Dnes věkový rozdíl neřeším, ale když mi bylo devatenáct let, bylo to samozřejmě jinak.

Tehdy jsem byla neskutečně zamilovaná do jistého Honzy, byl to pán úžasný, urostlý, ramenatý, tmavovlasý, modrooký krasavec. Vypadal na třicet a já si vedle něj připadala jako ucho.

Měl všeobecný rozhled a moc krásně se s ním povídalo, asi po třech týdnech jsem tomu učinila přítrž. Zjistila jsem úplnou náhodou, že je mu teprve šestnáct!

Kdybyste ho viděli, neuvěříte! Když jsem se ho na věk zeptala, přiznal se s tím, že mi to chtěl říct, ale později.

Rozmlouval mi to, ale nedala jsem jinak a rozešla se s ním!

S odstupem času jsem toho litovala, ale tenkrát mi to přišlo málem nemravné, chodit prakticky s dítětem.

On si vzal později ženu o deset let starší a jsou spolu dodnes, asi to tak mělo být.

Nelituji ničeho, co jsem v životě prožila, ale vždy když jsem v Kroměříži, odkud Honza je, vždy si na něj vzpomenu a je to tak už třicet let.

Já jen nechápu muže po šedesátce, když se rozhodnou plodit děti: Copak je nechtějí vidět vyrůstat? Kde je napsáno, že jim to zdravotní stav dovolí? Nechápu, ale respektuji to, je to každého volba.

Milá ženo-in,
pokud Vám Honza tolik imponoval, líbil se Vám - proč právě věk způsobil rozchod? Bylo to například dobou? Jednala byste dnes, s odstupem času jinak?

Jen poznámka k mužům po šedesátce - chápu Váš názor, také s ním souhlasím. Jen mě napadá otázka, máme my ve věku kolem dvaceti, třiceti či čtyřiceti let stoprocentní jistotu, že své děti uvidíme vyrůstat?!

Je Vám přibližně stejně jako partnerovi? Myslíte si, že stejný věk je zárukou šťastného manželství?

Proč byste nikdy nechodila s mužem, který je ve věku Vašeho otce či dědečka - kvůli okolí, kvůli Vašemu přesvědčení, kvůli sexu?

                                                redakce@zena-in.cz
Reklama