Jiný pohled na dárcovství spermatu má čtenářka Boros. Ta je ráda, že dárci jsou anonymní, a myslí si, že největší problém je s ubýváním dárců.

Máte určitě pravdu, milá Boros, dárci jsou potřeba, však neplodné páry to jistě oceňují. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Milá redakce, na dárcovství spermatu mám asi jiný názor, než tady většina čtenářek, ale je to dáno profesionální deformací - ovlivňuje mne moje profese. Naprosto v pořádku, že jsou dárci anonymní - pokud nebudou, tak pak nebudou ani dárci. U krve je to taky přesně stejné (dárce se sice dá dohledat podle kódu, ale jsou na to hodně přísná pravidla, předpokládám, že u spermatu budou ještě přísnější). Já osobně všem dárcům, kteří se pro tuto bohulibou akci rozhodli, moc fandím. Ono totiž neplodných párů přibývá a počty spermií v ejakulátu tragicky ubývají (podle jedné z teorií za to může životní styl, kdy většina mužů jezdí v autě (a tedy zahřívá šourek), nosí těsné spodky a tedy zahřívá šourek) a pracuje s notebookem na klíně (tedy zahřívá šourek) apod. Navíc ty spermie bývají nějakým způsobem i poškozené (a přírodní výběr je nekompromisní, která není dost rychlá, ba nejrychlejší, zdechne). Proto bude těch dárců potřeba čím dál více. Taky nejde darovat donekonečna (i když spermie se tvoří), jako krev, každé centrum si to hlídá. Že si tak lehce přivydělávají studenti, je podle mne v pořádku (nejen proto, že potřebují každou korunu, ony ty „náklady na režii“ nejsou zase tak závratně vysoké), ale proto, že mají ty své spermie relativně nejzdravější. Center je podle mne až příliš, ale dárců stále ubývá. Jiná situace nastává s dárcovstvím vajíček, ale to by bylo na další článek a diskusi.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Dárcovství spermatu

  • Znáte někoho, kdo daroval sperma?
  • Bavili jste se o tom někdy s Vaším partnerem?
  • Vadilo by Vám, kdyby Váš partner daroval sperma?
  • Co by Vám nejvíc vadilo?
  • Dosud jsou dárci anonymní. Myslíte, že je to správné?

Napište mi, těším se na Vaše příspěvky! Jedna z vás dostane jako vždycky dárek, tentokrát knihu Hot Boys (M. T. Majar) a doplňky stravy pro ženy Bioaktivní B-Mum. Na vaše příspěvky budu čekat do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo SPERMA. Předem děkuju a přeju hezké pondělí!

cercer

Reklama