Zdraví

Vrány, čápi a hlávky zelí

Milá redakce!

Okolnosti početí jsem mému synovi vysvětlovala podle skutečnosti, už odmala. Přeskočili jsme všechny ty vrány, čápy a hlávky zelí, a už od svých cca tří let věděl, že když se dva lidé mají moc rádi, narodí se jim miminko.

Pár dní tuto informaci zpracovával. Pak za mnou přišel celý ustaraný. „Strejda s tetou se nemají rádi, že nemají miminko?“ ptal se. Mojí sestře se dítě nedařilo (dnes už má krásná dvojčata). A tak nastalo další povídání a vysvětlování, že někdy, i když se lidé mají rádi, miminko nemají - buď na něj čekají déle, nebo musí do nemocnice, kde jim pomůžou doktoři, nebo se ujmou dítěte, které žádné rodiče nemá a potřebuje je.

Vysvětlit se dá všechno, i malému dítěti. Ani k tomu není třeba si vymýšlet, jen mu říct jak to je, způsobem přiměřeným jeho věku.

Zdraví Jana (kterou přinesla vrána mám skoro chuť napsat) :-)


Dobrý den, Jano.

Teď se přiznám, že jste mě zmátla! Jaká hlávka zelí? Co to je? To neznám! Děti nosí i hlávky zelí? Nebo strašák? To je nějaká strašidlácká verze pro zlobivé dítky? A to, že se snaží tak dlouho, až mají dvojčata, to je taky takové příznačné.:)

Vysvětlí mi někdo to zelí?:) Třeba na adresu redakce@zena-in.cz!

   
25.04.2007 - Zdraví - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [4] mam-ča [*]

  Naše děti chápaly, že maminka nosí dítě v bříšku. Ale pořád jim vrtaly hlavou čistě technické otázky, kde se tam to dítě vzalo, a kudy se dostane ven ?
  Až manžel jim to osvětlil : Kudy se dostalo dovnitř, tudy zase vyleze ven, jen o trochu větší...

  superkarma: 0 25.04.2007, 16:36:48
 2. [3] Samík97 [*]

  Taky jsem si myslela, že je mému kdysi malému synkovi jasná pohádka ,že děti se berou v nemocnici, až mi začal asi 8letý říkat fór o paní s břichem, která mimčo nechtěla a doktor ji radil jíst hodně zmrzliny, poprvé se to nepovedlo, podruhé, potřetí se na rentgenu ukázal mrňous jak cvičí a křičí :"Ja nikagda nězmjorzněm !"A bylo vymalováno.

  superkarma: 0 25.04.2007, 14:49:48
 3. avatar
  [2] Blues [*]

  To je zase anglosaská pohádka, podle níž se miminka najdou na poli pod hlávkou zelí :-)

  superkarma: 0 25.04.2007, 11:42:11
 4. avatar
  [1] závislá na čokoládě [*]

  Souhlasím s Janou,taky doma se synem jedeme na "férovku" a je to určitě lepší, než zelí, motýlci... Právě řešíme porod neb se kamarádce narodilo mimi a zatím jsme to zvládli

  superkarma: 0 25.04.2007, 11:26:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme