Rodina

Však my to těm chlapům natřeme

Už je to tady. Tedy zatím v Německu, ale představte si, co tam začali řešit. Emancipaci mužů! Ženy je prý ve všem začaly předbíhat a jsou k tomu daleko úspěšnější. A tak byla vyhlášená celostátní podpora za práva a rovné možnosti mužů!

Podpora mužů a chlapců v předchozích letech prakticky neexistovala, protože se všichni domnívali, že se muži prosadí i bez toho. Teď se však ministerstvo pro rodinu chce místo na dívky a ženy více zaměřit na „silnější“ pohlaví, které začíná skomírat.

Začíná dívčí válka?

Všechno to začalo feminizací školství a vysokou rozvodovostí, kdy chlapcům nejen ve škole, ale i doma začaly chybět mužské vzory. A dovedete si představit, jak se v takovém prostředí vychovávajících žen daří Oidipovu komlexu? Rozvedená matka si hýčká svého chlapečka jako v bavlnce, cestičky mu umetá do zářivého lesku a pak se někdo diví, že z chlapečka vyroste závislý ňouma.

I studie o mládeži tvrdí, že novou elitou budou dívky. Ženské časopisy a víkendové přílohy novin debatují o „krizi mužství“. Čísla potvrzují, že nejde o plané panikaření. Na německých gymnáziích studuje 47 % všech dívek, chlapců na tento náročný typ školy hlásí jen 41 %. A mají v průměru o stupeň horší známky u maturity! Dvě třetiny lidí, kteří střední vzdělání nedokončí, jsou chlapci!

A jsme na pracovním trhu. Kdo myslíte, že je v práci úspěšnější? Díky tomu, že jsme (to my už víme dávno) chytřejší a pracovitější, tak my. Roli hraje i dobrá sociální politika v Německu, která ženy - matky podporuje jak v práci, tak ve společnosti. A proto se Němci rozhodli podporovat chlapce více ve studiu, čtení a v osobních aktivitách.

Vlna emancipace mužů se valí celou Evropou, zasáhla dokonce už i Rakousko. Je jen otázkou času, kdy dorazí k nám.

Co tomu říkáte? Také si myslíte, že jsou muži ženami utlačovaní?

   
22.10.2009 - Finance a práce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Já nikomu nic natírat nechci, mám ráda spolupráci. A muži utlačovaní nejsou.

  superkarma: 0 02.11.2009, 11:22:00
 2. [3] CECHULINKA [*]

  NEMYSLÍM,ALE CHTĚLA BYCH TO VIDĚT.Sml23

  superkarma: 0 26.10.2009, 07:22:44
 3. [2] veerac [*]

  To bych teda neřekla.

  superkarma: 0 25.10.2009, 15:49:23
 4. [1] mechanik [*]

  myslím si,že ne.

  superkarma: 0 23.10.2009, 21:26:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme