Dnes jsme byli pozváni na představení první české sladké raw kuchařky do cukrárny Sweet Secrte of raw. Autorkou knihy je Veronika Klamtová, která si vydáním knihy splnila další sen, přičemž prvním snem bylo otevření cukrárny. Podívejte se, jak to v cukrárně vypadá a brzy se můžete těšit i na několik receptů z knihy a soutěž o kuchařku samotnou.

rawmance

Autorka knihy Veronika Klamtová prozradila tajemství sladké raw kuchyně a představila recepty, které se osvědčily v její cukrárně. Kuchařka obsahuje šedesát detailních postupů přípravy báječných zákusků doplněných fotografiemi Aleny Hrbkové. Najdete v ní slavnostní dorty, pestré snídaně, malé dezerty a čokoládové variace. Nechybí autorčiny rady a vtipné příběhy o tom, jak jednotlivé dobroty vznikaly.

Estetická stránka a praktické využití dělají ze „Sladké rawmance“ originální dárek pro každého. Veronice Klamtové se s jejím vydáním splnil další sen. Prvním bylo otevření vlastní cukrárny poté, co se vzdala kariéry marketingové manažerky.

snídaně

Ráda přetvářím klasické zákusky na chuťově bohatší, a přitom zdravější raw dezerty. Věřím, že Sladká rawmance si najde své příznivce. Chtěla bych je inspirovat k tomu, aby si osvojili základní postupy přípravy a vymýšleli vlastní variace,“ usmívá se Veronika a dodává: „Myslela jsem také na děti, v knize najdete tipy na školní svačiny, dorty ideální na dětskou oslavu nebo oblíbené čokoládové sušenky.“

nabidka

nabidka2

Tip: Kniha může sloužit jako originální vánoční dárek. Koupíte ji na stránkách www.rawkucharka.cz nebo v cukrárně Sweet Secret of raw (Rumunská 25, Praha 2), v restauraci Secret of raw (Seifertova 13) a u partnerských podniků Secret of raw.

Raw znamená, že suroviny při přípravě pokrmu neprošly teplotou vyšší než 42 ºC. Této stravě se říká také vitariánství nebo syrojezení. Mnoho lidí ji vnímá jako součást zdravého životního stylu.

V redakci jsme také ochutnali raw vánoční cukroví a rychle se po něm zaprášilo - bylo výborné!

ochutnávka

Reklama