Vdávala jsem se v 19 letech za svoji první lásku, byli jsme mladí a ve 20 už rozvedení a já začínala svůj život znova se synem Adámkem.
Za pár měsíců se mi připletl do cesty Pavel - byl na vojně. Následovalo jedno z nejhezčích období mého života, dopisy plné lásky, opušťáky. Po ukončení vojny se ke mně nastěhoval a začali jsme žít společně i s ročním Adámkem. Po dvou letech se nám narodil syn Marek. Pavel nikdy nedělal rozdíly mezi dětmi naopak, Adama měl raději, víc si s ním rozuměl.

Žili jsme normální rodinný život bez velkých hádek a nesvárů. Samozřejmě nebylo vždy vše růžové. Jsem živější povahy, manžel zase málomluvný, ale co se týkalo našeho sexuálního života, to bylo prostě na jedničku. Děti rostly a my začali jezdit na vodu s partou fajn lidí, každé prázdniny jsme celá rodina nasedali do lodí a sjížděli různé řeky. S touto partou jsme i trávili oslavy a volný čas. Nejvíc jsme se skamarádili s o pár let starším párem, co měl dvě holky.
Když jsme byli s mužem 10 let, klukům bylo 11 a 8, tak se manžel začal chovat jinak.O prázdninách, když byli kluci pryč, se odstěhoval, že si vše musí promyslet. Jaká to byla pro mě a naše okolí rána, když se přišlo na to, že miluje 15letou dceru našich kamarádů a ona jeho!
Byla jsem v koncích, navštívila poradnu, také mě kontaktovali rodiče té dívky. Prostě ošklivá situace v doposud klidném manželství. Po třech týdnech se Pavel vrátil. Přišli k nám i naši známí se svojí dcerou a vše jsme řešili. Odpustila jsem mu to a to hlavně kvůli dětem, ale i kvůli sobě - pořád jsem ho milovala a uklidňovalo mě, že tam šlo o platonický vztah. Na vodu jsme přestali s naší partou jezdit a manžel se vrhnul na
podnikání.

Neměl čas jezdit nikam, neměl čas na nic, jen budoval firmu. Já jezdila s kluky sama se svojí partou z dětství a manžel se někdy na pár dní přidal. Začala jsem trénovat děti na tenise, kde hraje můj mladší syn, a vrhla se do nové práce. Vše zase plynulo, i když už docházelo k častějším drobným hádkám - hlavně z mé strany, že manžel nemá na děti chvilku času.
Po sedmi letech to přišlo - dopad se vším všudy. Z patnáctileté dívenky vyrostla dvaadvacetiletá slečna a začala pracovat v restauraci, kam občas zašel můj muž. No a to byl konec mého manželství.
Po přečtení pár SMS jsem ještě ten den manžela sbalila a rozloučili jsme se. Hned jsem věděla, že bych mu to nedokázala - znova s tou stejnou - odpustit. Nebylo to pro nás s kluky lehké, už mají také svůj věk, letos jim bude 16 a 19 a o to je to pro ně horší, že jejich táta si našel jejich kamarádku, s kterou vyrůstali. Je tomu už půl roku, co odešel, jsme již měsíc rozvedeni, šlo to všechno opravdu rychle.

A teď k dnešnímu tématu. Jemu i jí jsem odpustila, nechci začínat svůj nový život v nenávisti a tím, že jsem jim odpustila, je mi lépe. Moje děti to berou hůř, navštěvujeme psychologa a vím, že se s tím popereme, jsme velcí bojovníci.
Zádrhel všeho je, že Pavel svým odchodem odešel i od dětí, nekontaktuje je, nevolá jim, prostě udělal tlustou černou čáru a za ni už nekouká.
Dětem moc chybí, a proto za ně věřím tomu, co se říká: „BOŽÍ MLÝNY MELOU POMALU, ALE JISTĚ."
Jednou ho jeho svědomí dožene - ne za to, že se zamiloval, ale za to, že ty kluky odstrčil a nezajímá se o ně.
Ono se mu to všechno vrátí, jinak by nebyla na světě spravedlnost.

Vendy


Smutný příběh. Nemůže to být třeba tak, že se před klukama spíš stydí? Že neví, co by jim řekl, tak radši dělá mrtvého brouka"?
Reklama