Styl

Vy a móda ve znamení zvěrokruhu


Astrologie se „plete" do všeho. I do oblékání. Myslíte, že existuje souvislost mezi jednotlivými znameními a způsobem oblékání? Vyštrachala jsem pro vás Módu podle zvěrokruhů". Pojďme spolu zkonfrontovat, co na nás sedí a v čem jsou úplně vedle.

Zde máme dvanáct typů žen - jak je z hlediska módy rozděluje astrologie - a jaké oblečení by mělo odpovídat jejich povaze:

Beran: Ženy narozené ve znamení Berana bývají plné energie a zápalu pro akci. Mívají rády jasné barvy, zvláště pak červenou, která jim pomáhá ke zviditelnění a je v souladu s jejich ohnivou povahou. Jednání Beranek je zpravidla hodně ovlivněno mužským principem - umějí se prosadit a jdou si houževnatě za svým cílem. Proto jim sluší víc kalhoty a jednoduché střihy než sukně a krajky, a zřejmě také upřednostní kratší sestřih vlasů před dlouhými romantickými loknami. Vzhledem k jejich zálibě ve sportu Beranky často volí sportovní typ oblečení.

Můj názor: Moje sestra je beran. Možná trochu netypický, protože je tichá, nesnaží se prosazovat a mužské jednání jsem u ní rozhodně nevystopovala. (K tomu mám blíž já, a to jsem ryba).
Ale k oblečení. Souhlasí kratší vlasy, ale červenou jsem na ní snad nikdy neviděla a sportu se obloukem vyhýbá. Ale pak mám jednu bývalou kolegyni, a na tu to zase sedí jak ulité.

Býk: Býčice jsou spojené se zemí a přírodou. Mají klidnou, stálou povahu a smysl pro krásno. V oblékání nerady experimentují; preferují přírodní materiály a tlumené barvy. Sluší jim bílá, béžová, tmavě zelená, hnědá ve všech odstínech. Býčice si obvykle vybírají takové koníčky, kterým se mohou věnovat doma, a tak mohou najít zalíbení v pletení, paličkování či batice. Originální kousky oblečení si tak často vyrobí samy. Nezřídka bývají trochu marnivé a neváhají vydat více peněz za luxusní doplňky.

Mám tetu a neteř ve znamení Býka a rozhodně se nedá říct ani o jedné, že by to byly klidné povahy. Naopak, tvrdě si prosazují svou. A domácí práce jako pletení a paličkování? Ani náhodou, na to jsou příliš neklidné a netrpělivé! Jediné, co bych brala, je jejich záliba v luxusu a jistá marnivost.

Blíženci: Vzdušné znamení Blíženců miluje změnu. Blíženky rády vyrážejí každý den v něčem jiném, a tak neustále nakupují nové a nové hadříky a jejich skříně praskají ve švech. Z barev Blížencům dominuje světle modrá (barva nebe, spojená s intelektem), ale oblíbit si můžou i žlutou, růžovou nebo světle zelenou. Blíženky ke svému životu nutně potřebují komunikaci, a podvědomě se oblékají tak, aby působily na okolí příjemně a snadno navazovaly kontakty. Materiál a střih jejich oblečení by měl být vždy lehký a vzdušný.

Žádnou ženu blíženkyni neznám, takže nemohu sloužit, ale výklad mi připadá příliš povrchní.

Rak: Ženy narozené v Raku mívají hlavu v oblacích, jsou citlivé a romantické. Zároveň se cítí dobře doma a střeží rodinný krb. Jejich oblečení by mělo být praktické a přitom zdůraznit ženskost. Račice si potrpí na pohodlné šaty a sukně, doma případně zástěry. Sluší jim květinové vzory a nemusí se bát ani krajek, decentních volánů či fiží. Dobře k nim pasuje bílá, růžová a fialová barva, zkusit mohou stříbrnou. Vlasy by si měly nechat delší a v přirozených barvách.

Račice je moje maminka. Je pravda, že je domácká a má ráda praktické oblečení. Ale krajky, fiží a podobné blbůstky mají k praktičnosti hodně daleko, nemyslíte?

Lev: Lvice bývají rozené královny salonů. Chtějí být viděny a obdivovány, potrpí si na luxus a lesk. Mívají silné sebevědomí, a tak se nebojí nosit nezvyklé a výrazné kreace. Snesou i nepříjemné umělé materiály, hlavní pro ně je, aby se blýskly. Z barev je pro ně vhodná žlutá, zlatá či oranžová. Pro Lvice je typické, že nechtějí být nikým zastíněny, natož aby se na večírku setkaly se ženou oblečenou do stejných šatů. I proto jsou ochotné za oblečení dost utrácet.

Lvice je moje nejlepší kamarádka a popis na ni dost sedí, ale do žluté, oranžové a zlaté by se nikdy neoblékla. Je to klišé.

Panna: Na rozdíl od Lvic není vzhled pro Panny příliš důležitý. Ženy v Panně jsou prakticky založené, pracovité a silně racionální. Chtějí nosit oblečení, ve kterém se budou cítit pohodlně a které nebude stát moc peněz. Pannám sluší kancelářský styl - bílé halenky, jednoduché úzké sukně, kostýmky, ale v oblibě mívají i sportovní oblečení. Kromě bílé se můžou cítit dobře v zelené a šedé. Jelikož Panny bývají manuálně zručné, spoustu oblečení si na sebe ušijí samy.

Jednu ženu ve znamení panny znám jen povrchně. Rozhodně bych neřekla, že pro ni není vzhled důležitý. Naopak, je tak racionální, že výběr oblečení velmi dobře promýšlí.

Váhy
: Ženy narozené ve Venušině znamení mají silný smysl pro estetiku a móda často bývá jejich slabostí. Rády listují módními katalogy, sledují nové trendy, a pokud jim koupíte lístek na módní přehlídku, budou radostí bez sebe. V oblékání můžou experimentovat, ale nikdy nejdou za hranici vkusu. Dobře se budou cítit v rozevlátých sukních nebo širokých kalhotách. Slušet jim budou různé kombinace přírodních barev, pozitivně je může naladit okrová.

Neznám žádnou vážku", nemohu sloužit a nechám to na vás.

Štír: O Štírkách se traduje, že jsou smyslné a chtějí působit sexy. Oblečení ale volí spíš rafinované než vyzývavé. Často si také potrpí na tajemnou image: Zahalí se třeba do černých šatů a ověsí se doplňky ve tvaru nejrůznějších symbolů. Sluší jim asymetrické střihy a průsvitné materiály. Kromě černé se Štírkám líbí tmavá červeň. Mimořádnou pozornost věnují výběru spodního prádla. Dělá jim dobře, když jsou pro svůj protějšek svůdné.

Štírka je moje tchyně. Má vytříbený vkus a smysl pro kombinaci barev. Škoda, že nevím, jak se oblékala v mládí, ale tvrdí mi, že má od vysokých podpatků zničené nohy, takže by to na smyslnost a rafinovanost docela pasovalo. 

Střelec: Střelkyně mají rády volnost a upřednostňují pohodlí před diktátem módy. Dobře se cítí ve sportovním oblečení, nesnášejí, když je něco kouše nebo škrtí. Lákají je cizí kraje, kde nezřídka hledají inspiraci pro své šatníky. Často nakupují v etnoobchodech. Hodí se k nim indické šaty, turecké kalhoty nebo mexická ponča. Z barev mají oblíbenou fialovou, červenou a modrou. Střelkyně si také potrpí na cizokrajně vyhlížející doplňky.

Střelkyni neznám, zato Střelce. Je to můj bratr, ale jak by vypadal v indických šatech nebo tureckých kalhotách, nemohu posoudit. Vím jen, že se rád obléká do historických uniforem, což by možná souviselo se zálibou v cizokrajně vyhlížejících doplňcích. :-)

Kozoroh: Kozorožky bývají šetrné a utrácet za drahé oblečení se jim jeví jako zbytečná marnivost. Zpravidla vychytávají různé akční slevy nebo nakupují v second-handech, kde ovšem dokážou vyhrábnout originální kousky. Výstřednost ale nemají v povaze. Oblékají se spíše konzervativně, někdy mohou působit až příliš přísně a stroze. Vyznávají heslo, že v jednoduchosti je krása, a dobře vědí, že v ní spočívá i elegance. Z barev volí nejčastěji černou, zelenou a fialovou.

Kozorožky znám dvě a docela to na ně sedí.

Vodnář: Klíčovým slovem stylu oblékání Vodnářek je originalita. Ženy narozené v tomto znamení bývají nekonvenční a je to na nich vidět už od pohledu. Rády experimentují se svými vlasy, šaty i doplňky. Libují si ve výrazných barvách a často přijdou s takovými modely, které by si jiné ženy obléct neodvážily. Pokud v obchodech nenajdou oblečení podle svých představ, pustí se do jeho výroby samy. Rády šijí a batikují. Z barev jim sedne oranžová, světle modrá a zelená.

Vodnářky jsou opravdu originální a svérázné. Mají dost odvahy a zároveň fantazie nosit oblečení, které něčím vybočuje.

Ryby: Romantické, vnímavé a družné. Ryby žijí bohatý vnitřní život plný obrazů a fantazie a občas jim uniká všední realita. Může se jim stávat, že si nevšimnou chybějícího knoflíku nebo natrženého švu. Trochu připomínají víly z pohádek. Sluší jim rozevláté šaty a sukně a transparentní materiály. Hodí se k nim květinové vzory a doplňky připomínající moře - mušle, mořští koníci, ryby. Z barev jim odpovídají všechny odstíny modré, sedět jim bude i bílá a stříbrná.

Tak to jste vedle jak ta jedle, nebo jsem Ryba až nechutně praktická, protože mám ráda oblečení jednoduché, spíš sportovní a žádnou kytku, volán a mořské doplňky byste u mě nenašli.
A nikdy bych nevylezla bez chybějícího knoflíku nebo s natrženým švem.
Možná to souvisí i s mou profesí, ale co se oblečení týká, snažím se být vždy perfektní.

A co vy, milé ženy-in, jak to na vás sedí?
Našly jste se, nebo jsou ve vašem případě astrologové mimo.
Pojďte si o tom popovídat.

   
29.06.2007 - Krása - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [81] terry* [*]

  Já jsem lvice a ten popis na mě docela sedí ...Za nákupy nového oblečení utrácím celkem dost a ten zbytek platí taky ... teda až na to, že by jsem měla nosit zlatou barvu. Žluta nebo oranžová mi něvadí ale zlatá...brrr

  superkarma: 0 08.07.2007, 16:51:30
 2. avatar
  [80] Deta [*]

  Na mě štír docela sedí

  superkarma: 0 03.07.2007, 23:37:07
 3. avatar
  [79] Hysteria [*]

  Jsem ve zna mení býka a vůbec mi to nesedí.

  superkarma: 0 02.07.2007, 16:42:34
 4. avatar
  [78] nenunka [*]

  Já jsem ryba. Horoskopu odpovídá jen barva. Mám nejraději modrou.

  superkarma: 0 02.07.2007, 15:30:04
 5. avatar
  [77] Beruška1 [*]

  Jsem kozorožka a v mém oblečení tedy zelenou nenajdete. Mám hodně věcí modrých, růžových a červených, fialové jedny šaty a černé boty, kalhoty a kabelku. A v sekáčích nenakupuji. Na drahé značkové oblečení si ale taky nepotrpím, to za ty peníze jedu raději na dovolenou.

  superkarma: 0 30.06.2007, 18:06:31
 6. avatar
  [76] Eelči [*]

  Já jsem blíženka a tento horoskop na mě sedí tak půl na půl..

  superkarma: 0 30.06.2007, 18:02:50
 7. [75] UVita [*]

  Jsem kozorožka, ale na mě to vůbec nesedí. Mám ráda modou barvu na sobě a jinak v bytě béžové až k oranžové. Sekáče nevymetám ani náhodou.

  superkarma: 0 30.06.2007, 14:24:55
 8. avatar
  [74] Ťapina [*]

  Vivian: Býčice je taková speciální kráva, to už jsem tu někde s někým rozebírala To být nechtěj

  superkarma: 0 30.06.2007, 09:11:38
 9. avatar
  [73] Meander [*]

  idiska: Mno, já bych teda musela říct, že jsem kráva

  superkarma: 0 29.06.2007, 23:14:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [72] idiska [*]

  Meander: to není tak hrozné...to totiž každému dojde...ale u mamky v práci si četli horoskopy z novin...a jedna se přihlasila:já jsem panna! A druhá ji odpověděla: to máš blbý. A celá tahle konverzace byla o znamení Panny Ale pro neznalého, který by právě přišel...

  superkarma: 0 29.06.2007, 22:26:24
 2. avatar
  [71] Irad [*]

  Jsem ve znamení panny. Nikdy jsem si na sebe nic neušila a manuálně zručná také nejsem. Ano, mám ráda sportovní oblečení, na kostýmky a bílé halenky mě však nikdo neužije, nesnáším je. Miluji extravagantní módu s trochou romantiky..

  superkarma: 0 29.06.2007, 22:24:03
 3. avatar
  [70] Meander [*]

  idiska: Anebo muž - panna, že?

  superkarma: 0 29.06.2007, 21:50:34
 4. avatar
  [69] idiska [*]

  zkuste to jednoduše...žena -Beran nebo žena-Býk....jooo není nad Lvice

  superkarma: 0 29.06.2007, 20:33:37
 5. avatar
  [67] Vivian [*]

  Nyotaimori: no ještěže nejsem beranice ani býčice... Vodnářka zní docela normálně

  superkarma: 0 29.06.2007, 19:19:08
 6. avatar
  [66] Vivian [*]

  cafe au lait: od toho se dá lehce odpomoct, děvenko

  superkarma: 0 29.06.2007, 19:18:29
 7. avatar
  [62] kareta [*]

  Jsem střelec s asc. kozoroha, takže jsem cosi jako střelenej kamzík(?) a oblékám se tak, abych v zimě nenastydla a v létě se neupekla. Móda je mi fuk, mám vlastní styl a nenechám se zaškatulkovat. Ráda nosím oranžovou, khaki zelenou, přírodní barvy a materiály.

  superkarma: 0 29.06.2007, 17:28:26
 8. avatar
  [60] Meander [*]

  Vivian: No však.

  superkarma: 0 29.06.2007, 16:47:43
 9. avatar
  [59] Vivian [*]

  Meander: Býčice je taky blbost, to je přece normální KRÁVA

  superkarma: 0 29.06.2007, 16:19:40
 10. avatar
  [58] Meander [*]

  Vivian: A co teprve Býčice...

  superkarma: 0 29.06.2007, 16:13:13
 11. avatar
  [56] Vivian [*]

  rozmar: no jo, beranka je nesmysl... leda tak OVCE

  superkarma: 0 29.06.2007, 14:58:31
 12. avatar
  [55] Evikus [*]

  Jsem střelec - indické šaty, turecké kalhoty nebo mexická ponča to všechno mě odpuzuje a nikdy bych si to na sebe nevzala!!!

  superkarma: 0 29.06.2007, 14:06:13
 13. avatar
  [54] arjev [*]

  Jsem kozoroh,sedí skoro jako ušité až na ty barvy.Sluší mi odstíny modré.
  Dcera je blíženec a skoro na ni sedí popis,ráda má odstíny oranžové.Móóóc ji sluší.Před pár dny jsem jí ušila šaty z Burdy ,spokojenost na obou stranách.

  superkarma: 0 29.06.2007, 13:58:12
 14. avatar
  [53] rozmar [*]

  Ale na mou kamarádku rybu její módní charakteristika sedí přesně

  superkarma: 0 29.06.2007, 13:49:49
 15. avatar
  [52] rozmar [*]

  Já jsem beran(slovo beranka by mně teda nikdy nenapadlo), červenou a oranžovou mám hodně ráda, mám dlouhé vlasy a mám ráda sukně, krajky nee, ale jestli se krajkami myslí spíš romantické oblečení, tak to ano!

  superkarma: 0 29.06.2007, 13:48:57
 16. avatar
  [51] gwen [*]

  To je ale blbost, ostatně jako všechny horoskopy a celá astrologie.

  superkarma: 0 29.06.2007, 13:46:03
 17. avatar
  [50] femme [*]

  že prý "Rády listují módními katalogy, sledují nové trendy, a pokud jim koupíte lístek na módní přehlídku, budou radostí bez sebe" blbost, tohle mě fakt nebere

  superkarma: 0 29.06.2007, 13:39:43
 18. avatar
  [49] Vivian [*]

  Tak v tomhle je astrologie u mě úplně, ale ÚPLNĚ mimo
  Jsem Vodnář, ale nějaká snaha být za každou cenu originální je mi úplně cizí... Nechci přitahovat pozornost, nechci na sebe upozorňovat, nechci vypadat originálně . Chci vypadat především normálně a hlavně se cítit pohodlně. Takže džíny, tričko, mikina... Jen hlavně žádná originalita

  superkarma: 0 29.06.2007, 13:19:14
 19. [48] Bellana [*]

  Ve Váhách je moje maminka. Její vztah k módě charakterizuje její průpovídka, kterou mě ubíjela celou pubertu: Móda je velká paní, které se všichni blázni klaní." Astrologie je exaktní záležitost. "

  superkarma: 0 29.06.2007, 12:54:31
 20. [47] Yvaine [*]

  Já jsem Beran a sedí to tak napůl - spotrovní oblečení a červená jo. Sluší mi i sukně, ale ty volánky a krajky moc nemusím. A tak ty vlasy nesedí.

  superkarma: 0 29.06.2007, 12:46:54
 21. [46] Bellana [*]

  Jsem Vodnář. Oblékám se opravdu originálně – kašlu na módní trendy a vše, co na sebe dám, musí splňovat tato kriteria: nesmí být krátké, upnuté, průhledné, třpytivé, růžové, nápadné, ukazovat příliš pokožky. Prostě dokud nepromluvím, nesmí nikdo poznat, že tam jsem. No, Vodnář jak vyšitý

  superkarma: 0 29.06.2007, 12:27:48
 22. avatar
  [44] marcellina* [*]

  chuanita: Rybulka: holeni tu dlouho nebylo

  superkarma: 0 29.06.2007, 11:10:44
 23. avatar
  [43] Rybulka [*]

  marcellina*: 39 To je snad samozřejmost, ne?

  superkarma: 0 29.06.2007, 11:09:16
 24. avatar
  [41] Meander [*]

  No jasně...

  superkarma: 0 29.06.2007, 11:03:00
 25. avatar
  [40] Ladia [*]

  Né, etno nééééééé

  superkarma: 0 29.06.2007, 10:57:36
 26. avatar
  [39] marcellina* [*]

  chuanita: cetla jsem s OHOLENÝMI zady

  superkarma: 0 29.06.2007, 10:55:57
 27. avatar
  [38] marcellina* [*]

  Rybulka:

  superkarma: 0 29.06.2007, 10:55:25
 28. avatar
  [37] Axel [*]

  Vodnářky rády šijí, tak to ani omylem !

  superkarma: 0 29.06.2007, 10:53:15
 29. avatar
  [36] Rybulka [*]

  chuanita: Tak jsem taky jukla na ascendent, a taky nic. Je to marný

  superkarma: 0 29.06.2007, 10:44:30
 30. avatar
  [35] Rybulka [*]

  marcellina*: Dej to přečíst přítelovi

  superkarma: 0 29.06.2007, 10:43:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme