Koupě nového televizoru není levnou záležitostí, takže jeho výběr by se neměl podcenit. Jak se ale vyznat v současné nabídce, která je plná neznámých zkratek a technologií? O pomoc s výběrem televizoru jsme požádali odborníka Libora Bauera, který je produktovým manažerem televizorů a audio techniky ve společnosti Samsung.

  • Co je základním kritériem, podle kterého se při výběru nového televizoru rozhodovat?

Libor BauerNejdůležitější vlastností televizoru je jednoznačně jeho obrazová kvalita, proto doporučuji se při vybírání řídit nejenom popisky na internetu, ale také se jít na TV podívat osobně do prodejny. Z hlediska kvality rozlišení má tedy smysl sledovat, zda má televizor Full HD, nebo UHD rozlišení. Ty nejlepší UHD modely najdete v naší nabídce pod označením SUHD TV. Pokud se tedy rádi a často díváte na filmy a televizní pořady nebo hrajete hry, volil bych UHD či SUHD televizory. 

  • Co přesně si pod UHD a SUHD představit? Jaký je mezi tím rozdíl?

UHD je zkratka pro Ultra HD rozlišení. Ve srovnání s Full HD má čtyřikrát více obrazových bodů, takže je celkový obraz TV mnohem jemnější a detailnější. Také SUHD televizor má čtyřikrát detailnější rozlišení než Full HD, navíc je vybavený speciální technologií nanokrystalových částic od společnosti Samsung. Dokáže tak zobrazit 64× více barevných odstínů než doposud používané technologie, takže barvy a detaily odpovídají mnohem více realitě.

Samsung

Samsung SUHD TV

  • Není televizor s tak vysokým rozlišením zbytečný luxus?

Pokud se rádi a pravidelně díváte na filmy, televizní pořady nebo hrajete hry, určitě se vám investice do UHD či SUHD televizoru vyplatí. Rozdíl opravdu poznáte na první pohled, když si televizory porovnáte v prodejně. Obecně má UHD rozlišení slibnou budoucnost a k hollywoodským studiím se ve tvorbě UHD obsahu přidávají i televizní stanice. Například Česká televize má v Praze již nyní zkušební UHD vysílání. Veškerý obsah v nižší kvalitě navíc dokážou výše zmíněné televizory Samsung přiblížit UHD rozlišení.

  • Takže SUHD TV jsou to nejlepší, co Samsung aktuálně nabízí? Jaká je jejich cena?

SUHD televizory skutečně patří k tomu nejlepšímu, co nyní můžeme svým zákazníkům nabídnout nejenom z hlediska technologií, ale i designu, materiálu a softwaru. Nejvyšší model J9000 je celokovový, nižší model J8500 zase nabízí uživatelům originální zpracování zadní strany. To vše se samozřejmě promítá do ceny, za jakou jsou tyto televizory k dostání. Ty nejlevnější s úhlopříčkou 48“ pořídíte za necelých 60 000 Kč. UHD jsou zhruba na polovině ceny. Jak na UHD, tak na SUHD nám však do Vánoc probíhají akce, během kterých vracíme zákazníkům několik tisíc zpět dle typu zakoupeného televizoru. Více se o těchto akcích dozvíte na https://www.samsung-bonus.eu/cz/.

  • Souvisí velikost rozlišení také s tím, z jaké vzdálenosti televizor sledujeme?

Pozorovací vzdálenost souvisí více s velikostí obrazovky než s rozlišením, ale platí, že UHD můžete sledovat z větší blízkosti než Full HD, aniž by byly vidět jednotlivé obrazové body. 

  • Na trhu jsou poslední dobou k vidění i televizory s prohnutou obrazovkou. Jaký má toto prohnutí vliv? A dají se umístit na zeď?

Prohnutá obrazovka televizoru zajišťuje ideální sledování obrazu pro všechny diváky. Tedy i pro ty, kteří nesedí přímo naproti středu televizoru. Zároveň diváky více vtahuje do děje a zvyšuje tak zážitek při sledování filmů nebo hraní her. Hodně uživatelů si také chválí mnohem méně světelných odrazů prohnuté obrazovky. Co se týče instalace obrazovky, umístění na stěnu díky držákům není problém. Prohnutá televize je ale designovou záležitostí a bude jí to slušet i v prostoru.

Samsung

  • Pokud nepatříme mezi ty nejnáročnější televizní diváky a sháníme televizor okolo 20 000 Kč, jaký model z nabídky Samsung byste čtenářům doporučil?

V cenové hladině do 20 000 Kč bych doporučil model UE40JU6400. Jedná se o UHD Smart TV s úhlopříčkou 40 palců a technologiemi, které automaticky nastavují různé úrovně vylepšení kontrastu pro různé oblasti a objekty na obrazovce a vytvářejí tak efekt podobný 3D. Díky tomu je sledovaný obraz podmanivější a ve výsledku i zábavnější. Skvělou vlastností je také to, že umí zlepšit kvalitu obsahu v nižším rozlišení a přiblížit ji na úroveň UHD. A jelikož jde o Smart TV, nechybí ani nejrůznější aplikace a schopnost bezdrátově se propojit jak s mobilními zařízeními, tak i s PC nebo fotoaparátem.

Samsung

Reklama