Styl

Vše se schová pod definici „přiměřeně“, píše čtenářka Kuře

Vysokoškolského pedagoga jsme tu dnes ještě neměli. Čtenářka s nickem Kuře učí na vysoké škole a podělí se s vámi o své zkušenosti s dress code.

Pepíček a jeho kravata

Milá redakce, pokud jde o pracovní oděv, tak v mém případě není jednoznačně dáno, co máme mít oblečeno. Vše se schová pod definici „přiměřeně“. Učím totiž na vysoké škole a tudíž se oblékám jiným způsobem, když „jenom“ pracuji na projektu, jinak když jdu učit  a když jsou třeba státní zkoušky nebo konference, tak trpím, neb musím být za „dámu“.

Chlapi u nás na fakultě velice často řeší nutnost být v obleku tím, že mají v kanceláři oblek a před přednáškou se převlečou z riflí a po ní zase zpět do civilu.

Celý ten náš učitelský sbor kdysi, co do oblečení, nádherně popsal civilkář, co u nás sloužil jako holka pro všechno. Byl to úžasný kluk, hrozně milý, droboučký mládenec. Byl z malé vesničky, měl nejvyšší vzdělání v rodině - dvouletý učňák a byl strašně rád, že nemusel na vojnu a mohl si civilku odbýt v „suchu a teple“.

Pepíček hned první den přišel vzorně oblečen do tmavých kalhot a světlé košile a později začal chodit v obleku, ke kterému nosil kravatu s velikým obrázkem kačátka. Když jsme mu říkali, že to není nutné, tak nás ujistil, že kdyby ho viděla maminka, že jde do práce „normálně“, tak by mu snad i nařezala, neb mezi pány učitele přece nemůže chodit jako nějaký nevzdělanec. A káčátko mu nosí štěstí, tak to si vybojoval.

Jednou večer ale pronesl Pepíček nádherné zhodnocení toho, co vypozoroval: „Víš, u nás doma, když se jde do práce, tak se převleču do montérek, vezmu si oškubaný triko, mikynu a jdu. Když přijdu, převleču se do slušnýho oblečení a užívám si toho, jak jsem hezky oblečenej.

Tady přijde pan profesor v rozedranejch džínách, košula  mu plandá, člověk by mu dal pětikorunu. Převleče se do slušnýho, odpracuje si směnu, vletí zpátky do té hrůzy a libuje si, jak mu to nádherně sluší... A to se máma bála, abych nebyl za škubana.“

Já k tomu dodám, že mé nejoblíbenější oblečení je triko a rifle...

Kuře

Děkuji za moc pěkný příběh. Krásně uzavřel dnešní téma a já můžu vyhlásit vítěze zástěry.

Jste zvědavé, kdo to bude? Přijďte za půl hodinky

   
14.10.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

  1. [1] Hezunka [*]

    Holky, moc prosím..můžete mi pomoct hlasovat pro mojí mamku na jedné soutěži o liposukci ultrazvukem? Je mezi čtyřmi vybranými a já bych jí strašně chtěla pomoct. Bude jí 60 a fakt na sobě pracuje, akorát už to tak dobře nejde. Bude mít radost, když to vyjde. Hlasovat se může každý den..děkujuuuu!!Sml16

    Máma se jmenuje Eva Šarfová a tady je odkaz:

    http://www.mezizenami.cz/clanek/kdo-vyhraje-liposukci-na-miru-hlasujte

    superkarma: 0 15.10.2011, 18:53:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme