Jde o velmi osobní záležitost. Při výběru si proto dejte záležet. Vůně vás provede celým dnem, zvýrazní vaši ženskost a ovlivní náladu. Jak zvolit tu pravou?

1.      Dejte si na čas

Při výběru vůně nespěchejte. Neřiďte se podle papírového testeru, ale nechte ji působit na pokožce. Počkejte minimálně 20 minut, než se vůně rozvoní. Zkoušejte ji nejlépe ráno, kdy jsou vaše smysly nejbdělejší. Nečichejte si k více než 3–4 vůním. Začaly by vám splývat.

2.      Naneste na správná místa

Nejlepší místa jsou ta, kde pulsuje krev – tam je pokožka nejteplejší, takže se vůně může dobře rozvinout. „Vůni nanášejte za ušní boltce, na zápěstí nebo na loketní důlek a ideálně ještě před tím, než se obléknete. Zabráníte tak nepříjemným flekům,“ radí dále Karel Brožek z internetového obchodu Parfemy.cz. Vůni můžete nanést i do vlasů. Udělejte to ale z větší vzdálenosti, abyste své vlasy vůní příliš nevysušila.

3.      Parfém a kolínská je rozdíl!

Než se pro novou vůni rozhodnete, měla byste vědět, jak koncentrovanou chcete. „Parfém obsahuje až 30 % vonné extrakce, parfémová voda neboli Eu de Parfum má oproti tomu 15 % a toaletní voda (Eu de Toillete) obsahuje jen 4 až 8 %. Nejjemnější složení, pouze 3 až 5 %, má kolínská.“ Na denní nošení stačí toaletní voda nebo kolínská, pro slavnostnější chvíle volte právě parfém.

P. S.: Flakon s vůní ponechávejte na denním světle, ale nevystavujte ho vyšším teplotám než 20 °C. Žádná vůně není nesmrtelná. Po otevření vydrží cca půl roku až rok. Jakmile začne tmavnout, stárne.

Čtěte také:

Jaké vůně se nosí v zimě?

gggggTip vizážistky Markéty Feigel ze společnosti Avon:

„Na zimní období se hodí výraznější a sladší vůně. Ve složení vůní hledejte magnolii, jasmín anebo santalové dřevo. Velmi dobrým ukazatelem, že vám vůně sedla, je i pochvala okolí, ačkoliv vy na sobě vůni třeba téměř necítíte. Pokud se chystáte do společnosti, zkuste parfém stříknout do prostoru a jen jím projít. Jak řekl herec Jude Law v jednom rozhovoru: „Parfém nosím na speciální příležitosti. Je pro mě jakousi slavnostní tečkou.“ Takže asi tak!“

 

Pozor: máme pro vás fotogalerii (klikněte na první fotku a zobrazí se další) 15 „voňavých“ novinek! Vyberte si podle flakonku a do obchodu si pak zajděte jen přivonět! :)

Reklama