Před revolucí to asi na festivalech probíhalo jinak než dnes. Na tu dobu zavzpomínala ve svém příspěvku čtenářka Boros. A napsala i něco o současnosti.

Nepořádek je asi na festivalech skoro všude, ale můžu říct, že zrovna na Hradech jsem viděla uklízecí čety. Moc Vám děkuju za postřehy, milá Boros, a přeju hezký den.


Dobrý den,

za mlada jsem jezdila na plzeňské Porty. Bylo fajn - byli tam lidi stejného nebo hodně podobného smýšlení, i když jich bylo hodně, celkem nebyly žádné problémy. Bylo to dávno před revolucí. Všichni na tom byli tak nějak stejně finančně - nikdo se nevytahoval, nikdo si nezáviděl. Spaní pod širákem nebo ve stanu mělo své kouzlo. Buď byla výborná organizace, nebo jsme byli všichni tak ukáznění, ale třeba problémy s odpadky apod. buď nebyly vůbec nebo minimální. Nepamatuju tam drogy nebo jinou trestnou činnost, ale je fakt, že 30-35 let zpátky žádná míra. Taky jsem byla o těch 35-30 let mladší...

Asi před 5 lety jsem zažila nějaké techno u maminky na chatě - ve vesnici vzdálené asi 10 km - všude neskutečný nepořádek, 3 dny kraválu, pro který se nedalo spát ani v té 10 km vzdálené vesnici, jak bylo v „epicentru“, nedokážu posoudit, ale v „naší“ vesnici se poztrácely slepice, veškeré i nezralé ovoce, všude neskutečný nepořádek. Dost katastrofa a to prý byl malinký sraz.

Letos je kousek od mého bydliště festival Hrady - nebyla jsem tam, ale třeba doprava je dobře zajištěná - prostě přistavená kyvadlová doprava MHD zdarma, autem nelze - všude upozornění. Kolegyně tam byla a říkala, že večer sice plno opilců a odpadků, ale jinak dobré. Třeba zrovna ty Hrady považuju za dobrý nápad - spojit s historií.

To jsou jen takové postřehy.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Festivaly

  • Byla jste letos na nějakém hudebním festivalu?
  • Nebo se na něj teprve chystáte?
  • Jaké máte nejradši?
  • Která muzika se vám líbí?
  • Máte nějakou hezkou historku z festivalou, o kterou byste se s námi ráda podělila?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás dostane jako dárek kosmetiku Dove: Anti-perspirant Hair Minimiser, kondicionér na poškozené vlasy a kúru na vlasy. Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je FESTIVAL.

dov

Reklama