Bulvár

Východ z nouze? Nouzový východ


Česká distribuce dnes obohatí nabídku našich kin o dalšího z kandidátů na letošní Oscary – film Nouzový východ.

Hlavní role v novince režiséra Sama Mendese, který je podepsaný například pod kultovní Americkou krásou, hrají Kate Winslet s Leonardem DiCapriem.

Jedenáct let trvalo slavné dvojici z paluby zaoceánského parníku, než se spolu vrátila na filmová plátna. Tentokrát se ve snímku objevují jako manželé April a Frank Wheelerovi čelící manželské i životní krizi.

 

„Jsou mladí. Tvoří okouzlující pár kolem třiceti, který se přestěhuje z Manhattanu na předměstí, aby se vzali a měli děti. Jednoho dne si ale uvědomí, že jsou vlastně nešťastní,“ shrnuje základní linku příběhu Kate Winslet.

„Zoufale se snaží udržet si svojí individualitu, svoje sny o tom, jak jsou užiteční, a nemůžou uvěřit tomu, že se jim to nedaří,“ doplňuje Leonardo DiCaprio.

 

 

Děj vychází ze stejnojmenného románu Richarda Yatese, který na filmové zpracování čekal dlouhá desetiletí. Kniha přichází na pulty českých knihkupectví spolu s filmem.

 

Do oscarového klání posílá filmová akademie snímek ve třech nominacích – za kostýmy, výpravu a nejlepšího herce ve vedlejší roli. Kate Winslet už za svoji roli dostala Zlatý Glób. Kolik sošek film Nouzový východ nakonec získá, se dozvíme už 22. února.

   
29.01.2009 - Kultura - autor: Marie Šrámková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme