Karolína Kamberská je gastronomická novinářka, písničkářka, básnířka a matka tří dětí. Donedávna její recepty i články o gastronomii znali hlavně čtenáři a čtenářky časopisů, ale od září letošního roku se okruh nadšenců rozšířil i o řadu televizních diváků. Na TV Prima totiž Karolína svým typickým bezprostředním stylem vaří v pořadu Karolína, domácí kuchařka.

vvv„Mou největší inspirací jsou kuchařky - často ty staré, které jsem vyštrachala někde v antikvariátu. Poklady v nich schované přetvářím tak, aby nám chutnaly i v 21. století…” říká Karolína Kamberská. A netají se faktem, že kuchařky ze své sbírky často čte před spaním místo románů. Její posedlost se postupně zúročila - Karolíniny recepty mají velmi dobré ohlasy nejen mezi čtenáři a diváky, ale i mezi gastronomickými odborníky.

Proto je knižní vydání receptů logickým pokračováním. „Nikdy jsem nesnila o pořadu v televizi, pořád jsem trošku v šoku, že se to povedlo. O kuchařce jsem však snila často. A tak mám ze svého debutu ohromnou radost,“ říká Karolína Kamberská k vydání své knihy. Ta obsahuje nejen recepty z televizního pořadu, ale i řadu dalších původních receptů. Je členěna do šesti kapitol, a tak zde najdete pohromadě například jídla inspirovaná kulinárním uměním první republiky (kapitola Po babičce), ale třeba i kapitolu rychlých a efektních jídel pro návštěvy (kapitola Živo v domě).

Ve čtvrtek 20. listopadu knihu „Karolína, domácí kuchařka” pokřtila Mirka Zlatníková, zakladatelka časopisu Marianne. „Je to poctivá novinářská kuchařka - a teď myslím knihu i Karolínu. Se stejnou láskou  jako k jídlu přistupuje i ke svým divákům a čtenářům. Karolína vás během vaření nezradí a neopustí. Půjde s vámi krok za krokem, zjistí pro vás všechno, co potřebujete vědět a zařídí, abyste byli ve vaší kuchyni slavní a úspěšní. Její kuchařka není ani o ní, ani o její slávě. Je stejná jako Karolína: profesionální, pokorná a skvělá.“

 Autorkou fotografií je Silvie Kolevová spolu se stylistkou Terezou Beránkovou, food styling Milan Hořejš, Marin Bušek a Jan Bušina. Knihu graficky upravil Jan Forejt a studio Formall, odpovědná redaktorka je Dana Obermajerová. Kniha má 208 stran, doporučená maloobchodní cena je 399Kč. Knihu vydala a televizní pořad Karolína, domácí kuchařka, vyrábí NOW Productions.

A vy se již brzy dočkáte na našem magazínu soutěže o tuto kuchařskou novinku

Reklama