.

Vrstvení a kombinování různých materiálů a hra se stíny – to je trend letošní sezony

Domácnost

Vrstvení a kombinování různých materiálů a hra se stíny – to je trend letošní sezony

Zima končí, den se prodlužuje a do oken se nám začíná vracet slunce. Pusťte ho dovnitř, aby vám prohřálo interiér a rozehrálo krásnou hru stínů se světly, ale nedovolte mu, aby vás ráno budilo. Podívejte se na ty nejhezčí trendy letošního roku.

Hra se stíny
Jemná hra stínů vytvoří v interiéru poutavý živý detail. Ideální je vhodně zkombinovat venkovní a vnitřní zastínění tak, abychom v případě potřeby mohli dosáhnout úplného zatemnění a při běžném provozu mohli jednotlivé prvky střídat.

 iso isoiso

V interiérech hrají prim dekorativní japonské stěny. Jsou vyrobeny z barevně a tvarově stálých textilií, a můžete si vybrat z nepřeberné škály odstínů a dekorativních vzorů nebo je možné zvolit designové průsvitné a poloprůsvitné látky. Působí ležérně a romanticky, navíc se oproti vnitřním žaluziím snadněji udržují.

iso iso

Zajímavým řešením jsou žaluzie plissé tvořené ze skládané látky. „Oproti běžné roletě má tento systém výhodu, že lze pohybovat s horním či spodním profilem, což umožní vytvořit stínicí pruh látky v libovolné části okna,“ vysvětluje odborník na stínící systémy z opavské společnosti ISOTRA Jan Žižlavský.

iso  iso  iso 

Barvy přírody: letos netradičně
Trendy letošní sezony hovoří jasně – obklopte se barvami inspirovanými přírodou. Oblíbené uklidňující zemité, šedé a mléčné odstíny kombinujte s výraznými barvami minerálů, jako je topaz, turmalín či ametyst a metalické povrchy. 

iso iso iso

Moderní technologie
Hitem posledních let je kombinování vnitřního zastínění s venkovními roletami a žaluziemi, které zajistí ideální světelnou i tepelnou pohodu v bytě po celý rok, v každou denní dobu. „Patříte-li k milovníkům nových technologií, můžete světlo řídit přes iPhone, iPad nebo osobní počítač z pohodlí domova. Díky nastavení centrálních funkcí zatemníte či prosvětlíte všechny místnosti najednou, nebo okna v jednotlivých pokojích,“ říká Jan Žižlavský. Automatické ovládání stínících prvků zajistí, aby se vytahovaly nebo sklápěly v určitou hodinu, reagovat však může také podle počasí.

 iso iso

Foto: Isotra, www.isotra.cz

   
03.03.2017 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] AmeA [*]

  Alee no taaak zase hezké Sml22Sml22Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 03.03.2017, 20:40:53
 2. [3] MARIE MATEJKOVA [*]

  Všechny ukázky jsou úžasné.Hlavně ta s přírodními barvami se mi moc líbí Sml59

  superkarma: 0 03.03.2017, 13:50:39
 3. [2] bobani [*]

  krásné

  superkarma: 0 03.03.2017, 13:48:50
 4. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  zářivé hezké čistéSml67

  superkarma: 0 03.03.2017, 00:55:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme