Vztahy

Všeho moc škodí!?

Myslím si, že jsem romantička srdcem i duší. Mám ráda zvířata, květiny, přírodu, procházky a dobré přátele. Od kamarádek jsem slýchávala, jak by chtěly najít partnera, který bude hodný, milý, bude jim nosit květiny a vůbec dělat všechno, co jim na očích uvidí. Přiznávám, taky jsem o tom snila,
ale to, co se mi později přihodilo, mě trošku vyléčilo z těchto představ a budu radši s partnerem, který má nějaké chyby než s dokonalým mužem.

Začalo to jednoho roku o Velikonocích, které jsem trávila spolu se svou kamarádkou na chatě. Nemohly jsme dospat, vajíčka jsme měly již obarvená a alkohol, který se v posledních letech rozmohl místo koledy, byl připraven také. Lidí se vystřídalo mnoho. Byly jsme rády, že nás navštívilo tolik známých i neznámých kluků. Jeden mi padl do oka a já jemu zřejmě taky, byl docela hezký, vysoký, svaly mu nechyběly a tvářil se chytře. Protože ho moje kamarádka znala od vidění, dali se do řeči. Přidala jsem se i já a domluvili jsme se, že se opět sejdeme na chatě, kde budeme pálit
čarodějnice.

Moc jsem se na setkání těšila. Postava Čarodějnice se nám povedla skvěle, až nám bylo chvílemi líto, že ji musíme upálit. Když kluci přijeli, dostala jsem květiny a o hodinu později mne dotyčný chlapec požádal, zda bych s ním nechtěla chodit. Odpověď byla kladná, a tak když jsme se vraceli v ranních hodinách na chatu, byla již u vrat obrovská májka. Měla jsem strašnou radost. Jelikož již bylo teplo, zůstala jsem bydlet na chatě a jezdila odtamtud i do školy. Když se to milý chlapec dozvěděl, začal za mnou jezdit každý den.

Přiznávám, že z počátku mi to vyhovovalo, chtěla jsem s ním být pořád. Moje kamarádka stejně neměla čas, měla náročnou školu, a tak jsme se spolu mohly vídat jen o víkendu. Jenže i o víkendu byl u nás můj milý. To už mi začalo trošku vadit, přece jenom jsem ženská a potřebuji i kontakt s jinou ženou, podrbat o tom, co se nosí, jak se namalovat, učesat apod. Začala jsem vyžadovat trošku více soukromí, ale on to nedokázal pochopit. Například v pátek večer jsem ho nutila, ať už jede domů, že chci jít spát. Ne, on prostě počkal, až já se vykoupu a zalehnu do postele, a pak teprve odjel. Nakonec to dopadalo tak, že jsme se s kamarádkou domluvily, ona počkala, až odjel, a pak přišla na pokec. Řekl mi, že přijede například v devět ráno. Jenže bylo šest hodin ráno a on už byl u nás. V poledne odjel s tím, že jede na oběd a vrátí se například kolem třetí. Během deseti minut byl zpátky s tím, že si jídlo vzal sebou, aby mohl být se mnou. A byl se mnou až do večera, než jsem šla spát. A takhle to běželo asi měsíc.


Podotýkám, že pokaždé, když přijel, přivezl mi květiny. Jednou to byly růže, jindy fialky nebo gerbery. Po týdnu chození mne vzal k nim na návštěvu a představil rodičům. Tam jsem si připadala, jako bych byla ve zpovědnici, chtěli vědět všechno, dokonce i to, jestli už jsem s někým spala, což jsem jim odmítla sdělit. Po měsíci chození už měl pro nás vybraný domek, měl naplánováno, že si půjčíme peníze od jeho rodičů, že jim je budeme postupně splácet. Až prý dodělám školu, tak se hned vezmeme, abychom měli svatbu v létě a nemuseli si pronajímat například hospodu kvůli hostině. Na svatbu jsem měla mít udajně povoleny jen rodiče a bratra, abychom ušetřili na domek a dítě, které mělo přijít na řadu ihned po svatbě. Tohle všechno jsem se dozvěděla na večeři, kde mě požádal o ruku.

V tu chvíli jsem si připadala jako v Básnících - v první pětiletce první dítě... Řekla jsem, že si to musím rozmyslet. Druhý den přijel opět brzo ráno, tentokráte s kytičkou konvalinek.
Tu už jsem nedostala. Oznámila jsem mu totiž, že s ním končím. Nejdřív se rozplakal u auta, prosil, nadával mi a pak zase prosil. Když jsem ho opět utvrdila v tom, že již nehodlám v našem vztahu pokračovat, tak se rozzuřil. Nejdříve seřval jednu moji kamarádku, že za ten rozchod může určitě ona a že mne k tomu navedla. Potom mi suše oznámil, že tu májku si přijde podříznout a doma s ní zatopí. Dovršil to tím, že najel sousedům do vrat, která úplně zničil a ujel.

A jak to všechno dopadlo? Vrata si sousedé dali opravit, konvalinky dostala moje nejlepší kamarádka, ke které si dva roky v kuse jezdil denně - a to myslím vážně - opravdu denně stěžovat, jaká jsem, že jsem se na něj vykašlala a ať se k němu vrátím, že mi bude odpuštěno. Po těch dvou letech se oženil s jinou dívkou, mají již dvě děti a třetí je na cestě. Pořád se hádají a nikam
nechodí. A já si našla přítele, který sice není dokonalý, kytku dostanu jen občas, a má jisté chyby, ale je aspoň trošku normální.

   
29.04.2004 - Láska a vztahy - autor: Věrka

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [73] vlcice [*]

  Autorka píše, že chtěla hodného milého muže, který by se ji věnoval. Ale hodný muž chápe, že chce mít žena taky čas pro sebe.
  Tohle byl podle mne buď sobec, který ji chtěl jen pro sebe, nebo nemocný člověk, který byl na ní tak závislý, že se bez ní nedokázal obejít. Každopádně nebyl normální. Možná, že kdyby s ním žila déle, začal by jí dělat žárlivé scény a možná by ji časem začal i mlátit.

  superkarma: 0 18.05.2004, 13:40:09
 2. avatar
  [70] Žábina [*]

  evusche: jenomže ti co takhle napřed varujou a všechny obtelefonují, to většinou neudělají...je to jen póza...

  superkarma: 0 03.05.2004, 14:45:48
 3. avatar
  [68] Léthé [*]

  A já stále říkám, že ty ústavy pro psychicky narušené lidi jsou špatně hlídané . Z kterého ústavu tenhle magor drhnul? Že on tam byl z celou svou rodinou? Tak podobné „lepidlo“ bych nesnesla ani týden .Naštěstí jsem na takového pošuka neměla „štěstí“.

  superkarma: 0 30.04.2004, 20:01:05
 4. avatar
  [67] stasha [*]

  Ťapina: Jsi borec

  superkarma: 0 29.04.2004, 22:35:48
 5. avatar
  [63] chrpa [*]

  To je právě to, že nikdy nemáš jistotu, že to ten člověk nemyslí vážně. A pak si dělat výčitky do konce života, jen proto,že právě ty jsi měla smůlu na magora.

  superkarma: 0 29.04.2004, 14:53:49
 6. avatar
  [62] Jarunka [*]

  Jak to tak ctu, vsichni jenom sebevrazdou vyhrozuji. Jenomze muj ex-manzel sezral asi 4 plata nejakych prasku, obvolal vsechny pribuzne a rozloucil se. Je pravda, ze vytahl klice ze zamku, aby se tam nekdo mohl dostat Byl cely noc na ARU a dobre mu tedy nebylo. Mne nakonec take ne. Jenom jsem se modlila, aby se z toho dostal, protoze jsem ho nechtela mit na svedomi. Zivot s nim bylo hotove peklo a uz nikdy vic bych nechtela nekoho, kdo jineho omezuje. To neni zivot

  superkarma: 0 29.04.2004, 14:23:07
 7. avatar
  [59] evusche [*]

  Ťapina: super, já doufám, že už nic takového nezažiju, ale kdyby přeci jen někdy, použiju tvůj návod

  superkarma: 0 29.04.2004, 13:42:22
 8. avatar
  [58] Ťapina [*]

  evusche: Můj bývalej taky vyhrožoval, že se zabije. A načasoval si to na Štědrý den, začal mi posílat SMSky, že se jde otrávit a tak. Tak jsem zavolala záchranku, řekla jim co a jak a jela na ně čekat k němu do bytu. Byl tam akorát ožralý, tak ho odvezli na záchytku a mně pak říkali, že jsem udělala dobře, že jsem je zavolala, že po téhle ostudě už to víckrát na nikoho nezkusí.

  superkarma: 0 29.04.2004, 13:31:28
 9. avatar
  [56] evusche [*]

  ty komplexy mi totiž zůstaly od puberty.....

  superkarma: 0 29.04.2004, 13:28:37
 10. avatar
  [55] evusche [*]

  Žábina: no není to příjemný pocit, když si představíš, že takovejhle vejpitka se pak někde oběsí a ty víš, že tě varoval a pak by sis to měla vyčítat celý život, že to bylo zrovna kvůli tobě....fakt mě to deptalo, ale naštěstí je to za mnou. Teď jsem spíš ten tyran já....jsem žárlivá a to mluví asi za všechno

  superkarma: 0 29.04.2004, 13:26:32
 11. avatar
  [54] Žábina [*]

  evusche: ježíš tyhle úchylové /pardon/ co vyhrožujou svou smrtí, to je fakt na ...

  superkarma: 0 29.04.2004, 13:22:39
 12. avatar
  [53] evusche [*]

  gerda: 35. Jak je mi tvé vyprávění moc povědomé :-) Já chodila s klukem, který byl o devět let starší, alkoholik a já, v 16ti letech, zakomplexovaná, že nemůžu mít jiného. Pořád jsme se hádali, on se balil, já klečela před ním, ať nechodí....tohle mi vydrželo do mých 22ti let. Pak jsem se zamilovala do mého nynějšího přítele. Ten bývalý mi taky vyhrožoval, dokonce mi říkal, že by bylo hezké kdyby zemřel v den svých narozenin. Šíleně mě deptal, trápilo mě to hooodně dlouho. NO a nakonec jsem se dozvěděla, že čeká rodinu (po tří měsíční známosti) a bude se ženit. Nebo možná že už ženatý je.

  superkarma: 0 29.04.2004, 13:14:50
 13. [50] Anai [*]

  Já jsem se poučila z jiné strany! Začala jsem o sobě přemýšlet, jestli jsem vůči některým svým partnerům, kteří mně opustili (vždy oni mě, nikdy naopak) nepůsobila jako ženský ekvivalent popsaného týpku! Někteří totiž naznačovali, že je "dusím"... Teď už to ale nedělám, asi jsem se poučila tak nějak podvědomě

  superkarma: 0 29.04.2004, 12:50:56
 14. [49] Anai [*]

  Já jsem se poučila z jiné strany! Začala jsem o sobě přemýšlet, jestli jsem vůči některým svým partnerům, kteří mně opustili (vždy oni mě, nikdy naopak) nepůsobila jako ženský ekvivalent popsaného týpku! Někteří totiž naznačovali, že je "dusím"... Teď už to ale nedělám, asi jsem se poučila tak nějak podvědomě

  superkarma: 0 29.04.2004, 12:50:44
 15. avatar
  [48] zonan [*]

  Tak takhle nějak si představuji začátek vztahu s tyranem. Pořádně zahákne a pak, když má jistotu, že rybička neuplave, už jen likviduje.

  superkarma: 0 29.04.2004, 12:34:31
 16. avatar
  [47] Žábina [*]

  gerda: dobřes udělala....
  ty stejné jesle, to je síla ...

  superkarma: 0 29.04.2004, 12:34:10

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [46] silvousek [*]

  Takový psycho bych teda nevydržela.

  superkarma: 0 29.04.2004, 12:33:55
 2. [45] Anai [*]

  Já jsem se poučila z jiné strany! Začala jsem o sobě přemýšlet, jestli jsem vůči některým svým partnerům, kteří mně opustili (vždy oni mě, nikdy naopak) nepůsobila jako ženský ekvivalent popsaného týpku! Někteří totiž naznačovali, že je "dusím"... Teď už to ale nedělám, asi jsem se poučila tak nějak podvědomě

  superkarma: 0 29.04.2004, 11:47:41
 3. avatar
  [41] Eva_CZ [*]

  gerda: skoda, ze nejsi zaregistrovana, mohla bys chodit na nase diskuze... Myslim,ze bys byla prijemnym prinosem....

  superkarma: 0 29.04.2004, 11:24:45
 4. avatar
  [40] Eva_CZ [*]

  gerda: crazy.elis:

  Ten muj psycho sel az tak daleko, ze si vybral celou dovolenou a prostal ji u me v praci!

  Je to asi 12 let od rozchodu s nim, deli nas ocean a presto si na me nejak sehnal kontakt a oblazoval me stridave vydiracimi e-maily a sms, stridave prosil a jinak se ponizoval, vydiral, kladl otazky, jak bez nej muzu zit atd...
  Zmenila jsem adresu, telefon, e-mail a dbam na to, aby kontakt nedostal ani zadny ze spolecnych znamych - a mam klid... Doufam....

  superkarma: 0 29.04.2004, 11:23:53
 5. [39] KJ [*]

  ale vite co je nejhorsi?Popisujeme zde jen chlapy,ale ony jsou i takovy zensky

  superkarma: 0 29.04.2004, 11:22:11
 6. avatar
  [38] Kacule [*]

  gerda:... a samou láskou ji zabil .Jako bych četla to,co jsem sama zažila. Akorát já s ním byla od 17 a 5 let!!! Fakt je ten,že rozchod nebyl kvůli jinému a tak dramatický, ale taky stál za to... Pak jsem dlouho nikoho neměla až teď jsem fakt šťastná a mám toho správňáka - ještěže to tak dopadlo

  superkarma: 0 29.04.2004, 11:20:26
 7. avatar
  [36] Luciš [*]

  Konečně jeden "preventivní" článek.

  superkarma: 0 29.04.2004, 10:50:18
 8. avatar
  [34] Kelly [*]

  Přesně tohle jsou příznaky budoucího tyrana ...
  Dobře, že ho nechala jít, za chvíli by ji stopoval čas i na WC

  superkarma: 0 29.04.2004, 10:37:45
 9. avatar
  [33] Irena1 [*]

  Fujtajbl, to jsem taky zažila, akorát já měla pokračování viz Gerda Když jsem na podobného kluka narazila podruhé, po 3 týdnech jsem z toho utekla

  superkarma: 0 29.04.2004, 10:23:45
 10. avatar
  [32] marta-b [*]

  Taky jsem jednou zažila kluka, který mi pořád nosil dárky. Zprvu to bylo i milý, ale pak už mi to vadilo, protože jsem začala mít pocit, že za to něco chce a že to nedělá "jen tak". Kdybych tomu klukovi dala šanci, určitě by se mnou taky chtěl trávit každou vteřinu volnýho času, ale toho se nedočkal. Chvilku se to dá vydržet, když chlap vzhlíží k ženě jako k "bohyni", ale po čase je to vážně otrava .

  superkarma: 0 29.04.2004, 10:08:43
 11. avatar
  [30] Suzanne [*]

  gerda: Za pár let by psala příběh týrané ženy, která bez dovolení nesmí ani pro rohlíky
  Naprosto souhlasím. Tuhle holku varoval zdravý rozum, ty týrané bohužel ne Tohle by možná mohl být začátek k jednomu z příběhů minulého týdne.

  superkarma: 0 29.04.2004, 10:04:48
 12. avatar
  [29] medved [*]

  hm, tak to na me se takovy typci teda nikdy nelepili...nastesti
  konecne pribeh s dobrym koncem

  superkarma: 0 29.04.2004, 09:57:14
 13. avatar
  [27] megrin [*]

  Přikláním se k názoru, že časem by to asi přerostlo k nesnesitelnému omezování a usurpování. Ještě, že už je pryč

  superkarma: 0 29.04.2004, 09:33:40
 14. avatar
  [25] mufly [*]

  tak od tohohle bych taky zdrhala - časem by z něj byl velmi majetnicky člověk

  superkarma: 0 29.04.2004, 09:15:41
 15. avatar
  [24] mam-ča [*]

  emma: souhlas, může to být úplný anděl, ale stejně tu svou partnerku svou obětím udusí, jako had škrtič.

  superkarma: 0 29.04.2004, 09:12:26
 16. avatar
  [23] Žábina [*]

  Žábina: já naštěsí NEBYLA doma tam mělo být ..

  superkarma: 0 29.04.2004, 09:07:02
 17. avatar
  [22] Žábina [*]

  to bylo jediné správné řešení ...
  taky jsem chodila s takovým pošukem, dával mi dárky /boty,deštník apod./ a když jsem ho nechala, přišel k nám /já naštěstí doma/ a všechny dárky požadoval zpět ......

  superkarma: 0 29.04.2004, 09:06:28
 18. avatar
  [20] emma [*]

  nejhorší je, když takovýhle chlap vůbec není žárlivý nebo stíhačka. může bejt prostě jenom STRAŠNĚ hodný, pozorný, citlivý. ono to většinou začíná pomalu: proč jdeš ven, když tady máš mě? nepotřebuješ se přece scházet s nikým jiným, když já ti splním vše, co ti na očích vidím! udělám pro tebe VŠECHNO (doslova)! jenže to všechno znamená, že vám pomalu maže máslo na chleba a tím chlebem vás krmí, abyste nemuseli VŮBEC nic dělat. a tím si myslí, že vás má v moci a pomalu má. nejde odolat, když je přece někdo tááák hodnýýý!
  jenže vysvětlujte lidem okolo, že to je vlastně psycho

  já to zažila. kdo nezažije, neuvěří, nepochopí...

  superkarma: 0 29.04.2004, 08:45:30
 19. avatar
  [19] jankucharo [*]

  gratuluji k velmi rychlému "vystřízlivění" tohle by nedopadlo dobře...souhlasím s GERTOU

  superkarma: 0 29.04.2004, 08:42:10
 20. avatar
  [18] lightblue [*]

  To je dost děsný, pak bych se bála, že mě ten člověk nepřestane sledovat Je štěstí, že dokázala říct dost.

  superkarma: 0 29.04.2004, 08:40:17
 21. avatar
  [14] Aja [*]

  Něco podobného jsem taky zažila...Je fakt drsný zbavit se takového žarlivého a skrblíkového stíhačky...Utéct, dokud je čas!

  superkarma: 0 29.04.2004, 08:23:37
 22. avatar
  [13] Gabi [*]

  Uf, ještě že to dobře dopadlo. Ale, když tak zrekapituluju své vztahy a kamarády a vztahy ostatních mých známých, tak mi přijde, že chlapi k tomuhle nějak globálně tíhnou. Znala jsem určitě minimálně pět kluků, kteří potřebovali nějakou zpovědnici. Zbavit se jich byla docela fuška, pořád mě chtěli pomáhat, doprovázet atd. Bylo to většinou v obdobích, kdy neměli partnerku a opravdu nevím, zda se o mě ucházeli nebo si jen vylévali srdce, ale já byla vždy "zadaná" a pravidla byla jasně dána. Většinou to byli kluci, kteří neměli žádnou svoji "partu" a dost často měli hodně "intenzivní" rodiče, takže to opravdu mohla být jen frustrace ze samoty. Ale většina z nich se z toho docela vyléčila.

  superkarma: 0 29.04.2004, 07:58:19
 23. [12] KJ [*]

  tak to je neco,taky po me letel jednou kamos myho byvalyho a to bylo neco podobnyho.Misto kytky jsem ale dostala nadherny,ale opravdu nadherny nahrdelnik z bileho zlata,i presto ze se mi opravdu libil,musela jsem mu ho vratit,nemohla bych si ho nechat,kdyz jsem k nemu nic necitila

  superkarma: 0 29.04.2004, 07:57:18
 24. avatar
  [11] Luciš [*]

  Tak to jsem ráda, že mám toho svýho a všude na něj nejmíň hodinu čekám . Kytku jsem viděla po třech letech jednou, když letos donesl tulipánky od své tety

  superkarma: 0 29.04.2004, 07:31:13
 25. avatar
  [8] Daduna [*]

  taky dobrá zkušenost

  superkarma: 0 29.04.2004, 07:15:59
 26. avatar
  [7] brouk [*]

  To ja mam taky "poklad" ale ty klady asi museji byt necim vavazeny ne?Je to clovek o kterym nechapu ze se mnou vubec je kdyz o me vi opravdu vsechno a tim myslim i to nejhorsi co jsem v zivote provedla a pres to vsechno se mnou je.a ja ho moc a moc .Akorat ze nema rad to mi mooc vadi ale co s tim ze?

  superkarma: 0 29.04.2004, 02:30:19
 27. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Omezovani osobni svobody, jsou to silenci, taky jsem jednoho takovyho mela - jak zvejkacka byl prilepenej...

  superkarma: 0 29.04.2004, 01:21:48
 28. avatar
  [4] Vivian [*]

  Kráva: fakt si myslíš, že tenhle pošuk by ji vynesl do nebe? Mě to spíš připomínalo peklo... je jedině dobře, že tomu včas utekla. I ti jeho rodiče byli tak trochu pošahaní. Já bych s takovým magorem taky vyběhla .

  superkarma: 0 29.04.2004, 00:52:24
 29. avatar
  [3] jasmina [*]

  Taky jsem tohle zazila.
  Byl u nas denne. Nedokazal pochopit, ze sice mam prazdniny, ale stejne mam nejake povinnosti.
  Chodil k nam v 10 rano a v 11 vecer nechapal, ze chci jit spat,misto toho abych byla s nim.

  superkarma: 0 29.04.2004, 00:50:24
 30. avatar
  [2] trdlo [*]

  Krava: Doufam ze jsi clanek pouze nepochopila, a ne ze jsi zla a stiplava

  superkarma: 0 29.04.2004, 00:21:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme