Vysokoškolského pedagoga jsme tu dnes ještě neměli. Čtenářka s nickem Kuře učí na vysoké škole a podělí se s vámi o své zkušenosti s dress code.

Pepíček a jeho kravata

Milá redakce, pokud jde o pracovní oděv, tak v mém případě není jednoznačně dáno, co máme mít oblečeno. Vše se schová pod definici „přiměřeně“. Učím totiž na vysoké škole a tudíž se oblékám jiným způsobem, když „jenom“ pracuji na projektu, jinak když jdu učit  a když jsou třeba státní zkoušky nebo konference, tak trpím, neb musím být za „dámu“.

Chlapi u nás na fakultě velice často řeší nutnost být v obleku tím, že mají v kanceláři oblek a před přednáškou se převlečou z riflí a po ní zase zpět do civilu.

Celý ten náš učitelský sbor kdysi, co do oblečení, nádherně popsal civilkář, co u nás sloužil jako holka pro všechno. Byl to úžasný kluk, hrozně milý, droboučký mládenec. Byl z malé vesničky, měl nejvyšší vzdělání v rodině - dvouletý učňák a byl strašně rád, že nemusel na vojnu a mohl si civilku odbýt v „suchu a teple“.

Pepíček hned první den přišel vzorně oblečen do tmavých kalhot a světlé košile a později začal chodit v obleku, ke kterému nosil kravatu s velikým obrázkem kačátka. Když jsme mu říkali, že to není nutné, tak nás ujistil, že kdyby ho viděla maminka, že jde do práce „normálně“, tak by mu snad i nařezala, neb mezi pány učitele přece nemůže chodit jako nějaký nevzdělanec. A káčátko mu nosí štěstí, tak to si vybojoval.

Jednou večer ale pronesl Pepíček nádherné zhodnocení toho, co vypozoroval: „Víš, u nás doma, když se jde do práce, tak se převleču do montérek, vezmu si oškubaný triko, mikynu a jdu. Když přijdu, převleču se do slušnýho oblečení a užívám si toho, jak jsem hezky oblečenej.

Tady přijde pan profesor v rozedranejch džínách, košula  mu plandá, člověk by mu dal pětikorunu. Převleče se do slušnýho, odpracuje si směnu, vletí zpátky do té hrůzy a libuje si, jak mu to nádherně sluší... A to se máma bála, abych nebyl za škubana.“

Já k tomu dodám, že mé nejoblíbenější oblečení je triko a rifle...

Kuře

Děkuji za moc pěkný příběh. Krásně uzavřel dnešní téma a já můžu vyhlásit vítěze zástěry.

Jste zvědavé, kdo to bude? Přijďte za půl hodinky

Reklama