Vztahy

Vyber si: Pes, nebo já!

Lucie se s Petrem seznámila před rokem. Jak oba tvrdí, byla to láska na první pohled. Kamarádství rychle přerostlo v zamilovanost, zamilovanost v lásku a než se oba nadáli, byli si jistí, že spolu chtějí strávit zbytek života.

 

„Ve svých dvaatřiceti můžu říct, že jsem skutečně nepotkal, nepoznal tak fantastickou ženu, jakou je Lucie...,“ říká Petr.

„Petr je člověk, kterého miluji celým svým srdcem. Vážím si ho proto, jaký je, co dokáže udělat pro druhé, jaký má smysl pro humor a jaký dokáže být něžný a zodpovědný...,“ říká nezávisle na Petrových slovech Lucka.

 

Říkáte si v této chvíli, že se jedná o dvojici, která měla to obrovské štěstí, že se našla? Napadlo vás, že se jedná o lásku století? Pak se nenechte mýlit. Ono totiž nic není tak růžové, jak se zdá být, a každý líc má i svůj rub.

 

Když spolu Petr a Lucka začali chodit, věděli toho o sobě málo. Až postupem času poznávali jeden druhého, vpíjeli se navzájem do svých životů a prozkoumávali temné kouty svých povah. V této fázi vztahu nastane buď definitivní konec, a nebo naopak, ti dva zjistí, že k sobě opravdu patří, že jsou jeden pro druhého stvoření. A právě druhá varianta se týkala naší dvojice.

„Když jsem poznala, jaký je Petr ve chvílích, kdy mu není dobře, kdy má skutečně zlý den, uvědomila jsem si, že se z něj klube muž mých snů...,“ zasněný úsměv Lucčina slova jen podtrhuje.

 

„Lucka byla první ženou, o kterou jsem se mohl opřít i v těch nejhorších chvílích. Tohle je pro mě jedním z těch milionu důležitých světélek v propleteném tunelu jménem láska...“

 

Lucie věděla, že je Petr občas paličák, věděla, že nerad vaří a uklízí po sobě, a věděla také, že má psa.

„Už od dětství mám panickou hrůzu ze psů. Nesnáším je, bojím se jich, nevěřím jim. To, že má Petr psa, mi nevadilo, proč taky? Nechodila jsem k němu domů, a tudíž jsem se s tou jeho obludou viděla snad všehovšudy třikrát, a to ještě na dálku,“ říká Lucie a v očích jí začínají poblikávat podivná světélka. Zasněný úsměv vystřídala vážná tvář a pokrčené obočí. „Petr věděl, že psy nenávidím. Ale nikdy jsem ho nenutila, aby se toho svého zbavil. Tedy až do té chvíle, kdy mě požádal o ruku...“

 

„Když jsem Lucku požádal o ruku, musím přiznat, že jsem ani nepomyslel na to, jak vyřešíme otázku bydlení. Prostě jsem bral automaticky to, že se nastěhuje ke mně do bytu, kde spolu – a třeba i jednou s našimi dětmi – budeme žít.“ Petr pomalu popíjel kávu a v očích se mu odrážel smutek, který už neměl nic společného s tím rošťáckým pohledem.

„Věděl jsem, že Lucka Bena nenávidí, ale přísahám bohu, že mě nenapadlo, že by někdy pes mohl být problémem ve vztahu.“

 

Petr má svůj byt, ve kterém bydlí se svým labradorem Benem. Jak sám říká, miluje Lucii celým svým srdcem a nepřeje si nic jiného, než aby žili spolu jako manželé. Jenže – Lucie mu jasně řekla: Pokud v tom bytě bude ten pes, nikdy mě tam neuvidíš!... Petr je z toho zoufalý. Jeho pes je už starý a svého pána miluje svým psím srdcem tak, že mu jednou dokonce zachránil život.

 

„Jednou v lese při vycházce mě napadl německý ovčák. Nevím proč, vůbec jsem si ho nevšímal. Ovčák utekl svému pánovi a zezadu mi skočil na záda. Začal mi rvát nejprve bundu, potom kůži na hlavě a šel mi doslova po krku. Ben, který se proháněl po pasece, se přiřítil jako tajfun a bezhlavě se na vlčáka vrhnul. Tenkrát ho to málem stálo život... Vlčák ho ošklivě pokousal na hlavě, na břiše, natrhnul mu ucho a Ben málem přišel o levé oko. Jsem si jistý, že nebýt Bena, dopadl bych podobně, ne-li hůř.... „

 

Lucie pochopitelně tuto historku zná, ale přesto je neoblomná. „Petr ví, jaký strach mám ze psů. Ben je už stejně starý, nechápu, proč ho nedá do útulku, nebo ho nenechá utratit? Pokud by se rozhodl dát psa do útulku, určitě bych mu nebránila v tom, aby za ním jezdil...“

 

Jenže Petr nemá to srdce se svého psa jen tak zbavit. Je to jeho kamarád, přítel a podle jeho slov je na něj Ben tak vázaný, že pokud by ho dal pryč, pošel by žalem.
“Jednou jsem odjel na týden k moři a Bena dal do psího hotelu... Když jsem se vrátil, myslel jsem, že se rozbrečím. Ben celý týden nežral, nepil a prý jen dokola vyl a vyl a vyl.“

 

Petr svého psa miluje, ale miluje i svou přítelkyni a není schopen dát jednomu, nebo druhému přednost.
Lucie miluje Petra, ale není schopna překonat soužití s jeho psem.
Jak oba tuto situaci vyřeší? A co bude nakonec s Benem? To v této chvíli neví ani jeden z nich... Lucie se modlí, aby Ben umřel, a Petr se modlí, aby si Lucie našla k Benovi cestu.

 

„Kdo nikdy neměl psa, nedokáže pochopit, jak silný a láskyplný vztah může mezi ním a člověkem vzniknout. Ben mi zachránil život a já se ho nemůžu teď jen tak zbavit, vykašlat se na něj. Na to ho mám až příliš rád....,“ říká Petr závěrem.

   
17.02.2005 - Láska a vztahy - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [299] Avilka [*]

  wery: prečítaj si ešte raz všetky príspevky ( od čísla 1.) a možno to docvakne aj tebe.

  superkarma: 0 23.02.2005, 15:23:29
 2. avatar
  [297] verousek [*]

  nikdy bych nechtěla partnera, který by po mě chtěl, abych dala svého psa do útulku nebo dokonce utratit. To bych si raději nechala toho pasa a hledala nového partnera, který není tak sobecký, že všechno co se mu nelíbí, tak se chce zbavit.

  superkarma: 0 20.02.2005, 11:58:41
 3. avatar
  [296] evelyn [*]

  Tak fantasticka byt nemuze, kdyz ho nuti, aby dal tvora, ktereho mel cely zivoy do utulku, nebo utratit . S takovym necitou bych zit nechtela, at si jde

  superkarma: 0 20.02.2005, 00:55:42
 4. avatar
  [295] *Kotě* [*]

  brunhilda: Riccione a další: zajímalo by mě, kolik z vás už muselo "pod dohledem odborníka" překonávat nějakou fobii, že tak zasvěceně víte, jaké to je a že to v pohodě jde.

  superkarma: 0 19.02.2005, 15:43:44
 5. avatar
  [294] Avilka [*]

  Křečkomyš: Na čo má Lucia čakať? Terik4 má na to lepší názor.
  Povedať o niekom, že je mrcha, zlá a sebec len pre to, že nemá vrelý vzťah k psovi...čo ja viem. Ja nemám rada hadov a rybičky, tak to budem asi mrcha duplovaná

  superkarma: 0 19.02.2005, 12:19:52
 6. avatar
  [293] brunhilda [*]

  lucka je teda hodne drsna holka, kdyz by nechala utratit pejska! ja sice pejska doma nemam (ale chtela bych! :o)), ale tohle bych NIKDY nedokazala udelat! natoz navrhnout. fobie je blba vec, ale prekonavat se po dohledem odbornika da...

  superkarma: 0 19.02.2005, 12:14:08
 7. avatar
  [291] j.a.n.a. [*]

  Křečkomyš:

  superkarma: 0 19.02.2005, 10:38:18
 8. avatar
  [290] Křečkomyš [*]

  Tak tenhle článek mi neskutečně hnul žlučí. Ben bydlel u Petra před Lucií, je to jeho přítel, který mu dokonce zachránil život. Jestli je Lucie tak charakterní,jak ji Petr vychvaluje, tak bude ochotna na svou životní lásku pár let počkat, ne? Ben už je starý, nebude žít věčně a ti dva se mohou sestěhovat dohromady až potom. Ale i tak si myslím, že Lucie by nebyla ochotna čekat, protože ona je sobecká a zlá,když si přeje smrt jiného živého tvora. Ti dva spolu můžou chodit, alespoň Petr za dobu, než Ben dožije svůj život pozná, jaká je ta Lucie mrcha. A vlastně ani nechápu, že Petr může o takovémto ultimátu přemýšlet. Pokud je chlap, nenechá se vydírat. Tohle mě strašně naštvalo, lidi jsou neskutečné svině. Jak jde o malé dítě, to se kdejaká pipina rozplývá jak máslo, ale pes, to je snad něco nečistého, nebo co...

  superkarma: 0 19.02.2005, 02:30:43
 9. avatar
  [289] j.a.n.a. [*]

  ...modlí se aby umřel pes...a za pár let modlí se aby umřel manžel!...Petře vzbud se!!!!

  superkarma: 0 18.02.2005, 20:30:19
 10. avatar
  [288] Avilka [*]

  Inak je Peter slepí ako patron, alebo za ten rok si nevšimol ( nechcel všimnúť), že Lucia nemusí psov?

  superkarma: 0 18.02.2005, 18:51:23
 11. avatar
  [285] Riccione [*]

  Meander: 280 příspěvků si vážně číst nebudu ;o)

  superkarma: 0 18.02.2005, 13:42:07
 12. avatar
  [283] Meander [*]

  Riccione: Netvrdím, že Lucie je světice, to ani náhodou, ale přečti si celou diskusi. Je tu párkrát zmíněno, jak taková terapie probíhá, a je to pořádnej humus.

  superkarma: 0 18.02.2005, 13:14:54
 13. avatar
  [282] monca13 [*]

  Tak vidím, že jsme to s Léthé včera ráno kolem 2. hodiny dobře odhadovaly na plodnou diskusi
  Jo, články o a o vždycky přitáhnou pozornost

  superkarma: 0 18.02.2005, 11:09:29
 14. avatar
  [281] Riccione [*]

  Vůbec nevím, jak toto komentovat. Lucie je pěkná kráva! Dávat Bena do útulku by byla jeho smrt - utrápil by se tam! Chápu, že má ze psů strach... ale to by se určitě dalo nějakou terapií zvládnout.
  Nevím, ale být na Petrově místě, Lucie by se mi jako ideální partner po tomto nejevila...

  superkarma: 0 18.02.2005, 10:17:15
 15. avatar
  [278] Avilka [*]

  Martina V.:
  To sa musíš opýtať manžela prečo nevynáša nočník.

  Dvojročné dieťa nevie odhadnúť dopad svojho správania, na to má rodičov, aby mysleli v jeho veku, čo sa stane. A tvoj manžel to domyslel a zabránil malej, aby otravovala kocúra, čo žere, aby ju nezranil. ( nemusel, ale mohol)
  Pes a mačka majú veľmi odlišné správanie. Pes je viazaný na majiteľa, má rád deti a hlavne správaním sa podvolí pánovi. Mačka nie, mačka je osobnosť a neurobí vždy to, čo chceš. U nej si musíš dobre všímať typ mňaučania, stiahnutie uší, pohľad. Je to hold makačka na debnu, ale dá sa dosiahnúť, že mačka rešpektuje určité pravidlá - nechodí po stole, kuchynskej linke, nelezie do pelecha, keď si to majiteľ neželá. Súhlasím, je to o výchove.
  Martina, myslím si, že kocúr ti je nesympatický preto, lebo si ho podvedome stápájaš s manželovou ex ( ona si ho prečo nevzala?)a preto ti aj manželove okríknutie malej prišlo tak brutálne. Kocúr za to ale nemôže.
  Ak ti polezie medzi taniere, tak ho ostriekaj vodou, ale tak, aby nevidel, že si to ty. Alebo tam nebadane pohoď rozkrojené citrusové plody, stačí šupku.

  superkarma: 0 17.02.2005, 23:50:03
 16. avatar
  [277] Myskdalen [*]

  Ale ne,dcera má ráda jak psa,tak kočku a nikdy jí ani pes nekousnul,ani kocour nic neudělal.Dítě,které stojí sotva na nohách,prostě jen tak přiběhne se podívat,co se děje.Dnes už není tak malá,když se chystá do školy.
  Jde hlavně a spíš o chování majitele.
  Kdyby stejný kocour měl pána s jiným chováním,myslím,že by vše bylo o mnoho víc v pohodě.
  Neměla bych sice kvůli tomu kočky o nic radši,ale spousta věcí by probíhalo ve větší pohodě.

  superkarma: 0 17.02.2005, 23:32:17
 17. avatar
  [276] Myskdalen [*]

  Byla bych ráda,kdyby někdy vynesl nočník po dítěti.To je schopen nechat klidně celý den i s obsahem na kterémkoli místě,v případě kočky ovšem ne.Proč?
  Dcera jako 2 letá nebo méně,jistě nechtěla rušit někoho při jídle,prostě viděla zvíře a přiběhla.Pes to bral normálně,tam nikdy nebyl problém,odešel,vrátil se,najedl se o chvíli později,svět se nezbořil.Rozmazlený,tlustý kocour utekl a byla to světová tragédie.
  Ono je to totiž tak,že otec je v cizině a my tam trvale nejsme,tím spíš by se nic nestalo,že když druhý ví,že vám nevyhovuje přítomnost zvířete v posteli a na noc zavřete dveře,zjistíte každou noc,že jsou otevřené,aby zvíře mohlo přijít.A partnerovi stokrát řeknete,ať nechá zavřené dveře,že nechcete mít kočku v posteli,otevře je zase.Pak je to tak,že my spíme v jiném pokoji a kvůli zvířeti není tedy rodina pohromadě.S kocourem se nehodlám dělit o své místo v posteli a odcházím.V noci chci mít klid.Na chatě pak spíme v jiné chatě.
  Musím říct,že zvíře nesnáším hlavně tedy kvůli chování otce mé dcery,jak k dítěti,tak všeobecně,vynášení toho,že kocour je bůh a okřikování dítěte v době,kdy bylo malé a nemělo z toho rozum.Zmiňované oblizování příborů,talířů a tak tímto zvířetem,tedy zvyky,které mi mohou být jedno,když na místě nejsem a nevidím to.To,že kocour vyskočí na stůl a pochoduje vám mezi talířema u oběda a tak.
  To je totiž nevychovanost zvířete a jeho pán by se měl naučit zvíře vychovat tak,aby to vyhovovalo i jiným lidem,když tam jsou,ne zvyky,které mají oni dva sami...
  Spousta psů je naprosto poslušných a poslechnou na slovo,také ne každý pes smí spát v posteli,nemluvím už vůbec třeba o tom,proč by člověk měl jíst se psem třeba ze stejné misky...
  Kocourovi jsem kolikrát spoustu věcí koupila,už z toho důvodu,aby nejedl z misek na kompot,ale ze svých kocouřích a tak,nic to nemění na tom,že jeho výchova a chování mi nevyhovuje,tedy je to dáno spíš chováním jeho pána.
  Když už zvíře,tak dám přednost psům,kočky tedy nemusím,ale jde také a to dost zásadně o výchovu zvířete.A jeho majitele.A to,že v dětství byla dcera kvůli kocourovi okřikovaná a dost zbytečně,nezapomenu nikdy.

  superkarma: 0 17.02.2005, 23:28:16
 18. avatar
  [275] Avilka [*]

  Otravovať kocúra pri jedle bude fakt len masochista, čo chce kusanec a škrabanec!

  superkarma: 0 17.02.2005, 23:18:52
 19. avatar
  [274] Avilka [*]

  Martina V.:
  Docela chápem, že chlapovi vadí detské hovienko, ale kočačinec nie. Ak máte dobrú podstieľku, tak to kočacie hovno ani nevidía necíti, kdežto v šerblíku... A buď rada, že vynáša aspoň tie a nenecháva to na teba

  superkarma: 0 17.02.2005, 23:12:42

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [272] *Kotě* [*]

  petra kis: myslím, že strašilka, která by vypadala jako pánská větvička, by byla nesmírně populární

  superkarma: 0 17.02.2005, 23:02:29
 2. avatar
  [269] Myskdalen [*]

  Naprosto chápu.Znám to v bleděmodrém ale s kocourem.Zrovna psa doma máme,ale kočky jsem nikdy ráda neměla.Otec mé dcery si kdysi s ex pořídil kocoura,tedy spíše ona.
  Ke kočce bych měla neutrální,lhostejný vztah,pokud...
  Nevidím důvod,aby kocour spal s lidma v posteli a aby mi v noci pochodoval přes obličej.Když bude spát mimo pokoj někde na zemi,je mi to celkem jedno.
  Dále,když byla dcera malá(a to je hlavní důvod proč kocoura nesnáším),vždy měl kocour přednost.Tzn.dcera,batole,které si chce hrát.Kocour dostane žrádlo do misky,dcera k němu běží a kocour utíká,otec řve na dceru(ne na kocoura) - nech ho být,on se chce najíst.Hm,vidím rudě.Pes mých rodičů,neumřel nikdy hlady z podobného důvodu,tlustý kocour nejspíš ano.A mohla bych pokračovat,takže autorku chápu.
  Aby dostával kocour přednost před malým dítětem,to pro mne vždy byla silná káva a spaní v ložnici jakbysmet.Také nesnáším,aby kocour olizoval lidské talíře a já jedla s ním ze stejného a důvodů je řada.Po dítěti otec takřka nikdy nočník nevynesl,zato kolem kocoura skáče a jeho hovna mu nevadí,od dítěte ano.A tak dále.

  superkarma: 0 17.02.2005, 22:40:52
 3. avatar
  [268] *Kotě* [*]

  Enya: to by ale musel mít vlasy jako větvičky, aby nebyla vidět

  superkarma: 0 17.02.2005, 22:09:31
 4. avatar
  [265] Enya [*]

  *Kotě*: schová si jí do vlasů a je to

  superkarma: 0 17.02.2005, 22:03:23
 5. avatar
  [264] JanaVi [*]

  *Kotě*: Ale ta strašilka by neměla ráda jeho, protože si myslím, že strašilce je to jedno. Ale pes asi na svém pánovi citově závislý bude, alespoň to tak z článku vyplývá.
  Já sama si nedovedu představit život v bytě s velkým psem (asi se žádným), ale požadavek Lenky se mi zdá divný. Přece musela vědět dopředu, že Petr má svého psa rád.

  superkarma: 0 17.02.2005, 21:48:26
 6. avatar
  [263] mam-ča [*]

  *Kotě*: 262. Pak bych Petra se strašilkou ponechala jejich vzájemné emocionální závislosti, a zahla bych kramle...

  superkarma: 0 17.02.2005, 21:46:28
 7. avatar
  [262] *Kotě* [*]

  Enya: No jo, jenomže co kdyby Petr byl na strašilce emocionálně závislej, co pak?

  superkarma: 0 17.02.2005, 21:38:32
 8. avatar
  [261] Enya [*]

  *Kotě*: no jo, jenže strašilce je úplně jedno, kdo se o ní stará, hlavně, že má svůj lísteček na kousání v sobotu jsem se totiž dívala na toulavou kameru a zrovna tam byla reportáž o strašilkách

  superkarma: 0 17.02.2005, 21:31:55
 9. avatar
  [260] *Kotě* [*]

  Nyotaimori: přesně tak

  superkarma: 0 17.02.2005, 21:25:03
 10. avatar
  [256] *Kotě* [*]

  Mě by jenom zajímalo, jestli byste tu všechny tak hromadně popravovaly Lucii jako amorální zrůdu, kdyby v příběhu místo psa figurovala třeba strašilka...

  superkarma: 0 17.02.2005, 21:01:56
 11. avatar
  [247] Enya [*]

  Beníka si nechat, JEDNOZNAČNĚ!!! Spíš vyměnit na chvíli asi Lucii Já bych jediný řešení viděla tak, že se k němu Lucie odstěhuje, až pejsek umře.Když je neschopná si svou fobii léčit, tak ať se trápí sama doma Je strašně sobecká a bezcitná a Petra zas až tak závratně nemiluje, když mu může něco takovýho nabídnout

  superkarma: 0 17.02.2005, 18:02:33
 12. avatar
  [245] mam-ča [*]

  Normální chlap žijící ve společné domácnosti s přítulným Labradorem, měl v první řadě spřátelit svou dívku se svým hafanem. Pokud má dáma "blok", a psů (i takhle hodných) se bezdůvodně bojí, fakt by měla vyhledat odbornou pomoc.
  Ale ultimátum "buď JÁ nebo pes" bych řešila jednoznačně : PES. To je první varování, že dáma je bezcitná a netolerantní.

  superkarma: 0 17.02.2005, 17:27:01
 13. avatar
  [240] femme [*]

  být Petrem, tak Bena nedám pryč, ani kdyby byla Lucie (nemůžu pro ni najít ten pravý přívlastek ) celá ze zlata!!!!!!!

  superkarma: 0 17.02.2005, 16:13:48
 14. avatar
  [238] Mici [*]

  myslela jsem, že se z Bena vyklube nějaký pitbul, ale labradoři jsou přece hrozně hodní psi. A vzhledem k tomu, že pes toho s Petrem prožil asi hodně, naprosto chápu, že ho dát do útulku nechce. Já bych ho taky nedala! Myslím, že by to Lucie měla pochopit a snažit se najít k trochu pochopení.

  superkarma: 0 17.02.2005, 15:57:29
 15. avatar
  [237] Léthé [*]

  Eva_Fl: příspěvek 173 plně souhlasím. Tyhle dementní rčení já miluji. Ale

  Doporučila bych Lucii navštívit nějakou Čínskou restauraci a dát pohlídat Béníka .......Bóbika

  superkarma: 0 17.02.2005, 15:33:33
 16. [235] Rikina [*]

  Marťa: nikam bych Bena nedávala. Nechala bych si ho, dokud v klidu nedožije svůj psí život, a pak bych teprv přemýšlela o společné domácnosti a svatbě. Jsou spolu teprve rok, mají čas, brát se snad nemusejí, aspoň nebyla o tom zmínka v článku. Za ten čas se lépe poznají, a budou vědět, jestli to není omyl. Tož tak.

  superkarma: 0 17.02.2005, 15:11:37
 17. [225] Rikina [*]

  Včera se tady skoro všichni shodovali ( u článku o dovolené u moře ), že je potřeba kompromis. Teď najednou ne - Lucie je špatná a konec. Sto důvodů může mít, proč nechce bydlet s psem v jednom bytě, o kterých my nic nevíme. Chápu to tak, že pokud budou bydlet každý jinde, jako dosud, nic proti psovi nemá. Jenom s ním prostě nechce být ve společné domácnosti, a na to má plné právo. Petr věděl, že Lucie nemá ráda psy, a přitom ho nenapadlo, že by to mohl být problém, a jaksi automaticky předpokládal, že ona se přizpůsobí - proč ? Není to poněkud naivní ? Samozřejmě že ho nikdo nemůže nutit, aby dal psa utratit, ale ani on nemůže nutit svou přítelkyni bydlet v bytě se zvířetem, kterého se bojí. Asi jim nezbude, než počkat, až to vyřeší čas. Do té doby si oba mohou několikrát dobře rozmyslet, jestli Petr opravdu chce ženu, co nemá ráda psy, a nebude chtít, aby si on kdykoli v budoucnu pořídil třeba jiného psa. A Lucie jestli chce muže, který jí kdykoli v budoucnu může domů přivést jiného psa, a nerespektovat její strach.

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:49:17
 18. avatar
  [219] Hannah01 [*]

  *daisy*:

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:25:18
 19. [218] otka [*]

  Lucka ani nezkusila se svym strachem za psů něco udělat.Když Petr dá psa pryč a začne třeba lepit letadýlka,bude jí zase vadit smrad z lepidla nebo něco jinýho .Já se taky bála psů jako dítě i pozděj třeba těch co se jen tak toulají a najednou dcera s mžem donesli štěně,prý by jinak skončil v troubě na česneku.A teď je můj mazel.Hlavně proto musí Lucka něco udělat

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:23:14
 20. avatar
  [215] *daisy* [*]

  Hannah01: prave dumam, co je na ni tak uzasneho

  Asi si skocim na wc mrknout do zrcadla

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:19:13
 21. avatar
  [214] Hannah01 [*]

  *daisy*: , nechtěla bych jí ani za kamarádku, natož za životního partnera

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:15:19
 22. avatar
  [208] Mac [*]

  Většinou na články nereaguji, ale tady na ten musím. Lucie je neuvěřitelně zlá. Jak může chtít dát psa do útulku??? Fobie ze psů se dá určitě léčit. Já jsem taky byla takový malý sobeček. Byla jsem zvyklá žít sama a dělat si co se mi zachce. Jednoho krásného dne mě můj bývalý kolega téměř vnutil "malého" pejska, který své pány omrzel a ti ho chtěli dát utratit. A tak jsem si Maca, anglického mastiffa, nastěhovala do své garsonky. Všichni mí kamarádi a známí si klepali na čelo. Mac mi byl od začátku vděčný, že jsem se ho ujala a svou lásku mi vrací dodnes. A můj manžel, se kterým jsem v té době začínala chodit, si mě vzal i s Macem. Dnes máme dva psy, mastiffa a vlčáka, dvouletou holčičku, která je miluje a spokojené manželství. A já si manžela nesmírně vážím, za to, že ode mne na začátku našeho vztahu raději neutekl.

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:10:51
 23. avatar
  [207] *daisy* [*]

  Hannah01: jednak, ale hlavne mi ten pristup prijde opravdu hodne, ale HODNE egocentricky: ja a co se MNE hodi do kramu, je mi mile a prijemne...

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:10:04
 24. avatar
  [206] Rybulka [*]

  triss: Co pavouci, mně by zajímalo, kdyby to byl článek o kočce... Někteří - opakuji někteří - psomilové jsou opravdu pěkně fanatičtí.

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:08:43
 25. avatar
  [205] i-gabi [*]

  pokud někoho miluju, nechci aby se jakkoliv trápil
  Petr miluje Lucii a taky Bena
  Lucie miluje Petra
  jestli se podřídí Petr, urve mu to srdce - nikdy jí to neodpustí
  z toho mi vyplývá, že by se měla podřídit ona - jestli má potíže psychického rázu, ať zkusí léčení, pokud to nepomůže, a´t se sestěhují až bude Beník pryč

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:08:25
 26. avatar
  [204] Hannah01 [*]

  *Kotě*: Taky nesnáším pavouky, jednou, když jsem viděla potvoru v ložnici, spala jsem 2 noci v obýváku, než ho manžel chytil. Ale nesmí ho zabít, je to živý, i když pro mě odporný tvor, tak ho přeci nezabiju za to, že se nenarodil jako někdo jiný. Trochu úcty k životu...

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:06:51
 27. avatar
  [201] i-gabi [*]

  triss - pavouka lze dát pryč, není psychicky závislý na svém majiteli, to je ten základní ROZDÍL

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:05:36
 28. avatar
  [196] *Kotě* [*]

  Izis: je vidět, žes nikdy netrpěla panickým strachem z ničeho... léčení je nesnadné, někdy nemožné
  Já fakt nevím, do jaké míry Lucie opravdu trpí patologickou fobií (ale výraz "s tou jeho obludou" je docela výmluvný, takhle nějak já vnímám pavouky, jako příšery, potvory...) a do jaké míry je prostě neochotná ke kompromisu, ale prostě nesnáším to "kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi..." Není to pravda, zaměňujete příčinu a následek...

  superkarma: 0 17.02.2005, 14:00:04
 29. avatar
  [193] Hannah01 [*]

  *daisy*: Taky je tady dobře vidět, co si madam představuje od pojmem manželství buď já a nebo... trochu nám děvče zapomíná, že soužití je hodně o kompromisech a jednou se bude strašně divit, až zjistí, že si Petr zvoli to "a nebo"...

  superkarma: 0 17.02.2005, 13:54:55
 30. avatar
  [190] Jájja [*]

  Lucie je husa

  superkarma: 0 17.02.2005, 13:51:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme