Domácnost

Výborný koláč s kokosem

Halloween - noc duchů, čarodějnic a strašidel - už je docela blízko. U nás v Americe se všechny děti co nevidět převléknou za strašidla, princezny a ježibaby a půjdou koledovat. Dostanou spoustu dobrot, budou se bavit a tančit. A protože pro mnohého psího páníčka či paničku je pejsek či kočička také vlastně dítě (v angličtině se dokonce říká ne páníček jako v češtině či němčině, ale "mami" a "daddy"), je třeba se na svátek řádně připravit. A i v tomto ohledu jde obchod svým zákazníkům více než vstříc. Nabízí "zvířecí koledu", která je dokonce zdravější než ta pro děti. Například v jogurtu máčené sušenky nebo zeleninové pochoutky, speciálně balené pro Halloween. Někde dostanete dokonce i “psí koledu“ zdarma k nákupu normálního jídla. Můžete svému miláčkovi koupit i masku a proměnit tak třeba svého pejska v mocného čaroděje nebo i v kočku, která je navíc jedním ze symbolů svátku Halloween.
Kočky to ovšem v Americe mají na tenhle čarodějnický svátek trochu těžší. Zvláště ty černé. My jsme třeba dostali psaníčko od spolku pro ochranu zvířat, abychom si dali na našeho černého kocoura, kterého od nich máme, teď před svátky zvlášť pozor. Oni prý už měsíc před Halloweenem nedávají žádné černé kočičky do adopce a dva týdny před svátky dokonce vůbec žádné kočičky. Ptala jsem se, zda je to proto, aby je ochránili před "sváteční" adopcí, která končí vyhozením „okoukaného“ zvířátka z domu. Ale odpověděli mi: "To také, ale mnohem horší jsou některé čarodějnické kulty, které se poslední dobou rozmohly. Ti totiž používají kočky ke svým sabatům.“ Nechtělo se mi tomu věřit, ale tuhle smutnou skutečnost mi potvrdili i v dalších útulcích pro zvířata a také někteří majitelé koček.
Pro jedny (kteří mají hodné páníčky a paničky) tedy Halloween znamená radost a mlsání, pro druhé možná i utrpení a smrt… Smutné, že?

Věra Souradová, Kalifornie
   
26.10.2000 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [6] terezalah [*]

  nechápu :/

  superkarma: 0 10.06.2013, 09:45:15
 2. avatar
  [5] hubajda [*]

  to je hrozny jak to muzou delat

  superkarma: 0 27.09.2012, 20:42:59
 3. avatar
  [4] Ťapina [*]

  To zní jak ze středověku.

  superkarma: 0 03.12.2003, 18:58:18
 4. avatar
  [3] Landriel [*]

  Taky to slyším prvně a vůbec se mi tomu nechce věřit.

  superkarma: 0 17.11.2003, 21:55:13
 5. avatar
  [2] Minda [*]

  No to je hruza to slysim poprve, jak ti lidi muzou delat neco takového?

  superkarma: 0 16.11.2003, 20:07:31
 6. avatar
  [1] Simba [*]

  no to snad ne, chudáci černé

  superkarma: 0 31.10.2003, 11:07:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme