Domácnost

Vybíráme kvalitní nábytek do našeho interiéru

Plánujete zvelebit svůj byt? Pokud ano, a hledáte za tímto účelem nový nábytek, hledejte primárně kvalitu. Jedině tak máte jistotu, že vaše často nemalá finanční investice bude využita skutečně účelně. Podívejte se s námi na několik hlavních tipů, na které je dobré se zaměřit.

Potřebujete novou sedačku?

nábytek

Ta by měla být základ každého bytu, především potom obývacího pokoje. Prioritou je, aby nabídla dostatečnou velikost, stejně jako to, aby barevně ladila s interiérem. V obou případech není problém vybrat to pravé, jelikož sedací soupravy různých modelů dnes trhu dominují. Jelikož se však chceme zaměřit primárně na kvalitu, je dobré hledět i na to, z čeho je vyrobena. Můžete sice vsadit na kvalitní čalounění, ale hitem poslední doby je kůže. Podíváme-li se na hlavní přednosti, potom dominuje:

 • Snadné čištění a údržba
 • Dokonalý vzhled
 • Dlouhá životnost

Určitě neplatí ani mýty spojené s tím, že o koženou sedačku je nutné se velmi důkladně starat. I to je minulostí. Kromě klasického čištění plně postačí základní přípravky, určené na údržbu daného materiálu.

Kvalita ovlivní i funkčnost jednotlivých prvků

Sedačku máme. Co dále však patří do každého obývacího pokoje? Jsou to zcela určitě různé skříně, stejně jako skříňky. Obvykle nám mohou sloužit jako úložné prostory, stejně jako místa, kam schováváme před prachem různé dekorační předměty, u kterých však chceme, aby byly vidět. Při výběru bychom se měli primárně zaměřit jak na kvalitu samotného dřeva, tak je důležitou cestou i to, abychom zvolili kvalitní nábytkové kování. To totiž přímo ovlivňuje samotnou funkčnost daného kusu. Snadné a bezproblémové otevírání a zavírání, vysouvání, nebo vyklápění. To jsou základní možnosti, jaké dnes moderní nábytek nabídne a jaké dnes ovlivňuje také kvalita použitého kování.

Materiál? Nejlépe dřevo

Zůstaneme-li ještě u bytového nábytku, je určitě nutné dotknout se otázky, z čeho je vyroben. Pokud půjdete nutně jenom po ceně, potom počítejte s tím, že to budou především různé desky vyráběné primárně z odpadového materiálu. Kdo však hledá kvalitu, měl by vsadit na dřevo. Špičkou je určitě dubové a bukové, ale nic nezkazíte ani vyhledávaným smrkem. A proč investovat do kvalitního dřeva?

V první řadě proto, že je s ním spojena dlouhá životnost a také vysoká odolnost. U řady typů nábytku je to ale i nosnost. Nejenom ve vašich skříních, ale i v případě, kdy budujete knihovnu. Představte si, kolik knih může nabídnout třeba nejlepší křesťanské knihkupectví. A ty všechny vám kvalitní dřevěná knihovna dokáže udržet. Ani to ale není jediné pozitivum surového dřeva, protože zapomínat nesmíme na barevnou, ale i tvarovou stálost.

O nábytek pečujte!

Jak na to, aby kvalitní nábytek vydržel co nejdéle? Vždy je životnost ovlivněna nejenom pravidelnou péčí, ale i samotným prostředím, kde je umístěný. Obojí mu rozhodně výrazně prospívá.

   
16.02.2016 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] lenka.ms [*]

  Uvítala bych kontakt na výrobce, kteří vyrábějí sedačky s větší výškou sedu. Všichni mají skoro totéž, špatně se (mi?) z nich vstává a sezení na těchto sedačkách není moc zdravé.

  superkarma: 0 16.02.2016, 19:07:08
 2. avatar
  [4] Jandywoman [*]

  Proč tu máme komerční odkaz na dodejce nábytku, který dodává jen na Slovensku??? Máme málo českých výrobců?Sml23

  superkarma: 0 16.02.2016, 11:49:36
 3. [3] bobani [*]

  sedačka se mi vůbec nelíbí

  superkarma: 0 16.02.2016, 11:13:30
 4. avatar
  [2] RenataMor [*]

  Sml22

  superkarma: 0 16.02.2016, 10:31:42
 5. [1] Ferdicek [*]

  Sml67

  superkarma: 0 16.02.2016, 09:28:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme