma: 0 06.03.2007, 09:14:48
 4. avatar
  [5] arjev [*]

  mam-ča: To není žalování,to byla prosba o pomoc.Psycholog v manželské poradně je proto,aby pomohl lidem v krizi.
  Zřejmě máš šťastné manželství a přeji ti ho z celého srdce.

  superkarma: 0 06.03.2007, 06:14:13
 5. avatar
  [4] mam-ča [*]

  Vivian: Oboustranná snaha se cení. Já jsem jen reagovala na tu "výchovu manžela". On snad byl nevychovaný když si ho brala ?

  superkarma: 0 05.03.2007, 18:32:28
 6. avatar
  [3] Vivian [*]

  mam-ča: k psychologovi se nechodí žalovat, psycholog pomáhá řešit problémy, když mají ti dva pocit, že to sami nezvládnou... Je skvělé, když je snaha na obou stranách, ne?

  superkarma: 0 05.03.2007, 18:11:29
 7. avatar
  [2] mam-ča [*]

  Manžel není dítě, aby se vychovával. Bereš si hotového člověka, a díky lásce se trochu vzájemně přizpůsobíte.
  Připadá mi to, jako malé děti na písku. Každý jde žalovat sám psychologovi, a ten si je pak pozve najednou a dá je zase dohromady. Trochu jako jihoamerická telenovela, ne ?

  superkarma: 0 05.03.2007, 17:47:16
 8. avatar
  [1] zuzlinka [*]

  superkarma: 0 05.03.2007, 17:28:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme