Bulvár

Všechno rozfofruje najednou

Dobré poledne!

Vaše dnešní téma mi připomnělo mého kamaráda. Je majitelem malé prodejní galerie, a i když doba umění moc nepřeje (živí ho hlavně cizinci), je jeho příjem určitě nadprůměrný. Žije sám, má sice přítele, mají ale každý svůj byt a hospodaří odděleně.
No a tenhle můj kamarád žije po celý rok jako mnich. Celý den je v práci, večer něco sní a dlouho do noci dělá účetnictví. Oblékat se sice musí slušně, vzhledem ke své práci, nijak to ale neprožívá - má pár kousků kvalitního oblečení, a to nosí léta. Životní náklady jsou minimální, a tak za rok ušetří docela slušné peníze.

Všechny je pak „rozfofruje" najednou, a to při dvou příležitostech - jednak na Vánoce, kdy bohatě plní všechna vyslovená a hlavně nevyslovená přání své staré mamince, svému příteli a několika dalším blízkým osobám, a potom v létě v Řecku. Jezdí tam s přítelem na dovolenou už celá léta. Vybírají si malé odlehlé rodinné penziónky a stráví dva nebo tři týdny v naprosté pohodě. Dopřávají si skvělé jídlo, nejlepší víno, výlety, kam je napadne, nehledí na peníze a užijou si to.

Pak se vrátí a kámoš začíná znovu šetřit. :o) Je to zvláštní styl života, ale každému asi vážně vyhovuje něco jiného. On není sobec, o lidi kolem sebe se vzorně stará a není mu cizí ani charita. Pro mě je ale dost těžko pochopitelné, že po většinu roku jako by ani nežil - a jen se upíná v tomu jedinému krátkému období, kdy to rozjede naplno... Dokážete to někdo pochopit?
S pozdravem
JiřkaTak takhle bych asi žít nemohla. Je jasné, že svobodný chlap a ještě k tomu gay, který ví, že se nikdy nebude starat o rodinu, to vnímá jinak. Mě by ale hrozně vadila ta absence nějakých příjemných zážitků během celého roku. Pořád je práce, práce, práce... a někde v mlhavé dálce skvělá dovolená... to by pro mě nebylo. 

   
30.03.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Vivian [*]

  No kdyby mu to nevyhovovalo, tak by asi takhle nežil...

  superkarma: 0 01.04.2007, 12:20:40
 2. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Kadla: Takové lidi spíš obdivuju, že se po těch dvou měsících dokážou zase vrátit do práce. Já bych asi upadla do depresí

  superkarma: 0 31.03.2007, 23:22:22
 3. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Já si radši užívám průběžně a pořád, ale nevidím na tomhle modelu nic divnýho

  superkarma: 0 30.03.2007, 15:03:42
 4. avatar
  [6] gerda [*]

  Kadla: já tohle chápu, protože jsem zažila tzv. práci v úkole. To mi vyhovovalo ze všeho nejvíc - nejen, že jsem si slušně vydělala, protože jsem rychlá, ale byla jsem i brzo hotová (při dobré kvalitě!), v podstatě jsem si o svém volnu rozhodovala sama a dokázala jsem si i nadpracovat den a ten jsem si užila po svém. Normu jsem plnila na 150 procent, a to byla celkem dost tvrdá. Proto chápu přístup člověka z příspěvku, je lepší trošku se snažit, protože potom i to volno jinak a líp chutná!

  superkarma: 0 30.03.2007, 13:14:22
 5. avatar
  [5] Kadla [*]

  Chtěla jsem říci, že překládají třeba 13 hodin denně celý rok, soboty, neděle, vánoce... A pak to na dva měsíce zapíchnout a užívají si kdesi na druhé straně žeměgoule.

  superkarma: 0 30.03.2007, 13:05:03
 6. avatar
  [4] Kadla [*]

  Já znám víc takových lidí. V mé profesi (překladatelství na volné noze) se pohybují lidé, kteří deset měsíců roce sedí u počítače a překládají a překládají a na ty zbývající dva měsíce jedou třeba do Ameriky. Dost podobný přístup.

  superkarma: 0 30.03.2007, 13:03:46
 7. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Je sám se sebou spokojený

  superkarma: 0 30.03.2007, 12:32:05
 8. avatar
  [2] Smajlinka [*]

  Docela tomu rozumím, chlapi jsou jiný než my ženský. Ti toho fakt k životu moc nepotřebujou. Má prostě svý priority - Vánoce a dovolená a na ty celý rok šetří. Určitě při tom utrácení musí prožívat úžasný pocit svobody, když si ho po zbytek roku odpírá.

  superkarma: 0 30.03.2007, 12:31:53
 9. avatar
  [1] gerda [*]

  A proč ne? Evidentně mu nic nechybí

  superkarma: 0 30.03.2007, 12:26:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme