Jo jo, kdeže ty loňské sněhy jsou, kdy jsme jako děti vylézaly na pec a pozorovaly svět jako z rozhledny. Většinou tam bylo i něco k snědku. Když ne ořechy nebo křížaly, tak alespoň rohlíky, co babička sušila na strouhanku.
Dnes už ale babička spí svůj věčný sen a s jejím životem navždy vyhasla i kamna s pecí. A tak nezbývá než vzpomínat a spokojit se s neosobním teplem radiátorů.

Koneckonců i to má něco do sebe. Venku je šedoblátivo a lezavo a vy nemusíte zatápět, netaháte se s dřívím nebo uhlím, nevíří se prach a teplo si obstaráte otočením „knoflíku“. A tak si pěkně natáhnu tepláky, tlusté angorské ponožky a lebedím si doma.


Dnešní tepláky už nemají naštěstí nic společného s těmi z dětství. Pamatujete?
Byly zimní a letní. Ale oboje měly hnusnou montérkově modrou barvu a gumu pod chodidlo (starší modely kolem kotníků) a příšerně vytahaná kolena.

Zimní varianta byla z tlusté, uvnitř chlupaté teplákoviny, a když jsme po celodenním řádění na sněhu přišli domů, daly se nádherně postavit do kouta. Takže s nimi byla i legrace, což maminka nesla s nepochopením, protože dlouho schnuly.


Ale to už je hudba minulosti. Dnešní tepláky jsou barevné, slušivé, sexy a chodí v nich i celebrity.

Tak proč v nich nehonit vodu alespoň doma?

K nim pěkně teplou mikinu a může klidně zazvonit pošťačka.


A v čem si lebedíte doma vy, milé čtenářky?

 

Chodíte v džínách, v prádle a županu, nebo máte speciální domácí úbor?

 

Nebo něco úplně jiného, nějakou specialitku?

 

Napište.

 

 

Reklama