Styl

Vrásky… chcete je?


Někdo je bere jako známku životní moudrosti a získaného zdravého náhledu na život. Jiný se s nimi trápí a stále řeší, jak se s nimi vyrovnat a neúprosnou známku našeho věku zamaskovat. Co je příčinou vzniku vrásek, většina dobře ví. A jaké máme možnosti ošálit přírodu? Chemický peeling ovocnými kyselinami, používání kosmetických krémů, masek a sér s obsahem retinolu, ovocných kyselin, kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové, peptidů a dalších, někdy méně, jindy více účinných látek. Hluboké vrásky lze vyplnit přípravky s hovězími kolagenními implantáty či kyselinou hyaluronovou. Vypnutí obličeje je radikálním řešením na klinice plastické chirurgie. Povězme si nyní o nejčastějších metodách korekce vrásek.

Krátce o vráskách

Povrch největšího orgánu těla, kůže, není rovný. Naopak je zvlněný, rozbrázděný kožními záhyby, vráskami a faldy. Barva kůže je určována silou rohové vrstvy, obsahem kožního pigmentu, tuku, karotenu a také stupněm prokrvení. Elasticita, pružnost a pevnost kůže závisí na obsahu kolagenních a elastických vláken a na obsahu vody v kůži. Vrásky vznikají v důsledku poškozování pleti vlivem škodlivých faktorů zevního prostředí (kouření, smog, UV záření), vlivem hormonálních změn a nevhodnou stravou. Pleť začíná stárnout již od 30. roku života. Mastný typ pleti stárne pomaleji, suchá, citlivá pleť s rozšířenými cévkami stárne rychleji. Nejrychleji a nejvíce jsou patrné změny na pleti obličeje, na krku, v dekoltu a na hřbetech rukou. Stárnoucí kůže snadněji tvoří puchýře, je bledá, někdy s odstínem do žluta, hrubá, suchá, se skvrnitými pigmentacemi. Vrásky se prohlubují vlivem gravitace a životního stylu. Svou roli hraje spánek, kouření, alkohol a v neposlední řadě nesprávná péče o pleť.

Vrásky můžeme dělit podle několika kritérií:
1. podle velikosti – linie, vrásky, faldy
2. podle vzniku – dynamické, statické, ztrátové, kombinované
3. podle lokalizace –periorbitální, periorální, čelní, atd.

Od korektivních metod a dermatokosmetiky očekáváme:
- podporu vlastní tvorby kolagenu
- zvýšení hydratace pleti
- vyrovnání kožního povrchu, zjemnění vrásek
- vymizení nežádoucích pigmentací
- zvýšení odolnosti vůči zevnímu prostředí (UV záření, dehydrataci apod.)


Botulotoxin

U nás se používá botulotoxin typu A, který vyrábějí bakterie. Botulotoxin A nachází uplatnění v úpravě mimických vrásek jejich uvolněním. Botulotoxin není v dermatokosmetice žádnou novinkou. Používá se již více než 20 let. Například v roce 2001 v USA bylo provedeno 1,6 milionů aplikací botulotoxinu. Od roku 1997 tento počet vzrost o 2000 % !! Botulotoxin funguje tak, že dočasně zablokuje přenos nervových impulsů do svalu, ten se uvolní a nestahuje se. Výsledkem je vyřazení mimických svalů z jejich funkce. Často se klienti obávají znehybněného vzhledu masky. Tato obava však není na místě. Efekt je velmi nenápadný a přirozený. Všemi ostatními svaly hýbete zcela přirozeně, jen se nevytvářejí vrásky. To je také důvodem vzrůstající popularity aplikace i u mužů. Nejlepší efekt se dostavuje u mimických vrásek okolí zevního koutku očí, nad kořenem nosu a na čele. Efekt botulotoxinu se dá využít i při korekci asymetrie výšky obočí s velmi dobrým efektem. Ošetření se provádí vsedě, vpichů je několik a jsou jen mírně bolestivé. Znecitlivění není potřeba. Po ošetření je třeba svaly trénovat, tj. mračit se, dělat grimasy a  nelehnout si do vodorovné polohy. Efekt se dostaví nejpozději do 14 dnů. 2 dny po aplikaci se nedoporučuje chodit do sauny, vystavovat se extrémním změnám venkovních teplot, neslunit se a 14 dní nemasírovat ošetřenou oblast. Efekt je dočasný, trvá přibližně 6–9 měsíců. Každé další ošetření je možné opakovat za 9–12 měsíců. V USA se také začal používat botulotoxin typu B. Efekt a způsob ošetření je zcela shodný jako u popisovaného botulotoxinu A. Používá se především u osob, které efektivně neodpovídaly na botulotoxin typu A.

Chemický peeling

Při této metodě se používá kyselin obsažených v některých druzích ovoce a v cukrové třtině. Tyto látky nanesené na pokožku snižují soudržnost odumřelých buněk kožního povrchu a upravují tak její vzhled. Pravidelným používáním dochází ke ztenčení nadměrné rohové vrstvy a k celkovému zlepšení stavu pokožky. Glykolová kyselina a další ovocné kyseliny mají také pozitivní vliv na tvorbu kolagenu (látky zodpovědné za pružnost a pevnost kůže) a glykosaminoglykanů (látek nezbytných pro optimální hydrataci pokožky). Chemický peeling provádí v nižších koncentracích školená kosmetička, ve vyšších koncentracích kožní lékař. Pleť po chemickém peelingu je lehce zarudlá, napjatá, může pálit. Později dochází k olupování a postupnému vyhlazení pleti a zjemnění jejího povrchu. Chemický peeling tak upravuje drobné vrásky, nerovnost pigmentace, pomáhá regulovat tvorbu mazu u mastného typu pleti a stahovat rozšířené póry. Důležité je přísně dodržovat doporučení daná lékařem k ošetření pleti po chemickém peelingu.  Především je nutné nepodceňovat řádnou ochranu ošetřené pokožky před nežádoucím opálením. K tomu jsou dnes k dispozici kvalitní přípravky s ochranným faktorem minimálně 15. Chemický peeling se opakuje podle potřeby, ale vždy mimo letní období roku.

Výplně vrásek

K výplni hlubších vrásek a kožních rýh se dnes používá několik osvědčených výplňových materiálů. Ošetření můžete žádat na pracovištích korektivní dermatologie či plastické chirurgie školeným lékařem. Jsou to metody mírně bolestivé. Je třeba se na bolestivost výkonu předem zeptat lékaře a poradit se o možnosti snížení bolestivosti při výkonu. Je možné použít znecitlivující krém či zvolit injekční metodu znecitlivění. Řada klientek a klientů podstupuje ošetření bez místního znecitlivění. Různé druhy výplňových materiálů mají různý druh trvání, některé jsou výjimečné, jiné jsou časté a osvědčené. A nyní několik slov k nejčastěji aplikovaným výplním.

Polytetrafluorethylen – Gore Tex. Jeho proužky se vpravují do podkoží především pod hlubokými vráskami mezi nosem a koutky rtů. Většinou tuto výplň provádějí plastičtí chirurgové. Je to trvalá výplň, efekt je okamžitý. Nehodí se jako výplň pod velmi jemnou a tenkou kůži, kde může prosvítat. Nehodí se k výplni rtů.

Kolagenové výplně – Hovězí kolagen se používá od 70. let minulého století. Přestože se jedná o vysoce čištěný produkt kombinovaný s místní znecitlivující látkou, je nutný test snášenlivosti měsíc před vlastní výplní. Kolagen se vpraví do vrásky a za 14 dní se provede případné doplnění. Výplň je přechodná, vydrží 6–9 měsíců.

Polymetalmetakrylát (PMMA) je ve výrobcích obsažen spolu s kolagenem. Kolagen se odbourá do 3 měsíců a v místě vrásky zůstává akrylát, který se obalí novotvořeným vazivem. Je zde riziko jizvení, tuhých uzlíků hmatatelných pod vráskou. Kvůli obsahu kolagenu je nutný test snášenlivosti několik týdnů před vlastní augmentací, tj. výplní.

Síťovaná hyaluronová kyselina je přirozenou součástí mezibuněčné hmoty kůže. Je to metoda rychle proveditelná, bez nutnosti předchozí testu snášenlivosti, a proto velmi oblíbená. Dnes je to nejrozšířenější metoda výplní vrásek. Množství kyseliny hyaluronové v kůži klesá s věkem a výsledkem je snížení napětí a pružnosti kůže, hydratace a tvorba vrásek. Kyselina hyaluronová vpravená do kůže nasává  vodu a zvětšuje svůj objem. Aplikace látky do různých vrstev kůže je mírně bolestivá. Ošetřená oblast bývá několik dní mírně citlivá na pohmat, může být mírně oteklá, zejména při výplni rtů. Efekt je okamžitý, přetrvává 6–12 měsíců.

Mesotherapie. Mezoterapie využívá efektu látek, které se vpravují do podkoží s cílem dosáhnout touto cestou zlepšení vzhledu svrchní vrstvy kůže. Za pomoci velmi tenké jehly se aplikují do dané oblasti kůže maličká množství účinných látek, které cíleně ovlivňují metabolismus podkoží. S ohledem na vrásky se tak nejčastěji vpravuje do podkoží kyselina hyaluronová s výše popisovanými pozitivními účinky na pleť.

Laserový výbrus pleti

Provádí se na odborných laserových pracovištích v místním znecitlivění či v narkóze. Používají se různé druhy laserů podle typu pleti a efektu, kterého chceme docílit. Při vráskách se ošetřuje pleť často tzv. vaporizačním laserem. Odpařením povrchu kůže dojde k napnutí kolagenových vláken a vypnutí pleti bez skalpelu. Tato povrchová vrstva je velmi rychle nahrazena novou, pružnou pokožkou. Výkon se provádí v místním znecitlivění, někdy v narkóze. Ošetřená oblast bezprostředně po výkonu je jakoby opařená, zarudlá, oteklá, mokvá a tvoří se stroupky. Pooperační průběh vyžaduje speciální přístup a poučení. Bezprostředně po výkonu je nutné dodržovat sterilní pravidelné převazy, aplikaci antiseptických krytí, nestrhávání stroupků. Během dalších dní a týdnů se pleť postupně olupuje, je třeba ji promašťovat. Strupy se odloučí do 14 dnů. Několik týdnů přetrvává narůžovělý odstín pleti. Je nezbytně nutné se vyvarovat opálení pokožky. Metoda se volí u stárnoucí pleti, nikoliv však u mladých jedinců.

Dermokosmetika

Kosmetický trh skýtá množství přípravků (krémů, masek, sér apod.), mezi kterými je mnohdy těžké si vybrat. Je těžké je také dělit podle „účinných látek“. Řada renomovaných výrobců dnes upřednostňuje kombinace řady látek. Povšimněme si některých zajímavých látek. Jednak to jsou již výše zmiňované ovocné kyseliny, především kyselina glykolová, kyselina laktobionová, glukonolakton a další. Mají hydratační a vyhlazující a bělicí účinky. Vitamín C a E jsou silné antioxidanty. Vitamín C je důležitý také pro tvorbu kolagenu, který zajišťuje pevnost a pružnost kůže. Deriváty vitamínu A vyhlazují povrch pokožky, podporují také tvorbu kolagenu, a vrásky tak jemně vyhlazují. Biosacharidy a peptidy mohou zlepšit mimické vrásky, pomáhají prodlužovat efekt injekčního botulotoxinu. Oleje a tuky přírodního původu zlepšují hydrataci pokožky, zabraňují nadměrnému vypařování vody z pokožky, a zlepšují tak její vzhled. Kofein napomáhá zvýšenému prokrvení pokožky, jejímu projasnění a zlepšení jejího metabolismu. Obzvláště je vhodný při zlepšení „kruhů pod očima“. Velmi dobré zkušenosti mám s řadou Anew Clinical od AVONu, jejíž výrobky poskytují výše uvedené. S oblibou sama používám Anew liftingový krém, kolem očí jemnými poklepy aplikuji Sérum na mimické vrásky. Protože sama mám citlivou pleť, obávala jsem se, že mě budou výrobky dráždit. Avšak toleruji je velmi dobře a pleť si přímo libuje. Pozitivně mě překvapila 2-fázová péče o rty. Opět mě nedráždí a zbavila jsem se suchých rtů. Chce to však pravidelnost a důslednost v péči.

Značnou škodu na pleti způsobuje ultrafialové záření. Urychluje stárnutí kolagenu, elastinu, objevují se tak vrásky. UV záření pleť dehydratuje, pleť je suchá, jemně se olupuje, prosvítají drobné žilky. Nevítaným společníkem jsou pak pigmentové skvrny, které obtěžují velké množství žen. Z tohoto pohledu je nutností používat denní krém s vysokým ochranným faktorem. Klientky tak vítají Anew Ultimate denní krém s SPF 25. Poskytuje jim kvalitní ochranu před škodlivým UV zářením, obsahem kyseliny glykolové a výtažků z řady bylin předchází vzniku nežádoucích pigmentací a tvorbě vrásek, obsahem provitamínu A a dalších antioxidantů pomáhá napravovat poškození buněk a zlepšovat jejich regeneraci.

Vapadat dobře bez ohledu na věk je umění a dar zároveň, s vhodnou dermatokosmetikou to může být ženám usnadněno.

V péči o pleť, vlasy a nehty nelze opominout ani vyvážený příjem vitamínů, minerálů a stopových prvků ve stravě či formou potravních doplňků. Hovoříme o nutraceuticích. Nutraceutika se stala hitem doby. Mezi „osvědčené kožní vitamíny a minerály“ patří vitamín A, B5, B6, C, E, biotin, selen, zinek, křemík, betakaroten, lykopen. Z přírodních extraktů jsou ceněné pupalkový, brutnákový či rybí olej jako zdroj esenciálních nenasycených mastných kyselin, které si tělo nedovede připravit samo a které se podílejí na tvorbě kvalitního kožního filmu.

MUDr. Marie Finsterlová

 


 

   
14.02.2008 - Krása - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [39] VALERIE11 [*]

  NEJLEVNĚJŠÍ Kosmetika proti VRASKÁM s KOLAGENEM 

  ZDE Sml67Sml67 Colway a Larens - Kolagen Beauty

  A NAVÍC KAŽDÝ MĚSÍC SLEVA NA VÁMI VYBRANÉ ZBOŽÍ

  TAK NAKUPUJTE ZA FUFNÍKSml67Sml67

  superkarma: 0 25.02.2011, 20:18:01
 2. [38] www.kolshop.cz [*]

  Kdo chce kolagen a nechce se zrujnovat?

  Tak navštivte naše stránky www.kolshop.cz a najdete zde nejlevnější kolagenové preparáty

  od společnosti Inventia které nejsou pro pokožku návykové, nezpůsobují přecitlivělost a nezpůsobují žádné vedlejší učinky.

  Kolagenové preparáty splnují všechny povinné normy a atesty pro Evropskou unii

  Spolupraci navazujeme i s velkoodběrateli a e-shopy

  všechny preparáty naletnete v kolonce -Formulář všech preparátů: http://www.kolshop.cz/formular-vsech-preparatu/

  superkarma: 0 30.07.2010, 22:59:02
 3. [37] dasad [*]

  Ja mame koupila k vanocum dove pro age a je moc spokojena

  superkarma: 0 16.02.2008, 19:59:53
 4. avatar
  [36] átéčko [*]

  wich: Ten peeling se provádí postupně. Připravuješ pleť krémem s kyselinou a hydartujícími látkami na samotný úkon. A pokud nemáš mastnou pleť, musíš ji přes den mastit.
  Pro mou jemnou pleť to žádný hukot nebyl. Jen jsem zase o odstín bělejší

  superkarma: 0 14.02.2008, 18:51:39
 5. avatar
  [34] wich [*]

  átéčko: Botox je znát na pleti, ale jak se vpich klobásového jedu projeví v organismu za deset dvacet let? Zdálo se mi to divné, když jsem si o tom přečetla poprvé asi před deseti lety článek v časopise z USA a úplně stejně tomu nedůvěřuji nyní. Chemický peeling musí být taky "hukot" pro pleť.

  superkarma: 0 14.02.2008, 17:10:43
 6. avatar
  [33] wich [*]

  átéčko: Taky mne docela zarazila cena u jakéhosi krému od Avon. Nějaký proti vráskám stál cca kolem 1 000 Kč, za což už nakupující pořídí krém od Diora

  superkarma: 0 14.02.2008, 17:08:15

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [32] átéčko [*]

  Ale ten Avon je úplně o ničem . Hezké jsou kelímky a popis krému. Kvalita je střední, cena vysoká. Vrásek vás nezbaví
  Chemický peeling je vynikající hlavně na rozšířené póry, na nerovnosti pleti a drobnější vrásečky a skvrnky. Člověk po něm omládne opravdu o 5let. A není to tak drahé
  Botox je dražší záležitost, ale je to opravdu znát!!!

  superkarma: 0 14.02.2008, 16:57:57
 2. avatar
  [31] olafka [*]

  Mylady: SENSITIVESKIN: Meander:

  superkarma: 0 14.02.2008, 15:29:50
 3. avatar
  [30] Meander [*]

  Vrásky na čele nad kořenem nosu nejspíš nechám vyžehlit botoxem a ostatní mi nevadí.

  superkarma: 0 14.02.2008, 14:45:35
 4. avatar
  [29] Mirly [*]

  Pokud je někdo zamindrákovaný ze svých vrásek,ať klidně podstoupí zákrok.Hlavně ať pak nevypadá jako z vosku a dokáže se ještě usmát.

  superkarma: 0 14.02.2008, 14:26:45
 5. avatar
  [28] Amálie [*]

  Ty tři pidi vrásky při smíchu, co mám, mi rozhodně nevadí, v rodině ani 80 letá babi nemá nijak extra zvrásněný obličej a drahý jich má podstatně víc, než já

  superkarma: 0 14.02.2008, 14:23:49
 6. avatar
  [27] Ch.Z. Kochanská [*]

  gerda: Obzvlášť patoložky a jiné kriminalistky bývají krásky z pláže!

  superkarma: 0 14.02.2008, 14:20:55
 7. avatar
  [26] verlit [*]

  Myslím, že to hodně záleží na typu tváře - některé ženy stárnou do krásy, s vráskami jsou jejich obličeje zajímavé a mají svou krásu (třeba Katherine Hepburnová nebo ta zmíněná Bydžovská), u jiných vrásky opravdu vypadají nehezky.
  Určitě mi ale jako vylepšení nepřipadají ne-lidské, umělé a nehybné obličeje, které jsou výsledkem aplikace např. botulotoxinu. Ti lidi pak vypadají jako když mají plastovou masku, tváři chybí emoce. A vrásky od smíchu apod. jsou podle mě vysloveně krásné.

  superkarma: 0 14.02.2008, 14:19:40
 8. avatar
  [25] kareta [*]

  wich: taky nechápu, proč s těma prachama nevypadá lépe, jako by se jí plastik chtěl pomstít

  superkarma: 0 14.02.2008, 14:14:30
 9. avatar
  [24] gerda [*]

  wich: já mám kvůli tomu alergii na americké seriály a většinu filmů. Všichni jsou tam dokonalí.

  superkarma: 0 14.02.2008, 13:56:53
 10. avatar
  [23] wich [*]

  gerda: To je pravda. Tam všechny staré baby vypadají stejně jako stará bárbína Ivana Trampová. A jaká to byla krásná ženská.

  superkarma: 0 14.02.2008, 13:54:13
 11. avatar
  [22] wich [*]

  Mylady (9): Prázdná peněženka a klobásový jed v obličeji. Nic víc nic míň.

  superkarma: 0 14.02.2008, 13:52:24
 12. avatar
  [21] gerda [*]

  Mylady: No vidíš. Já zastávám názor, že aby se lidé od sebe vizuálně lišili, potřebují sem tam nějakou vrásku. Jinak by to byly klony módních typů - jako odstrašující příklad uvádím Hollywwod.

  superkarma: 0 14.02.2008, 13:46:15
 13. avatar
  [20] Mylady [*]

  gerda: Zuzana se mi líbí taková, jaká je. Je vidět, že je to kvalitní člověk a věřím tomu, že by se s ní dalo mluvit o čemkoliv. Je fakt, že plastika a žádné jiné úpravy by mi k ní nesedly.

  superkarma: 0 14.02.2008, 13:18:45
 14. avatar
  [19] gerda [*]

  A co Zuzana Bydžovská??? Ta by, byvše krasavicí, těžko lítala z role do role. Ta má vrásky snad od dětství. Taky se vám hnusí?

  superkarma: 0 14.02.2008, 13:12:43
 15. avatar
  [18] Mylady [*]

  Nyotaimori: mě se to taky hnusí.

  superkarma: 0 14.02.2008, 12:18:50
 16. avatar
  [17] MEK [*]

  mě vrásky neobtěžují,patří to k životu a svému příteli se líbím taková jaká jsem i s vráskama ale výrobky od Avonu jsou super,taky je používám

  superkarma: 0 14.02.2008, 12:05:46
 17. avatar
  [15] Mylady [*]

  ještěrka.ehp: rozhodně máš pravdu, ale ber to tak, pracovat budeš dýl, než do 60-ti, pokud budeš zdravá. A přitom by měl člověk nějak rozumně vypadat. Ne všechno zvládne pohyb, zdravá strava a veselá mysl.

  superkarma: 0 14.02.2008, 11:33:28
 18. avatar
  [14] ještěrka.ehp [*]

  Rozhodně bych i ve vysokém věku chtěla vypadat pěkně, ale radši bych toho dosáhla dostatečným pohybem a vrásky bych nechala, stárnout se má důstojně, což mi u žen, které si v šedesáti hrají na patnáctky, zrovna dvakrát nepřipadá

  superkarma: 0 14.02.2008, 11:30:39
 19. avatar
  [13] Mylady [*]

  SENSITIVESKIN: já se taky bojím, běž první a pak mi řekneš. Mě dělá zle i braní krve. ale chtěla jsem si to nechat jenom nad kořenem nosu.

  superkarma: 0 14.02.2008, 11:16:07
 20. avatar
  [12] gerda [*]

  Mylady: strnulý!

  superkarma: 0 14.02.2008, 10:39:20
 21. avatar
  [11] wtipna [*]

  Mylady: SENSITIVESKIN:

  superkarma: 0 14.02.2008, 10:22:25
 22. avatar
  [10] SENSITIVESKIN [*]

  Mylady: já taky,ale bojím se ...

  superkarma: 0 14.02.2008, 10:05:14
 23. avatar
  [9] Mylady [*]

  Chystám se na botox, jsem zvědavá, jaký to bude mít efekt.

  superkarma: 0 14.02.2008, 09:55:06
 24. avatar
  [8] SENSITIVESKIN [*]

  Tyhle krémy jsou super, já mám citlivou kůži,ale tohle mi sedí a účinkuje to

  superkarma: 0 14.02.2008, 09:39:27
 25. avatar
  [7] wtipna [*]

  Znám plno lidí s vráskama, které jim sluší! To platí i pro pihy, atd. Ale to už je o jiné reklamě (na DOVE).

  superkarma: 0 14.02.2008, 09:22:13
 26. avatar
  [5] Ch.Z. Kochanská [*]

  Ano, vyznívá to ve finále jako reklama na Avon, proč ne, je to komerční článek.
  Mám tak citlivou pleť, že se mi dělá lišej i ze studeného větru (říkam tomu lyžařská lepra) a Avon snáším velice dobře.
  K vráskám - miluju na mužích vějířky vrásek u očí při úsměvu!

  superkarma: 0 14.02.2008, 08:52:40
 27. avatar
  [4] *modrá [*]

  gerda: máš pravdu..moc dlouhé, nezáživné .. z toho jak na to mhouřím oči mi jistě přibyla vráska... a přitom je to reklama na novej krémík od Avonu. Určitě bude dobrej když je o něm tolik písmenek. Pošlete mi vzoreček. Dík

  superkarma: 0 14.02.2008, 08:35:33
 28. avatar
  [3] Aloren [*]

  gerda: Výstižně napsáno, souhlas...

  superkarma: 0 14.02.2008, 08:34:51
 29. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  I vrásky patří k životu, ne mě nevadí.Už mi není 20, ani 30, ani....

  superkarma: 0 14.02.2008, 06:56:31
 30. avatar
  [1] gerda [*]

  Ježíšmarjá, to je dlouhý, to se nedá číst - odpovím tedy na titulek. Vrásky mi vůbec nevadí, kolem očí jsou dokonce sympatické. Bez vrásek je obličej prázdná maska. Každá vráska něco znamená, prožitou radost, smutek...

  superkarma: 0 14.02.2008, 06:43:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme