Domácnost

Vůně čerstvě posečené trávy


Že jsem se zbláznila, teď v zimě? Ne, nezbláznila.

I když nám zahrady a travnaté plácky u domu pokrývá ještě vrstva sněhu, pod ním už se pomalu probouzí živý zelený koberec...

 

Že jsem se zbláznila, teď v zimě? Ne, nezbláznila.
I když nám zahrady a travnaté plácky u domu pokrývá ještě vrstva sněhu, pod ním už se pomalu probouzí živý zelený koberec.
Ano, řeč bude o trávě a sekačkách.
Myslíte, že je to předčasné?

Abyste se nedivili, jaro tady bude coby dup a je nejvyšší čas myslet na zahradní práce a pomocníky, kteří nám ty práce usnadňují.
Já nevím jak vy, ale já se už nemůžu dočkat, až sleze poslední sníh a  konečně se zazelená svěží jarní pažit.
Zelená přeci uklidňuje.
Ovšem do té doby, než vám začne tráva přerůstat přes hlavu.
To pak jde idylka stranou a začíná boj.
A k tomu boji potřebujeme pořádné zbraně.
Kosu a srp?
Kdepak, tyto nástroje patří pomalu do muzea, nehledě na to, že zacházet s nimi už umí málokdo.
Navíc v dnešní době, kdy má trávník funkci spíše estetickou než užitnou, bychom s těmito nástroji asi neobstáli.
Dnes chceme trávník jako na fotbalovém nebo golfovém hřišti.
Hustý a krátký, a toho dosáhneme nejlépe pomocí travní sekačky.
Chvála tomuto stroji, který můžeme bez problémů obsluhovat i my ženy nebo naše děti.

Společnost Andreas STIHL uvádí na český trh nové řady zahradních sekaček VIKING, které jsou určeny k údržbě malých i rozsáhlých travnatých ploch. Společným rysem nových modelů je vysoký výkon, elegantní design a široká nabídka doplňkového příslušenství, jenž usnadní péči o vaši zahradu.

Nová řada sekaček VIKING série 4 navazuje na předešlé osvědčené modely, ovšem s výraznými funkčními a designovými inovacemi. Tato modelová řada je určena především pro menší a střední travnaté plochy. Všechny modely se vyznačují snadným startováním, rotačním ventilačním systémem a možností nastavení výšky sečení v sedmi stupních, v rozsahu 25–70 mm.

 

Sekačky jsou postaveny na jednodílném šasi ze Stapronu, u modelu MB 448 T je toto šasi navíc zesíleno kovovou výztuhou v přední části. Všechny sekačky série 4 umožňují dodatečnou montáž mulčovací soupravy, která při sečení rozmělní trávu na jemné částice. Ty pak padají zpět do drnu a vrací půdě vlhkost a živiny, které potřebuje pro svůj zdravý růst.

 

Rovnoměrné zastřižení travnaté plochy zajišťuje žací ústrojí s rotačně ventilačním systémem. Speciálně tvarovaným žacím nožem je v aerodynamické žací skříni  vytvářen prostřednictvím  silného  proudu  vzduchu sací efekt, který trávu před odseknutím napřímí. Posečená tráva je pak dopravena v optimálním směru do sběrného koše. Plastový sběrný koš má objem 60 l a integrovaný indikátor stavu naplnění.

 

Hlavní rysy sekaček VIKING série 4:

 

·        Systém snadného startování ReadyStart u MB 448/T a MB 455 C

·        Rotační ventilační systém

·        Možnost montáže mulčovací sady

·        Možnost zapojení pohonu kol při sečení v nerovném terénu

·        Stabilní skořepinová skříň z nárazuvzdorného polymeru

·        Verze s elektrickým motorem bez možnosti pojezdu

 

 

Nová generace sekaček VIKING série 6 splňuje nejvyšší požadavky kladené na úpravu trávníku. Šestka v názvu znamená šest důležitých kritérií, které tuto řadu charakterizují: výkon, funkčnost, ergonomie, životnost, komfort a atraktivní vzhled. Série 6 je mimořádně robustní a nabízí bohatý výběr různých variant vybavení. Podle náročnosti jsou k dispozici různé typy systémů pohonu a praktického vybavení, jako je například plynule seřiditelná rychlost pojezdu pod zatížením pomocí variátoru nebo mulčovací souprava Multi-Mäher.

 

Série 6 dokonale a rychle upraví rozsáhlé travnaté plochy až do 2 500 m2. K tomu jsou určeny modely s větší šířkou záběru (53 cm) a výkonnými motory B&S Quantum XTS 60. Práci se strojem usnadňuje pružné uložení tlumicí vibrace mezi motorem a skříní. Velká kola s trakčním profilem a různými možnostmi pohonu garantují dobrý záběr v terénu.


Přijďte se podívat podrobněji na novou generaci travních sekaček značky Viking.

 

   
29.03.2006 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [38] Vivian [*]

  Též mám ráda vůni čerstvě ubalené trávy

  superkarma: 0 29.03.2006, 18:27:47
 2. avatar
  [36] Kayty [*]

  Taky se hlásím do klubu alergiků. Jakmile dorazí jaro a začnou kvést kytičky, sekat se tráva, kvést topoly ... tak zalézám prakticky kamkoli, hlavně ne ven.
  Ke mě alergie dorazila v pubertě jako dárek (geny jsou sviňa) od mé tety (alergie na včelí štípanec ...).
  Na testech jsem byla loni a taky jsem si připadala jako po náletu komárů, svědilo to jak . Hlavně, že mám konečně léky co zabírají.

  superkarma: 0 29.03.2006, 13:09:17
 3. [33] Rikina [*]

  Bridgetj: v pokročilejším věku? Mno, našim rodičům je už přes 70 a dosud se žádná alergie neprojevila. Děláme si z mé sestry legraci, že je asi vyměněná, v porodnici jako mimino.

  superkarma: 0 29.03.2006, 11:59:57
 4. avatar
  [32] gerda [*]

  Bridgetj: no ale na kočkách zas tvrdí, že na kočičí chlupy se dá pomaloučky přivykat a alergie slábne. Jen prý to chce vydržet. Alergie je to nejprotivnější, co znám, je to otrava. Člověk je pořád unavený a stále něco svědí nebo pálí

  superkarma: 0 29.03.2006, 11:33:35
 5. avatar
  [27] Ťapina [*]

  Nejvíc mě dojímal ten reklamní slogan "Máte trávy plné zuby?", který jsem míjela, když jsem se brodila půlmetrama sněhu

  superkarma: 0 29.03.2006, 11:23:17
 6. avatar
  [26] gerda [*]

  Bridgetj: no počkej, a co když ti najdou alergii na kočičí chlupy? To bude prů...r. Možná by to chtělo fakt změnu jídelníčku, co "zdravá výživa", he?

  superkarma: 0 29.03.2006, 11:20:28
 7. [25] Rikina [*]

  Hmm, s kosou i srpem tedy zacházet umím celkem slušně, a že by patřily do muzea? Asi jsem tedy pamětník, či co. Fakt je, že na větší plochu bych si taky radši bývala vzala mechanizaci, mít nějakou. Ale dnes už nemám žádné trávníky ani zahrady ku kosení. K té alergii - sama žádnou nemám, zatímco moje rodná sestra je alergická snad na všechno zelené a kvetoucí. Každé jaro je upřímně nešťastná, a snaží se pobývat ve městě uprostřed asfaltu a betonu, aby se neukýchala do bezvědomí. Jak je možné, že je s tímto onemocněním sama samotinká v celé široké rodině a příbuzenstvu?

  superkarma: 0 29.03.2006, 11:02:26
 8. avatar
  [22] gerda [*]

  Bridgetj: no, a já tě můžu utěšit, že se to určitě časem mění k lepšímu. Nejhorší to bylo právě v tvých letech, po 35. ani ťuk - a to už jsem ani nic nebrala. Ale zas mám alergii na penicilin, všecky jeho formy, jenomže do toho mě dostali doktoři, že mi každý měsíc předepisovali antibiotika na angínu.

  superkarma: 0 29.03.2006, 10:50:17
 9. avatar
  [19] gerda [*]

  Bridgetj: jo, a ještě, máš dobrýho doktora. Tolik let studovat, aby ti řekl, že se to zlepší, zhorší nebo zůstane stejné

  superkarma: 0 29.03.2006, 10:31:04
 10. avatar
  [18] gerda [*]

  Bridgetj: a jé, a to jsem se těšila, jak tě zachráním!

  superkarma: 0 29.03.2006, 10:29:47
 11. avatar
  [13] gerda [*]

  Bridgetj: já jsem šla tehdy asi v srpnu (to se ale domluvíš na alergologii , oni ti udělají testy. Testy spočívají v tom, že ti na hřbet ruky napíchají v malých dávkách látku, na kterou bys mohla být alergická. Nic nebolí. Který pupínek zrudne, na to jsi zareagovala. Podle toho ti udělají vakcínu na míru a na tu pak chodíš mimo sezónu, tj. v zimě na pravidelné injekce do předloktí. Píchají ti to, na co jsi alergická, laicky řečeno, aby ses do sezóny otužila. Mně to tehdy zabralo za dva roky braní a pokoj mám doteď. Co se těhotenství týče, tak to nevím, mně se alergie naplno rozběhla právě až po porodech a dlouho jsem nevěděla, proč mám pořád ucpaný nos a červené oči. Bylo to děsné, ale ta úleva... Klidně se na to zeptej praktického lékaře, aby tě odeslal na alergologické pracoviště.

  superkarma: 0 29.03.2006, 10:13:02
 12. avatar
  [12] Amálie [*]

  Bridgetj: chápu, že tě to štve, když jsi navíc sušení sena, válení v trávě... prožila.

  Mně zas přepadly po zdravotním indicentu opary a od té doby se taky snažim všechno vyležet v začátku.

  superkarma: 0 29.03.2006, 09:58:52
 13. avatar
  [9] gerda [*]

  Bridgetj: a zkusila jsi desenzibilizační léčbu? Teď už je na to špatná roční doba, ale přes zimu se to dá dobře podchytit. Jsem přeléčený alergik, ve tvém věku jsem děsně trpěla, injekce mi pomohly! Teď už na louku můžu

  superkarma: 0 29.03.2006, 08:58:02
 14. avatar
  [6] Amálie [*]

  Bridgetj: neumim si představit, že bych měla alergii, sušení sena je mým relaxem s babčou, když ho skopíme, lehnem si na něj při zapadajícím a klábosíme Ovšem když se žene déšť, jsou to pak fofry

  superkarma: 0 29.03.2006, 08:37:52
 15. avatar
  [5] Amálie [*]

  Proč je v úvodu jedna věta 2x?

  A že se pod hezkým názvem skrývá reklama? To mě tady nemůže překvapit

  superkarma: 0 29.03.2006, 08:35:27
 16. avatar
  [4] Maši [*]

  Panejo, já čekala romantické jarní rozjímaní a ona to je reklama!!!!

  superkarma: 0 29.03.2006, 08:23:49
 17. [3] Evalota [*]

  Krásné sekačky ....už se těším na to jak bude svítit Oskar a sekačka mne bude hezky tahat za sebou travnatou plochou.Neznám lepší relax !!!

  superkarma: 0 29.03.2006, 08:16:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme