Domácnost

Vrátila jsem se do díry a jsem šťastná


Dobrý den,
zdravím všechny čtenářky a ráda bych přispěla k dnešnímu tématu "Bydlení".

Pocházím z malého městečka z východních Čech, které má okolo 10 tisíc obyvatel. Malé, ale krásné náměstíčko vévodí našemu městu, v okolí máme rybníky, lesy, no prostě velmi hezkou přírodu.  Jsem tady moc spokojená a šťastná, a zvlášt nyní, kdy máme 18měsiční holčičku, která může vyrůstat v tomto prostředí.

Myslím, že člověk takovou pohodu nedocení až do okamžiku, kdy pozná něco jiného.  Svoje studijní léta jsem prožila v Karlových Varech, v lázeňském městě, které samo o sobě taky není velké a ani ten cestovní ruch není tak násilný, prostě i tam člověk najde klid a pohodu, místo, kde se může schovat. 

Pak jsem chvíli bydlela v Praze, kde jsem chvíli pracovala po škole a připravovala se na svůj osudový odjezd do Madridu.  V Praze se mi nelíbilo, centrum je samozřejmě naše pýcha a místo, které je opravdu impozantní, ale pokud vynechám náš poklad, zbytek se mi nelíbíl. 

Ale co osud nechtěl, dostala jsem skvělou nabídku jet pracovat do Madridu, pro mladého člověka je to skvělá nabídka, tak proč ji nevyužít. Madrid je samozřejmě mnohem větší než Praha, ale přiznávám se, že mi vůbec nevadilo tam žít.

Asi proto jsem tam nakonec strávila 7 skvělých let, ale s odstupem času zjišťuji, že je to sice fajn být a žít ve velkoměstě, ale pro svobodného člověka, bez dětí, který rád chodí za zábavou, do kina, nakupovat apod., ale když  je "mimi", tak se více strachujeme o bezpečnost a o prostředí, v kterém se svou rodinou vyrůstáte. 

Mnoho lidí se mě ptá, jak jsem se mohla vrátit do takové "díry", ale ono je to právě o tom, že neví, o čem mluví, a právě z té, jak oni říkají, "díry" nikdy nevystrčili nos a nedoceňují to, co mají.

Takže závěrem jen mohu říct, že jsem si vyzkoušela od všeho trochu, na vesnici jezdíme jen na jeden den o víkendu, ale žít bych tam nechtěla, stejně jako bych nechtěla žít ve velkoměstě, to neustálé "kodrcání" se v dopravních prostředcích, ne, ne rozhodně ne.

Ani tak, ani tak na malém městě jsem teprve spokojená a šťastná po boku těch, které mám ráda.

Vaše čtenářka bedanek


Milá bedanko, váš e-mail mne velmi potěšil. Máte toho hodně za sebou a tak je jisté, že víte o čem mluvíte. Já osobně bych bral žít na půl na samotě a na půl ve velkoměstě. Když by mne unavili lidé - šup do chaloupky na kraji lesa, a jakmile by se mi zastesklo po ruchu velkoměsta - šup Praha.

Ale přání je jedna věc a rentiérství druhá.

Milá bedanku - posílám vám za krásný a dle mého názoru velmi zajímavý příspěvek dárek ve formě prostředku, jež působí proti únavě "Pharmaton Activit", který v lékárnách stojí přes 230 Kč, a k tomu nádavkem velkou zelenou svíčku na prosvětlení pošmourných podzimních večerů. Obé dobře užijte. A pro dcerušku přidávám i kabelku od www.jednoutydne.cz

A vy také můžete dostat dárky.

Stačí nám poslat e-mail, který nás zaujme.

Dnes se bavíme na téma bydlení. Kde je to lepší žít a proč? Ve městě, na vesnici? Nebo jak je to nyní módní v satelitních králíkárnách ve formě unifikovaných rodinných domků?

Je lepší bydlet v rodinném domku, nebo v bytě. A vadí vám panelák, trpíte klaustrofobií z nízkých stropů? Napište nám svůj pohled na věc. Máte osobní zkušenost? Nenechte si ji pro sebe.

redakce@zena-in.cz

   
24.10.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [18] Jaštěrička [*]

  Nyotaimori: No já sedím v tom největším maloměstě u nás

  superkarma: 0 24.10.2005, 21:58:31
 2. avatar
  [16] Jaštěrička [*]

  Nyotaimori: Blansko,Tišnov či snad Rajhrad?

  superkarma: 0 24.10.2005, 21:04:04
 3. avatar
  [14] Landriel [*]

  chuanita: já se přestěhovala do malé dědiny 30 km od Brna, do práce dojíždím, ale jinak jsem maximálně spokojená. Akorát ráno, když dorazím do města, tak občas mívám pocit, že se tam zadusím...

  superkarma: 0 24.10.2005, 15:15:56
 4. avatar
  [13] Ťapina [*]

  chuanita: To jo

  superkarma: 0 24.10.2005, 14:02:19
 5. [10] bedanek [*]

  Všem moc děkuji a redakci za dárečky. A klidně mi příště tykejte, jsem zvyklá a jsem radši, když se mi tyká. Vždyť ještě nejsem tak stará (27), i když toho mám už hodně za sebou. Ještě jednou moc děkuji. Jaňule

  superkarma: 0 24.10.2005, 12:31:54
 6. avatar
  [9] Žábina [*]

  tak na malý město bych taky šla, mě se zase líbí rodiště mého - Chrudim - tam bych bydlela hned

  superkarma: 0 24.10.2005, 11:30:21
 7. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Desetitisícové městečko ve východních Čechách, rybníky, lesy, to by souhlasilo - tak proč toho mám krucinál po roce plný zuby a těším se zpátky do Brna jako malé dítě?

  superkarma: 0 24.10.2005, 10:17:20
 8. avatar
  [5] kemy [*]

  Manx: u nás je asi dvacet tisíc obyvatel a moc lidí nedojíždí. i když jesi chceš dobře placený místo, tak bys odsud stejně asi dojížděla do prahy. mamka pracuje tady a bere 13 000. nevim,jesi je to optimální.. moc do peněz nevidim.

  superkarma: 0 24.10.2005, 10:03:59
 9. avatar
  [3] kemy [*]

  článek hezkej, celkem to chápu, protože taky nebydlim zrovna ve velkoměstě ani na vesnici a zdá se mi tu fajn, že se skoro všichni znaj, ale zase si neviděj uplně do talíře.
  připojuju se k mici. proč to vykání?

  superkarma: 0 24.10.2005, 09:42:35
 10. avatar
  [2] Janinas [*]

  Také žiji v malém městě ve středních Čechách. Na víkend jezdíme k rodičům, kteří žijí na venkově, takže je to pro mě celkem ideální rozdělení. Přes týden jsme ve městě, kde mám práci a děti zde chodí do školy, mají zde své kamarády a své koníčky. O víkendu jsem zase na vesnici, kde sportujeme - jezdíme na kolech, chodíme hrát tenis a také můžeme v létě grilovat, koupat se, chodit na houby a být prostě součástí přírody, což mě po stresujícím týdnu ve městě, hezky uklidňuje.

  superkarma: 0 24.10.2005, 09:22:19
 11. avatar
  [1] Mici [*]

  já tady teda už tak často nechodím, ale párkrát jsem zde zaregistrovala vykání ze strany redakce... Proč ta změna?
  bedanek: hezký příspěvek

  superkarma: 0 24.10.2005, 09:19:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme