Domácnost

Vůdce smečky jsem já!

pirat

Mám psa a jmenuje se Pirát. Už jeho jméno svědčí o tom, co je ten pes zač a co jsem zač já, když jsem ho takhle pojmenovala, ke všemu dobrovolně. Jen si to představte, jdete v klidu po lese, kocháte se přírodou a najednou vás vyděsí ženská s očima navrch hlavy, která běží kolem a řve: „Pirááátééé...“ Tak ten cvok jsem já, kdybyste mě někde potkali. Navíc můj hlas zní opravdu hrozivě, protože jsem se v nějaké chytré knížce o psech dočetla, že na něj musíte hlubokým hlasem, aby poslechnul. Takže, když mi zdrhne, volám na něj opravdu děsivým barytonem, že by se ve vás krve nedořezal. Možná právě to je důvod, proč můj vycvičený pes přiběhne až na podesáté, a to v lepším případě. Ano, je vycvičený, protože za psí školu jsem pěkně vysolila 5 000 Kč. Naučil se sedni, lehni a umí chodit u nohy, dokonce i moc dobře ví, co to je ke mně. Ovšem jenom když se mu chce. A to se mu chce málokdy, dokonce ani když ho přemlouvám: „Pirátíčku, no tak přiběhni k paničce...“ Můj pes jde ale s dobou a ví, jak v tomhle světě nejlíp přežít – bere úplatky. Za kus žvance udělá cokoliv. Kde to odkoukal, nevím, ale zřejmě z televize, díváme se spolu totiž na zprávy.

Můj pes Pirát je labračák. Zajímavé plemeno. Jeho máma labradorka se prostě spustila s vlčákem a labračák Pirát byl na světě. Myslím, že se narodil proto, aby mi zničil život. Mám na to několik důkazů. Nejdřív se snažil odrovnat mě fyzicky. Nestačí mu jít jen na procházku jako ostatním psům, musí běhat jako šílenec a unaví se až po několika hodinách, když už padám na hubu. Domnívala jsem se, že jsem aspoň o špetku chytřejší než on, takže, když mě napadlo utahat ho tím, že pojedu na kole a on pokluše za mnou, radovala jsem se, že mám vyhráno. Chvíli to fungovalo, jenže to bych nesměla být blondýna... Uvázala jsem tohle nezvladatelné zvíře za řídítka, aby někam nezdrhnul přes silnici. Co jsem si asi tak představovala? Že hezky poběží vedle mě? Ale jistě, běžel hezky vedle mě. Přesně jednu minutu. Pak uviděl kočku, rozběhl se za ní a já za ním vlála jako papírový drak. Taky jednu minutu. Pak už jsem ležela na kole, které pořád vlekl za sebou, a jen jsem slyšela hurónský smích přihlížejících sousedů. Když jsem se pomlácená, špinavá, odřená, ponížená a pořádně naštvaná vydrala z drátů, zmohla jsem se na jediné – udělat na sousedy posměšnou grimasu jako školačka a vztekle na ně vypálit: „Ha ha ha, to byla sranda, co, tak nečumte...“ Chtěla jsem odkráčet s grácií a hlavou vztyčenou, ale místo toho jsem se sotva belhala a mizerný čokl pelášil i s kolem do dáli.

Pak se rozhodl, že mě zase zruinuje finančně. Vyjela jsem ho vyvenčit do hor. Ubytovali jsme se na penzionu, kde měli pejsky rádi. Láska ke zvířatům je ale přešla ve chvíli, kdy se Pirát ujal reorganizace jejich sídla. Nejspíš se mu zdálo, že hosté by potřebovali odtučňovací dietu, takže se vloudil do kuchyně a sežral všech pětatřicet jídel, která byla připravena k večeři, a aby nenechal nic náhodě, vyžral i všechny zásoby. Potom chtěl ještě dokázat, že má smysl i pro estetično, a tak upravil bambule na záclonách a své umění podepsal zdviženou nohou... O tom, že honil lyžaře na kopci a srážel je z vleku, už ani nemluvím. Táhli jsme domů jako spráskaní psi. Tedy já, pes si horské dobrodružství pořádně užil.

V neposlední řadě mě ničí i psychicky. Myslí si totiž o sobě, že má stejné přednosti jako kočka, takže v nestřeženém okamžiku vyleze na střechu baráku a prochází se tam, jako by se nechumelilo. To už je na moje pocuchané nervy trošku moc. Stejně bych ho ale nevyměnila za nic na světě. A tuhle jsem se dočetla, že podle jistého výzkumu si lidé podvědomě vybírají stejného psa, jako jsou oni. Prostě jaký pán, takový pes. A to mě asi děsí nejvíc... Haf haf.

   
19.08.2009 - Zvířátka - autor: Simona Votyová

Komentáře:

 1. [12] karym [*]

  Žábina — #11 O Malinkatém kreténu nevím, ale Robin druhý a jeho rodina je také pěkná knížka.

  superkarma: 0 29.08.2009, 13:24:05
 2. avatar
  [11] Žábina [*]

  jinak knížka Robin se mi líbila moc ,ale její pokračování Malinkatý kretén už ne

  na Robina nemá

  1. na komentář reaguje karym — #12
  superkarma: 0 26.08.2009, 08:50:57
 3. avatar
  [10] Žábina [*]

  krásně napsané, pobavila jsem se hned na začátku, protože to je jako o mě, taky na naší rotvajlerku řvu hlubokým hlasem, což mě naučili na cvičáku Sml52

  taky k pobavení kolemjdoucích Sml30

  jj se psem se člověk nenudí, já nevím co jsem dělala před 3,5 roky, když jsem jí neměla...musela jsem se hrozně nudit Sml30

  superkarma: 0 26.08.2009, 08:50:19
 4. avatar
  [9] elephant [*]

  karym — #5 Jo, Robin je Sml67 A kreténci taky Sml30 To je pak opravdu člověk rád za to, co má doma Sml30

  vladka006 — #8 Náš skřet je bytový ničič, jako štěně užrala kus koberce, servala tapetu v rohu obývák, vždycky když něco provedla, tak když jsem přišla domu z práce, jen vykoukla ze dveří obýváku a metelila na pelíšek a tam mě čekala už rozvalená na zádech s výrazem:to já nebyla.

  superkarma: 0 19.08.2009, 14:07:55
 5. avatar
  [8] vladka006 [*]

  Ach jo, zase ten vlčák...

  Náš choďák se taky rád vystavuje na střeše. Je kříženej asi s nutrií, plave výborně, rád se potápí. Největší ostudu jsem s ním zažila na přehradě, když se všechny plavající snažil z vody vytáhnout na břeh. Vždy poslechne. Ale tentokrát byl jak smyslů zbavenej a nechtěl poslechnout, dokud lidi nebyli na břehu.

  Krom toho je úžasnej herec. Když ví, že něco provedl, tak si lehá na záda a dává nohy nahoru, abych ho nemohla praštit. Když ho pak chytnu jen za obojek, tak spustí takový pískot, hysterické kňučení a vytí, že by to probudilo i mrtvolu.

  1. na komentář reaguje elephant — #9
  superkarma: 0 19.08.2009, 12:53:48
 6. avatar
  [7] 13042000 [*]

  karym — #5 Četla, několikrát, a skvěle jsem se bavila Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 19.08.2009, 12:46:34
 7. avatar
  [6] Alka1 [*]

  karym — #5 Četla jsem všechny její knihy o psech + některé další a jsou perfektní. Zjistila jsem, že mám doma vlastně naprosto bezproblémového a poslušného pejsánka. Sml30 Sml30 Sml30

  superkarma: 0 19.08.2009, 12:44:23
 8. [5] karym [*]

  Jó ROBIN - to byl rošťákSml52. Četly jste tuto knížku od Zdeny Frýbové? Vřele doporučuji!

  1. na komentář reaguje Alka1 — #6
  2. na komentář reaguje 13042000 — #7
  3. na komentář reaguje elephant — #9
  superkarma: 0 19.08.2009, 12:41:23
 9. [4] JAa2HOLCICKY [*]

  jj, naše fenečka si nás taky pěkně vycvičila, posloucháme jí jako hodinky Sml30 Je to kříženec bůhví čeho, máme jí z útulku a nedali bychom jí za nic na světě. Už jí máme 3 roky, teď je jí asi sedm let, ale pořád se chová jako puberťák. Naučila se otvírat dveře, i ledničku, tak máme na lednici zámek, aby nám jí nevybílila. Sml80 Pochopitelně spí s námi v posteli, a když už je večer unavená, začne u postele kňučet, dokud jí nerozestelu, aby mohla jít madam spinkat Sml23 Ale manža furt tvrdí,že pánem domu je on, tak nevím.

  superkarma: 0 19.08.2009, 11:50:17
 10. [3] jastura [*]

  Já mám skoro roční fenečku - kříženec čehokoliv převlečený za psa. Skáče jako klokan, šplhá jako kočka, neustále by se tulila - když nic nevyvádí, loví slepice (které jsou větší než ona), sedí na rameni jako papoušek, plave jako ryba....  asi jí zapomněli dát manuál, jak být psemSml80. Ale je to zlatíčkoSml79

  superkarma: 0 19.08.2009, 10:30:24
 11. avatar
  [2] Fazol [*]

  Hezké počteníčko,jj psi jsou příšerky.Máme křížence ohaře a bůh ví čeho.Je hodný a milý,ale nedej bože když se zabejčí to je potom lahůdka.Kdysi jsme měli pudly,ovšem to jsou potvůrky,jeden z nich lezl i po obývákové stěně,každý žebřík byl jeho,jenomže blboun neuměl slézt.Ten kravál co dělal aby jsme ho sundali bych nikomu nepřála slyšet.No a druhý den jsem ho třeba sundávala ze stromu.On snad byl křížený veverkou.O tomhle zvířeti kolují po celé rodině šílené historky a nejhorší je že jsou všechny pravdivé.

  superkarma: 0 19.08.2009, 09:54:06
 12. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml52 moc pěkně napsaný, početla jsem si Sml67

  jj nesmíme se jim povolit, hned si myslí, že jsou oni vůdce smečky, kdepak zvednu hlas a je to Sml67, zkouší a rádi naši miláčkové Sml30Sml74

  superkarma: 0 19.08.2009, 07:51:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme