Jak se říká: „kdyby byly...“. Jak by tenkrát před dvaceti lety dopadl Silvestr naší čtenářky s nickem Kytinkak, kdyby nenechala manžela bavit a nešla lesem sama domů...?Jakou smůlu jí to přineslo, to už se dočtete v jejím příspěvku

Krásné pondělní ráno všem i tobě Danuš.

Tak se nám rok sešel a máme tu opět Silvestr. Mně přijela sestra z Turnova, tak budeme slavit doma. Dříve jsme hodně chodili po zábavách, ale já si to moc neužila. Dělala jsem turnus a vždy 1. byla uzávěrka, tak se muselo do práce.

Jeden Silvestr, který jsme slavili, si pamatuji moc dobře, je to už takových 20 let nazpět. Byli jsme slavit ve vesnici jinde, a jelikož jsem musela ráno do práce, šla jsem lesem kolem třetí ráno domů. Tu tmu nikomu nepřeji. Snad jsem se v životě nebála tolik, jako ten večer. Bylo náledí a nachumeleno.

Šla jsem domů sama, protože manžel se tak úžasně bavil, že jsem ho tam nechala a šla. Chtěla jsem alespoň 2 hodinky usnout.

Kousek od domu máme kolem řeky schody udělané z pražců. Ten večer jsem samozřejmě uklouzla a sjela po zadku až dolů. Skončilo to pěknou bolestí. Ráno jsem odjela vlakem do práce, udělala denní a ještě noční, ale tu už jsem myslela, že nedosloužím. Měla jsem tak strašné bolesti na prsou, že jsem po noční jela hned k lékaři a ten mě poslal do nemocnice.

Já měla zlomená dvě žebra. Nejhorší je, že v té době mobily nebyly a já ve školce dvě malé děti a co teď. Manžel ve světě a já bezradná, kdo mi děti vyzvedne. Naštěstí dole v suterénu špitálu byl telefon, tak jsem honem volala mamce. No a aby všem trablům nebyl konec, zjistila jsem, že čekám miminko, které jsem si musela kvůli úrazu nechat vzít. Dlouhou dobu jsem to měla manželovi za zlé, že kdyby se mnou domů šel, nikdy by se mi to nestalo. Ale všechno už je zamnou.

Jinak letos budeme oslavovat doma a tak ve 22 hod půjdeme pěšky do Český na půlnoční ohňostroj.

Takže se pěkně projdeme a oslavíme to na náměstí.

Všem přeji hezké oslavy Silvestra a těším se na vás všechny v roce 2013.

Kytinkak

Milá Kytinkak, vy jste musela být hodně tolerantní a manžel hodně sobecký, ale jak říkáte, vše odpuštěno a dnes si Silvestra pěkně užijete. Tak vám přeji, ať máte na Silvestry už jen samé hezké vzpomínky

Text nebyl redakčně upraven

Reklama