Čtenářka Eva odešla ze severní Moravy, kde měla domeček, ale ne práci, do Prahy. A již si tři čtvrtě roku zvyká.

Dobrý den,

no, i když nerada, ale musím říct, že já patřím mezi naplaveniny.
Je to dlouhý příběh, ale zkusím ho vměstnat do kostky. Vdala jsem se celkem brzo, a s manželem, už jak jsme spolu chodili, tak jsme rekonstruovali domeček po jeho pradědovi, který stál asi 10m od domu jeho rodičů. V krásném chození jsme si stavěli své hnízdečko lásky. Jenže tento baráček měl jednu chybu. Na kterou jsme jaksi přišli až po svatbě. Stál totiž ve špatném regionu, kde nešlo najít práci. Já byla po škole rok na pracáku a přivydělávala si brigádně v Kauflandu. A můj muž, co by vystudovaný designer nábytku, pracoval ve stavební firmě, kde autem hodinu denně dojížděl.
Tak jsme si svůj svět teda nepředstavovali. Nehledě na to, že v baráčku nám chyběla kuchyň s koupelnou, na které nezbyli finance a museli jsme se chodit koupat a stravovat k jeho rodičům. Po půl roce po svatbě a tohoto živobytí, ještě naneštěstí manžela vyhodili ze stavební firmy, a to jen kvůli nedorozumění, které jsem způsobila já :(. Dal se sice do podnikání, ale to moc nevynášelo a já s 4.000,- měsíčně a bez jakýkoliv dávek, tak to moc sranda nebyla.
Vždycky jsem, ale tvrdila, že kdybych byla v Praze, tak tam bych práci určitě našla. A kamarád z Prahy mě v tomto tvrzení ujišťoval. Jenže manžel měl fajn práci, která ho bavila a měl tam i kamarády, takže se mu ji opuštět nechtělo. No ale, když ztratil tu práci, tak Praha se najednou stala aktuální. Jednoho dne krátce po silvestru, jak se spočítaly příjmy a výdaje, se manžel naštval. A já zkontaktovala kamaráda a ten se nabídl, že u nich pár dní můžeme přespat, než si najdeme nějaké bydlení. A my neváhali a hned o víkendu si sbalili kufry, psa s třemi štěňaty a vlakem jeli do Prahy.
Kamarádova přítelkyně mi domluvila brigádu v jednom módním obchodě jako prodavačka a mezitím jsme si s manželem usilovně hledali práci. Nevím, jak to poznali, ale když jsem byla na pohovoru, stačilo jen říct „Dobrý den“ a už se mě ptali: „Vy nejste odtud, že? Odkud jste?“ :) Prošli jsme nemálo pohovory, ale nakonec mě vzali, bez jakékoliv praxe na úřad (mám i vystudovanou na to školu a vždycky jsem chtěla pracovat v kanceláři) a nyní pracuji jako úřednice. A můj manžel teď má práci, které říká, že je to práce snů :). Po týdnu u kamaráda jsme si našli podnájem. Blbé na tom je, že je to přes 500 km od našich rodin a je nám často smutno. Konec konců tu nikoho neznáme. Manžel sice našel nějaké kamarády v práci, ale já pracuji se samými staršími dámami a moc společného nemáme. Tak je mi někdy smutno bez kamarádů, ale snad se to někdy zpraví.
Pro nás je to opravdu velká změna přejít z takové vesničky do velkoměsta, ale už tu bydlíme třičtvrtě roku a celkem jsem si na rychlé tempo života tady zvykla. A myslím, že tu je tolik přistěhovalců, že my dva se tu mezi nimi ztratíme :).

Přeji hezký zbytek dne, i když je pod mrakem.

Eva
text nebyl redakčně upraven


Milá Evo, velmi vám rozumím. Měl jsem to podobně. Za stejnou práci v Hradci Králové jsem dostával polovinu peněz než v Praze. Nechtělo se mi odcházet, ale potkal jsem svou současnou ženu a bylo to. Dělal jsem stále to samé, ale za více peněz, a ještě jsem našel štěstí…

To je život.

Dnešním tématem dne je: jste tam, kde žijete, „naplaveniny“, nebo starousedlice.

  • Jak jste se přizpůsobila novému prostředí?
  • Dával vám někdo „sežrat“, že jste odjinud?
  • Vadí vám přistěhovalci?

Jedna z vás bude za příspěvek  odměněna třemi výbornými čokoládovými bonboniérami. Klasickou, čokoládovou i kokosovou Tatianou od Figara

coko

Stačí přispět na tento e-mail:

redakce@zena-in.cz

a máte velkou šanci.

Reklama