Novinky

Všechno jsme vyřídili bez problémů

Zkušenosti s předváděcími akcemi má také čtenářka Gwendy, naštěstí ne špatné. Možná je to i tím, že byla jen na akcích v místě bydliště. Více v příspěvku.

To jste měla štěstí, milá Gwendy. Možná to opravdu dřív bylo jinak, oni prodejci často mění strategii, když už se o akcích hodně mluví. Děkuju za příspěvek.


Dobré ráno,

fascinuje mne, jak leckdo tvrdí, že mu vzhledem k věku pozvánky nechodí a nikdo jej na akce nezve. Nám s manželem pravidelně chodí od firmy Beck a i jiné neadresné pozvánky jsou hozené ve schránkách. Před pár lety, cca kolem mých 25 let, jsem na 2 akce šla s přítelem a nikdo neřešil, že by nás tam nepustili kvůli věku. Rozhodně se snaží prodat své výrobky, nabízejí „slevy“ a soutěže, mluví o nešetření na vašem zdraví... A opravdu chtějí po publiku aby tleskalo a případně řeklo, že je to dobré... Přiznávám, že na první akci jsme i přes logické uvažování podlehli a udělali si pak výlet do Mělníka, kde jsme vše vrátili a vyřídili bez problémů. Na druhé akci už jsme byli připraveni. Je opravdu zajímavé si předváděcí akci zažít, pokud se člověk připraví a zvládne jen poslouchat, jak to mají výborně připravené. Ani na jedné z akcí nás nezamkli, nevyhrožovali, dali jak jídlo tak dárky dle pozvánky - pravda na té druhé měli málo dárků pro pány, tak jim nabízeli dámské, nebo se stavit později večer. Tak jsem se zkusila stavit později večer a to mi jen dali dárek a už se mne k nákupu nikdo přesvědčit nesnažil. Maminka kdysi na pár akcích byla a nic si tam nekoupila, ale je pravda, že to už je aspoň 10 let a tehdy akce asi nebyly ještě tak drsné. Alespoň po zhlédnutí filmu Šmejdi, mi maminka říkala, že nic takového jako je ve filmu, na předváděcí akci nezažila. Možná je to tím, že jsme všichni (maminka se známým i já s přítelem) byli jen na akcích v okolí bydliště, kde se vždycky může návštěvník sebrat a odejít. Možná jsou akce s výletem opravdu horší, ale zatím jsem neměla chuť zkusit se na celý den vypravit na výlet a poslouchat tam prezentaci, takže to nemohu posoudit.

Gwendy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne je: Šmejdi aneb předváděcí akce pro seniory

 • Co si o tomto tématu myslíte?
 • Navštívila jste nějakou předváděcí akci?
 • Jak to probíhalo?
 • Koupila jste si nějaký výrobek? A fungoval vám?
 • Pokusila jste se nějaký výrobek z předváděcí akce vrátit? Jaké to bylo?
 • Slyšela jste někoho o takové akci vyprávět?
 • Máte nějaké jiné zkušenosti z předváděcích akcí?

Pište, budu se těšit. Jedna z vás získá opět dárek, tentokrát knížku L. Byrnerové: Andělské poselství naděje a ohřívač hrnku k počítači. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu: ŠMEJDI.

smejd

   
07.05.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] lenig [*]

  Nevím, zda to má souvislosti, ale když jsem ještě bydlela v Liberci, tak jsme taky měli v paneláku prostě ve schránkách týdně i několik pozvánek do místa bydliště, kde měly firmy pronajaté sály v restauracích apod. Sousedka mě lákala, někdy totiž chodily poznánky pro páry, tak at jdu s ní, že dostaneme dárky atd. Já odmítala, nechtělo se mi, byt se akce konala kousíček od paneláku....no a ona šla, bylo to od 9h a když chtěla jít v poledne domů. že je jí špatně a musí se najíst, tak ji nepustili a ani dárek nedali...bylo by to na delší psaní...pak už taky nikam nechodila...je to už takových 8 let, takže již tenkrát byly násilné tyto akce.Sml68

  superkarma: 0 07.05.2013, 15:27:55
 2. [2] iřka [*]

  Souhlasím s Vámi,pozvánky byly vždy ledabyle poházeny,mohl si je vzít kdokoli. Evidentně mladí o to nejevili zájem,tak se časem orientovali více na důvěřivou starší generaci.

  superkarma: 0 07.05.2013, 12:25:11
 3. avatar
  [1] Gwendy [*]

  Jen dodávám: rozhodně přesvědčovali ke koupi, ale opravdu jen slovně. Na druhou stranu, pokud zvládnou přesvědčit slovně, nepotřebují používat drsnější metody. Z filmu Šmejdi jsem zatím viděla jen ukázky a rozhovory s režisérkou a je pravda, že na výletní akci bych se už bála jet nebo nechat jet někoho z blízkých samotného.

  superkarma: 0 07.05.2013, 11:10:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme