Většina domácností si dnes bez myčky nádobí neumí svou kuchyň představit. Studie uvádějí, že úspora vody oproti mytí v ruce je až pětinásobná, elektrické energie spotřebují asi polovinu, o času ani nemluvě, a díky úzké verzi se vejdou snad do každé kuchyně. Jak si ale vybrat ten pravý model právě pro vás?

myčkaMyčky nádobí jsou nabízeny ve dvou rozměrových variantách. Úzké myčky nádobí v šířce 45 cm a bežnější rozměr 60 cm. Právě zmíněné úzké myčky jsou častým řešením pro menší kuchyně. Pokud máte dost místa, nabízí se varianta 60 cm s kapacitou až 13 sad nádobí, která plně postačí i pro početnější rodinu. Další možnost volby je výběr mezi volně stojícím modelem a modelem vestavěným do kuchyňské linky. Zde je výběr opravdu jen na vás, jedná se spíše o designovou záležitost.

myčka2

Mimo rozměry je dalším kritériem výběru funkčnost. Myčky jsou vybaveny řadou funkcí a technologií, které zaručují dosažení dokonalých výsledků. Příkladem je inteligentní funkce 6. smysl, sensorová technologie, která kontroluje úroveň znečištění vody a podle výsledků upravuje mycí cyklus. Další novinkou je využití páry, která je jemná a účinná zároveň. Za zmínku jistě stojí technologie PowerClean, která využívá vysokotlakých vodních trysek ve spodním koši či na zadní straně myčky. Ty jsou schopny umýt i připečené pekáče a hrnce.

Všechna tato kritéria splňuje model Whirlpool ADP 7955 TOUCH, který je k dostání v bílém a nerezovém provedení, nabízí použití páry při mytí, tzv. funkci Aquasteam. Dále je vybavena inteligentní technologií 6. smysl a vysokotlakými tryskami PowerClean Max. Běžně k dostání od 14 000 Kč. Pokud hledáte jednodušší a cenově zajímavější variantu, můžete vyzkoušet model ADP 6920 WH se 6. smyslem a parním programem Aquasteam, který je v prodeji za cenu od 9 500 Kč.

Reklama