Novinky

Vše začalo rozostřeným viděním

Oči má v pořádku, brýle nenosí, přesto má s očima problém naše čtenářka s nickem black.bird.third. Bude to od páteře? V polovině dubna má jít na vyšetření CT, tak jí držme palce, ať vše dobře dopadne

Přeji příjemný den všem. Přiznám se, že brýle nenosím. „Tak proč píše?“ řeknete si.

Byly doby, kdy jsem po brýlích toužila. Na základní škole. Chtěla jsem být něčím „zajímavá“. Naštěstí mě to brzy přešlo a já zjistila, že bez brýlí je to stejně nejjednodušší. Nemusíte je hledat, dávat na ně pozor, čistit je.

Sluneční brýle také nenosím. Ve všech mám pocit rozostřeného vidění. Jako bych se dívala přes dioptrické. Nebo jsem spíše nenašla kvalitní sluneční brýle. Ano, je to asi i z lakomosti. Nechce se mi dávat spoustu peněz za sluneční brýle. I když oči by si to jistě zasloužily.

V listopadu loňského roku jsem začala špatně vidět na levé oko. Rozostřeně a tmavěji oproti pravému. Na očním mi paní doktorka udělala všemožné testy včetně toho „čtecího“. Pravé oko v pohodě. Levé oko nepřečetlo ani ta největší písmena. Jestli to bylo P nebo F. Paní MUDr.a mi dala dioptrické sklíčko:“ Co teď?“ Já koukala a říkám:“Pořád stejné.“ Další silnější sklíčko, pořád mhouřím oko, ale stále rozmazané. Paní doktorka udělala další test, dívala se lupou do oka, a poté prohlásila: „Oko máte v pořádku, to bude něco jiného. Je možné, že to máte od krční páteře...“

Brýle jsem opět nedostala. Trošku jsem si oddechla. Jenže co bude dál?

Byla jsem odeslána na neurologii. U sestřičky v ordinaci. Sestřička: „S čím k nám jdete?“ ... „S okem...“

Zkrátím to. Diagnoza - zablokovaná krční páteř, prášky na uvolnění svalů, vitamíny, rehabilitace, když to nepomůže, tak CT a tam se uvidí. Na to CT jdu v polovině dubna. A uvidí se. Tři měsíce se mi motá hlava.

A vše začalo rozostřeným viděním. Takže „uvidíme“. Doufám, že tam nic nenajdou a spraví to více pohybu, cvičení nebo něco podobného. Jen všechno u těch doktorů strašně dlouho trvá.

Všem obrýleným i těm „bez“ přeji hezký den.

S pozdravem black.bird.third

Milá black.bird.third, držím vám samozřejmě všechny palce, co mám

Text nebyl redakčně upraven

   
27.03.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [3] dadma [*]

  Tak držím palce.Hlavně ať zjistí od čeho to je a nasadí se  správná léčba.S tím ,že objednávky k lékařům trvají dlouho je pravda.To CT měli udělat jako první.Všichni ti doktoři jsou stejní. Léčí a neví co.Na druhou stranu se jim nedivím ,protože šetří ,kvůli pojišťovnám.Potom ,ale nevím k čemu máme všechny ty přístroje,když tam nechtějí lidi posílat, že je to drahé.Manžel se dotal na magnetickou rezonanci přes známé v nemocnici.Obvodní lékař mu řekl, že ho tam nepošle, protože pojišťovna to nechce proplácet.Na základě vyšetření zjistili příčinu bolestí a již více než rok je po operaci páteře.O léčebných metodách by snad měli rozhodovat lékaři?

  superkarma: 0 27.03.2013, 16:32:24
 2. avatar
  [2] ekleinovka [*]

  Rozostřené vidění a motání hlavy mám teď často,tlak v očích, také prolézám vším možným,a navíc mne opouští síly - únava, ochabujou svaly - hledají, hledají - zatím těžká tyreotoxikoza - graves - basedova typu - asi? a hodně vysoký rf , analézají další a další- prostě a jasně těžká autoimunitní porucha...a mám naděleno,o což ale vůbec nestojím. Peru se s tím, peru....

  superkarma: 0 27.03.2013, 15:54:31
 3. [1] jarpejska584 [*]

  taky držím palce,moc. Mě nedávno trápilo pálení v očích, špatně jsem viděla a mám to taky od páteře,motala jsem se, ještě jsem byla v února na operaci s uchem a to je všechno se vším. Pak se měnil tlak a bylo mi hrozně. A pomohly mi injekce...zatím je to dobré, takže budete ok..

  superkarma: 0 27.03.2013, 15:45:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme