Domácnost

Všichni chtějí mít svůj pokoj

Situace, ve které se minulý rok ocitli manželé Jana (34) a Pavel (38), je vám možná povědomá, protože podobné problémy řeší dnes a denně tisíce mladých rodin v České republice. Jana a Pavel mají tříletou dceru a na dalšího potomka se právě těší. Jana, která je původní profesí účetní, zůstává na mateřské dovolené, ale občas pomáhá manželovi v podnikání, protože se nechce cítit na mateřské izolovaná. Pavel je podnikatel, který si zvolil velmi zajímavý obor podnikání – má květinářskou a zahradnickou firmu.
Jana s Pavlem se brali před pěti lety a dříve, než se nastěhovali do bytu 2+kk po babičce, bydleli v pronajatém bytě. Nyní, jak dcera roste, zdá se byt čím dál menší. Navíc čekají miminko, takže budou brzy potřebovat ještě více prostoru.
Když zjistili, že by potřebovali větší byt, začali počítat. Jana je na mateřské a ještě několik let na ní zůstane, Pavel má nepravidelný příjem, podle toho, jak jdou obchody. Občas se mu zadaří větší zakázka, díky které mají momentálně uspořeno celkem 300 000 Kč. Protože s malými dětmi není snadné pouštět se do složitějších rekonstrukcí, vyhlédla si rodinka byt 3+kk na pražském sídlišti, který je kompletně zrekonstruován. Cena, za kterou byt mohou získat, je 1 500 000 Kč.
Když si na to Jana s Pavlem sedli a provedli pár jednoduchých propočtů, zazářil na jejich tvářích radostný úsměv. Peníze dohromady dají a ani si nemusejí půjčovat od rodičů! Vždyť přece už dříve mysleli na zadní kolečka a tak mají v rámci stavebního spoření se Stavební spořitelnou České spořitelny nastřádáno 140 000 Kč. 900 000 Kč dostanou při prodeji stávajícího bytu a z manželova podnikání mají naspořeno 300 000 Kč. Od stavební spořitelny dostanou úvěrdo výše cílové částky, která dělá 300 000 tisíc. Celkem tedy budou mít k dispozici 1 500 000 Kč, přitom splácení úvěru po dobu 10 let nezatíží rodinný rozpočet. A co je hlavní, děti budou mít vlastní pokoj a rodiče také svůj klid.

Tip pro vás: Chcete i vy vyřešit svou bytovou situaci a potřebujete poradit? Buřinka pro vás zavedla novou službu nazvanou „Zpětné volání“. Nemusíte volat vy, zavolá vám buřinka. Jak postupovat? Stačí vyplnit jednoduchý formulář na internetu (jméno, telefonní číslo, e-mailovou adresu, dotaz) a zvolit si den a čas zpětného volání. Pracovník zákaznického centra v objednaném čase zavolá a dotaz zodpoví. Pokud by vás v určenou dobu na uvedeném čísle nezastihl, přijde odpověď na dotaz zašle elektronicky. Přenos dat je zabezpečen před zneužitím. Stavební spořitelna České spořitelny poskytuje tuto službu zdarma, klient neplatí ani telefonní poplatky.

Další informace o úvěrové problematice stejně jako formulář pro objednání zpětného volání najdete na stránkách www.burinka.cz.
   
12.03.2003 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [27] Ťapina [*]

  Simba: V Brně teď můžeš koupit byt 3+1 v novém domě za 2,5 milionu Už se pro něj ženu

  superkarma: 0 28.11.2003, 21:24:02
 2. avatar
  [26] Simba [*]

  1,5 milionu za byt mi stále připadá příliš. Vždyť za to už je malý rodinný dům.

  superkarma: 0 10.11.2003, 11:07:17
 3. avatar
  [9] Milala [*]

  A když si chceš vzít meziúvěr na
  něco, tak první jim musíš přinést účty a pak ti to zaplatí.Kdybych ty peníze měla, tak si od nich žádný úvěr neberu...

  superkarma: 0 13.03.2003, 12:49:09
 4. avatar
  [8] sarobrouk [*]

  Já jsem tenm obyčekný střádal, který zjistil, že nosit jim každý měsíc 1.500,- na to jsem jim dobrá, ale dostat obyčejný úvěr na koupi bytu, tak na to mám malou výplatu. Šmejdi.

  superkarma: 0 13.03.2003, 07:53:45
 5. avatar
  [3] mamina [*]

  ale neřeší to problém lidí, kteří sice spoří, třeba i dost, ale bydlí v nájemním, tudíž nemohou prodat svůj stávající byt. Milion na hrušce nenatrháš Takže praxe je taková, že se s nimi nikdo nebude bavit, páč jsou neperspektivní střádalové

  superkarma: 0 12.03.2003, 13:33:26
 6. avatar
  [2] medved [*]

  tenhle vypocet je sice velice radostny, ale realita je takova, ze modelova rodina asi musi nekde bydlet a do bytu 3+1, ktery si vyhlidli se budou moct nastehovat az pote, co za nej zaplati...jenze jak za nej muzou zaplatit, kdyz nemuzou prodat svuj stavajici byt, kdyz v nem bydli ?
  nevim, jak je pan komercni clanek zkuseny, ale pravda je takova, ze alespon v praze chce (pochopitelne) kazdy prodavajici penize na ruku a hned a samozrejme predtim nez se tam nastehujete a kazdy kupujici se chce do bytu stehovat okamzite po zaplaceni penez a ne cekat az si majitel koupi bydleni jinde ...samozrejme vsechno se da udelat, ale pak je bud cena utrzena za byt nizsi nebo cena za vetsi byt vyssi

  superkarma: 0 12.03.2003, 12:53:00
 7. avatar
  [1] sarobrouk [*]

  Kolik musí mít u buřinky člověk výplatu, aby dostal úvěr?

  superkarma: 0 12.03.2003, 08:31:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme