.

Vstupte do tajemného světa minerálů na unikátní výstavě Mineralia v centru Prahy

Novinky

Vstupte do tajemného světa minerálů na unikátní výstavě Mineralia v centru Prahy

Obří ametystové geody, křišťálové drúzy o velikosti až několika metrů, tunová křišťálová koule, úlomek meteoritu, který v roce 2013 poničil ruské město Čeljabinsk, zkamenělý zub mamuta... Procházka Mineralií, s třemi patry na ploše více jak 1 300 m2, největší výstavou a obchodem s minerály nejen v České republice, ale v celé střední Evropě, je vzrušující cestou za poznáním, krásou a dobrodružstvím.

Unikátní sbírka vzácných kamenů a minerálů ze slavných nalezišť ze všech koutů světa nadchne děti i dospělé. Nechybí ani vzácné nálezy z území České republiky, například vysoce kvalitní drahý kámen, pocházející z míst těžby kamene do kaple sv. Václava ve svatovítské katedrále. Brzy se do expozice vrátí také autentický kámen z Měsíce, který si v České republice veřejnost může prohlédnout (a dokonce se jej dotknout) exkluzivně pouze v Mineralii.

mineMineralia sídlí ve zrekonstruovaných prostorách v Havlíčkově ulici v centru Prahy, v sousedství Masarykova nádraží, takže je snadno dostupná autem, vlakem i MHD. V suterénu jsou soustředěny unikátní výstavní exponáty. V přízemí mohou návštěvníci obdivovat a také zakoupit jakýkoliv z nepřeberného množství drobnějších i rozměrných kamenů z celého světa, nejrůznějších druhů, barev, tvarů a stáří, včetně kamenů vhodných k masážím. První patro je zaplněno dražšími kameny a originálními šperky, nechybí speciální „VIP zóna“ s nejcennějšími kousky vhodnými jako perspektivní investice. S výběrem ochotně a rád poradí věci znalý personál.

mineSoučástí Mineralie je stylová kavárna s na míru vyrobenými stoly ze zkamenělého dřeva - ideální místo pro odpočinek a občerstvení po prohlídce výstavy a rozlehlého obchodu s minerály, ale i přednášky, módní přehlídky, aukce či koncerty. A také příjemná zastávka třeba při čekání na vlak, protože Masarykovo nádraží je odtud doslova na dohled.

Mineralia, největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě, je otevřena denně, včetně víkendů, od 10 do 20 hodin. Ve všední dny je čas od 10 do 14 hodin rezervován pro školy, ovšem ani v této době samozřejmě není vstup veřejnosti nijak omezen. Dům, ve kterém Mineralia sídlí, je vybaven bezbariérovým vstupem a výtahem, bez obav se sem tedy mohou vydat vozíčkáři i maminky s kočárky.

Oficiální stránky: www.mineralia.cz.

mine

mine

(red)

   
30.01.2014 - Redakční novinky - autor: Tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kobližka [*]

  To je nádhera!

  superkarma: 0 30.01.2014, 15:48:12
 2. avatar
  [2] Danila [*]

  keď už je to tak pekne napísané určite by sa do článku hodila aj informácia o cene vstupného. Sml23 na of. stránkach som to našla ale aj tak....alebo som slepá a v článku to je??!! Sml80

  superkarma: 0 30.01.2014, 14:41:54
 3. avatar
  [1] Hanyna [*]

  Zrovna včera mi o této výstavě vyprávěla teta. Byli tam teď o víkenduSml16

  superkarma: 0 30.01.2014, 12:01:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme