Bulvár

Vychází populárně naučná kniha: Mysl je mocný lékař

V Nakladatelství JOTA právě vychází novinka z ediční řady Populárně naučná. Kniha psychosomatické lékařky a spisovatelky Lissy Rankinové má název Mysl je mocný lékař.

MYSL JE MOCNÝ LÉKAŘ

Vědecký důkaz o tom, že se můžete uzdravit sami.

Mysl je mocny lekarVyrůstali jsme ve víře, že každé onemocnění je způsobeno geneticky. Nebo za ním vězí příslovečná smůla – a klíče k optimálnímu zdraví drží v rukou pouze lékaři. Doktorka Lissa Rankinová tomu léta také věřila. Pak začala sama trpět zdravotními obtížemi a snažila se vyléčit pomocí západní medicíny. Kupodivu zjistila, že jí v ordinacích nejen nepomohli, ale naopak všechno ještě zhoršili. Rozhodla se vzít věci pevně do svých rukou.

Během výzkumu přišla na to, že zdravotní péče, kterou studovala na lékařské fakultě a uplatňovala ve své medicínské praxi, opomíjí jeden velmi důležitý fakt. Jedná se o vrozenou regenerační schopnost lidského těla a sílu mysli, která může tyto samoozdravné mechanismy řídit. Ve snaze hlouběji pochopit tento jev se Lissa pustila do studia odborné lékařské literatury a před očima jí vyvstávaly šokující skutečnosti. Lékařská komunita už více než padesát let přináší stále nové a nové důkazy o tom, že se naše tělo umí uzdravit samo.

Vychází 22. 1. 2014, EAN: 9788074625176
brožovaná vazba, 312 stran, běžná cena: 298 Kč
Originální název:
Mind Over Medicine
Přeložil: Jan Kozák

Ukázka z knihy: http://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/mysl_je_mocny_lekar

lissaLissa Rankinová, M.D., je psychosomatická lékařka, spisovatelka, lektorka a blogerka. Studuje vše, co napomáhá zdraví, co způsobuje náchylnosti k nemocem, a vymýšlí nové způsoby, jak zlepšit péči lékařů o pacienty a jak by o sebe měli pečovat oni sami. Říká o sobě, že jejím posláním je „uzdravit zdravotnictví“ a přimět pacienty hrát aktivní roli v procesu léčby. V tom smyslu se nesou její přednášky určené profesionálům v oboru zdravotní péče. Šíří osvětu i na akcích typu „I Can Do It“, konferencích TEDx, zdravotnických konferencích, v nemocnicích a na svém populárním blogu LisaRankin.com.

Nakladatelství JOTA

tisková zpráva

 

   
28.01.2014 - Knihy - autor: redakce

Komentáře:

 1. [2] Roland [*]

  Suzanne — #1 Také si myslím, že bude zajímavá.

  superkarma: 0 28.01.2014, 17:33:47
 2. avatar
  [1] Suzanne [*]

  To může být velmi zajímavá kniha Sml67 Chystám se přečíst dr. Hnízdila, tohle by mohlo být podobné, tak se po tom podívám.

  1. na komentář reaguje Roland — #2
  superkarma: 0 28.01.2014, 12:56:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme