Bulvár

Vrátil se zpátky s jediným jablkem!


Milá redakce a čtenářky,

dnešní téma mě zaujalo, protože jsem vyučená prodavačka a několik let jsem tuto práci dělala.

I když mě to velmi bavilo, nakonec jsem se to vzdala, protože zákazníci jsou velmi nevděční a domnívají se, že prodavačka je hromosvod, po kterém sjedou všechny jejich starosti.

Vzpomínám si na jednu příhodu, jak jsem pánovi prodala jablka. On za chvíli přiběhl, že jedno jablko je jiný druh. Tak jsem mu ho vyměnila a on začal křičet, ať ho zvážím, aby bylo stejné jako to, co přinesl.

Chápu ale i zákazníky, že se jim přístup některých prodavaček nelíbí. Sama jsem to zažila.

Šla jsem od zubaře a potřebovala jsem koupit salám. Zašla jsem do masny, a protože jsem měla pusu ještě nateklou, nešlo mi mluvit asi moc srozumitelně. Prodavačka na mě ječela, že mi nerozumí. Jako kdybych měla něco s ušima a ne s výslovností.

Bylo mi trapně a už vážně nemám chuť se do takového obchodu vrátit.

Ještě, že není jediný v našem městě.

JiDouš

Milá JiDouš,

díky za příspěvek. Je mi jasné, že v obou případech jste se určitě necítila příliš dobře. Ale ta absurdita jak v chování zákazníka, tak v chování prodavačky mě vážně rozesmála.

Jen hlavně nemít doma chlapa, který křičí na prodavačku kvůli jednomu jablku!!! 
   
15.06.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] fialinka [*]

  Když jsem prodávala v Německu v McDonaldu, jednou jsem nějaké babě zapomněla vrátit 1 fenik (ještě byly marky..) začala dělat scénu a já jí vysvětlovala, že musí počkat, než nablokuju dalšího člověka a znovu můžu otevřít pokladnu. Naštěstí se ostatní lidi v řadě nemohli dívat na to, co je to za fúrii a pán, co stál za ní vytáhl ten fenik z peněženky a dal jí ho. Pěkné gesto... Ale byla to výjimka, divím se, jak jinak byli ostatní na nás milí, a to naše němčina rozhodně nebyla nejlepší

  superkarma: 0 15.06.2006, 18:07:52
 2. [2] katynkaa [*]

  Já osobně jsem prodavačku vydržela dělat 14 dní, moje mamka jí dělá 4 roky, ale mezi námi byla jsem svědkem toho, jak zákaznice buzerují pro nic za nic, ale pak znám zase takové případy, kdy jsou prodavačky nepříjemné a jsou dva typy-mladé nevycválané holky tak staré jako já-okolo dvaceti a staré zmalované ježibaby, které si myslí, že spolkli všechnu moudrost světa:-)

  superkarma: 0 15.06.2006, 12:31:18
 3. avatar
  [1] svetluszka [*]

  ..je to v lidech....taky jsem vyuč. prodavačka ale nedělám to a doufám, že už nikdy nebudu, protože jsem totálně znechucená...
  Někomu se prostě nezavděčíš at děláš cokoliv a taky jsem jenom člověk, kterej na sobě nenechá štípat dříví, když si holt nějakej zákazník hodlá na mě zvednout sebevědomí........Všeho s mírou....

  superkarma: 0 15.06.2006, 10:55:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme