jela před časem naše čtenářka s nickem ekleinovka. Vzpomíná na jednoho krásného Silvestra v chatě u jezera, kam se vypravila i letos. Takže ji přejme, aby měla opět hezké zážitky, když se jí loňský Silvestr moc nevydařil

Krásný silvestrovský den a do Nového roku vkročte plni radosti a elánu, hlavně všem přeji zdraví, bez toho nefunguje prakticky nic normálně.

Já už touhle dobou budu, doufám, na jezeře trávit volné chvilky v klidu na chatě. Už se těším. Loňský smolný rok jsem trávila svátky v nemocnici na operaci a na Silvestra mne propustili domů. Od té doby jsem jednou nahoře a jednou dole, ale takový je prostě život.

Původní myšlenka strávit ho sami jen s Bastíkem v klídku se rozplynula už před svátky. Dcerunka s přítelem už se na nás ,,nalepili“ a jedeme ve čtyřech. Další syn se staví také, takže počet není ještě uzavřený. Alespoň bude veselo. A že s námi se legrace užije pokaždé. Já prý otočím i tu nejhorší tragédii do komedie...
Ale napíšu jednu historku, když byli dospělí jenom kluci.....Odehrávala se právě tady...

Vánoční prázdniny byly ten rok pořádně dlouhé a tak jsme odjeli na chatu na celý týden. Bylo nás opravdu hodně. Jezero zamrzlo, mrazy se blížily ke dvacítce. My topili s takovou vervou, že jsme měli  +34 a venku  -18. Zamrzlé jezero znamenalo konec užitkové vody a tak kluci sekerkou vysekávali díry do ledu a velké kusy jsme měnili ve vodu na rozpálených kamnech. Jeden z nich sekal s takovou vervou, že sekl i do kýble. Jak stoupal nahoru po schodech, dno se utrhlo a led se sypal na schody přímo pod nohy druhému z nich. Ten uklouzl a letěl i s nákladem po schodech dolů. Naštěstí se otočil na zadek a tak měl skluzavku, jenže s hopíky. Zadnici si pořádně natloukl. Ale byla to romantika.. Bavilo je sekat dřevo, roztápět v kamnech, ,,ledovat“, prostě jiný život. Večer jsme mastili kanastu, hráli různé hry a hádali se hrozně, protože nikdo nechtěl prohrávat. A hlavně bruslili. Kluci hráli hokej, my se vyřádili s mimi. 

Před Silvestrem bylo dokonale vyjedeno i vypito. Dětičky se rozhodly pro nákup do místního krámku, protože je honila mlsná a do Plzně se nikomu nechtělo. Jenže i tam je to docela daleko. Tak od čeho máme kola, že? A z káry si udělali hoši přívěsný vozík. Zabaleni jak Marfuša v Mrazíkovi / sbalili opět vše, co teplého našli ve skříních, holčičí nebo klučičí, hlavně, že to hřálo/, vyrazili na nákup.

Co se dělo, říkám jen zprostředkovaně. V obchodě si zřejmě mysleli, že se jedná o přepadení, protože maskovaní a hluční hoši nevzbuzovali příliš důvěry. Policajty prodavačka přece jen odvolala, když zjistila, že budou platit a ne loupit. Zpátky se jede z kopce a bylo pořádně namrznuto. Tomáš dostal smyk a navalil to do škarpy i s vozíkem. Tak všechno zase sebrali, naložili a kupodivu nerozbili žádnou z lahví / nebo ji nechali v příkopu/, to nevím :)

Ale dovezli všechno pěkně zmražené. My, děvčata, jsme připravily spoustu jídla, chlapci se starali o otop a pití a bylo nám všem strašně moc krásně.......

Slavilo se, povídalo, blblo až do ranních hodin a Nový rok jsme skoro celý prospali. Bruslit se šlo až k večeru. Led byl jako zrcadlo, ve kterém se odrážel svit měsíce. A tak jsme vykročili vstříc Novému roku na bruslích.

ekleinovka

jezero

Milá ekleinopvko, to musel být opravdu kouzelný Silvestr, na který se nezapomíná. Letos na bruslích asi nevyrazíte, (i když, kdo ví), ale i tak vám přeji všechno nejlepší a Nový rok bez karambolů

Text nebyl redakčně upraven

Reklama