Máme tu příspěvek od čtenářky Medulky. Svůj život si bez všech pěti smyslů nedovede představit - nepovažuje je však za samozřejmost, ale za velký dar...

Přečtěte si úvahu čtenářky Medulky - láska bez pěti smyslů by byla chudší...


Ať se zamýšlím jakkoliv nad tím, který ze smyslů je podle mne nejdůležitější, nemohu se rozhodnout pro jeden z nich a říci: „Ano, tento je pro mne ten nepostradatelný, bez něj si život nedovedu představit, o ten bych nerada přišla“. Měla bych si snad vybrat ZRAK, protože co je krásnějšího, než vidět modré nebe nad hlavou, vidět úchvatnou přírodu kolem sebe? Nebo bych si snad měla vybrat ČICH, protože co je lepšího, než cítit po ránu vůni kávy, nebo se nadechnout svěžího vzduchu po dešti? Měl by to být HMAT, protože co se vyrovná pocitu poprvé stisknout ručičku malému dítěti? SLUCH, protože slyšet poprvé slova „mám Tě rád“ od člověka, který je našemu srdci tak blízký je prostě úžasné?, anebo by to měla být v neposlední řadě CHUŤ, protože si můžeme vychutnat každé sousto, které dáme do úst? Myslím, že každý ze smyslů hraje svou roli a je nenahraditelný. Ani jednoho bych se nechtěla vzdát. Naše smysly jdou tak trochu ruku v ruce a jeden bez druhého je oslaben a člověk tak ztrácí plnohodnotný vjem. Protože není nad to, když si člověk může vychutnat všechno kolem sebe všemi svými smysly a všechny své smysly zapojit a mít tak možnost vnímat daný okamžik naplno. Někdy bereme naše smysly jako samozřejmost, ale je to velký dar. Například když se člověk zamiluje a může pohlédnout svému milovanému do očí, pak cítit jeho vůni, objetí, chuť jeho polibků a slyšet jeho hlas... jo, tak to pak stojí za to :-)

Krásný den všem přeje,
Medulka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


sou

Téma dne 24. 8. 2012: 5 smyslů

  • Jaký smysl je pro vás nejdůležitější a proč?
  • Kterého smyslu byste se nedokázala vzdát?
  • A bez kterého byste se naopak obešla bez problémů?

Napište mi do redakční e-mailové schránky (viz níže) svou úvahu na toto smyslné, ehm, smyslové téma. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tím i případné získání dárku. Pro jedu z přispěvatelek, jejíž úvahu zveřejním, tu mám totiž připravený balíček s kosmetikou Schwarzkopf, ve kterém najdete Q10 obohacující pečující masku na vlasy a tvarující stylingový krémový gel.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 24. 8. 2012 v 15.00 hodin.

gelmaska

Reklama