Bulvár

Vrah Lennona se nechytá. Dál sedí


John Lennon se 8. prosince 1980 kolem desáté večer vracel se svojí manželkou Yoko Ono z nahrávacího studia Record Plant. Před domem Dakota na Manhattanu v New Yorku, kde bydleli, před ně naběhl tehdy šestadvacetiletý Mark Chapman a obrátil proti nim zbraň. Vystřelil pětkrát, čtyři zásahy byly smrtelné. O necelé dvě hodiny později v Roosveltově nemocnici umírá. Když to lékaři oznamovali Yoko Ono, ta jen zoufale kroutila hlavou „Chcete říct, že spí?“ nechtěla si připustit smrt svého muže, tak jako se s ní dodnes nemohou srovnat jeho skalní příznivci. A ti nechtějí ani slyšet o Chapmanově propuštění.

 

Nechtěla o tom zřejmě ani slyšet komise soudních expertů v americkém městě Albany, která, podle agentury AP, už popáté v úterý zamítla jeho žádost o podmínečné propuštění. Podle ní je stále společensky nebezpečný. Zpěváka totiž zabil jen proto, aby na sebe strhl pozornost. A podle soudních expertů u člověka, který svoji vražednou exhibici plánoval s naprosto chladnou hlavou, není zaručeno, že by ji nějak nezopakoval.

 

Chapman, který už si ze svého doživotního trestu odpykal 27 let, si tak nejméně další dva roky posedí. Pak zase může požádat o propuštění. To už mu bude pětapadesát. Poprvé požádal o podmínečnou svobodu po 20 letech za mřížemi v roce 2000. Po prvním neúspěchu pak žádost každé dva roky opakoval.

A co na verdikt soudu vdova po Lennonovi Yoko Ono? „Je to správné rozhodnutí, já jsem vždy byla proti jeho (Chapmanovu) propuštění,“ měla podle svého právníka reagovat. A teď jen bude čekat, jak rozhodne příští líčení o propuštění v srpnu 2010.

 

Myslíte, že by se měl vrah Johna Lennona dostat na svobodu? Posloucháte jeho songy z doby, kdy vystupoval sólově, nebo když zpíval megahity s Beatles?
   
13.08.2008 - Společnost - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Motty [*]

  John Lennon se 8. prosince 1980 kolem desáté večer vracel se svojí manželkou Yoko Ono z nahrávacího studia Record Plant. Před domem Dakota na Manhattanu v New Yorku, kde bydleli, před ně naběhl tehdy šestadvacetiletý Mark Chapman a obrátil proti nim zbraň. Vystřelil pětkrát, čtyři zásahy byly smrtelné. O necelé dvě hodiny později v Roosveltově nemocnici umírá.

  Nebylo by záhodno doplnit poslední větu jménem? Jinak z toho vyplývá, že umírá Chapman.
  A ano, poslouchám jak písničky Johna Lennona, tak Beatles. Miluju je

  superkarma: 0 13.08.2008, 15:55:20
 2. [3] Lindaa [*]

  Myslím si, ze casto poustejí na podmínku i vetsí magory a ospravedlnují to, ze se za 20 let polepsil, má nárok ukázat, ze se zmýlil a podobnýma humanitárníma kecama. Tenhleten má "smulu", ze si vybral nesprávný terc. Ucel se splnil-je znám po celým svete, ale za jakou cenu . Pokud ho nekdy pustí, tak budu pouze otázkou casu, kdy ho nejaký jiný magor oddelá, at uz jako pomstu nebo taky se zviditelnit.

  superkarma: 0 13.08.2008, 14:02:40
 3. avatar
  [2] malenina [*]

  Evikus: Mělo by to tak být, ale je možné, že jméno oběti v tomto případě hraje roli. Tím nechci říct, že pokud ho odborníci shledali nebezpečným, že by ho měli pustit.


  Ano, poslouchám Lennonovy songy, poměrně často Beatles už méně, spíš vyjímečně.

  superkarma: 0 13.08.2008, 13:50:38
 4. avatar
  [1] Evikus [*]

  Chovala bych se k němu jako k jakémukoliv jinému vrahovi. Pokud si zaslouží být propuštěn (dle dosavadních) zákonů, ať propuštěn je. Pokud si to nezaslouží, ať není.
  Ale myslím si, že velkou roli zde hraje to, KOHO zastřelil. Na což by podle mě neměl být brán zřetel. Vrah ja vrah ať už zabije Lennona nebo Vomáčku

  superkarma: 0 13.08.2008, 12:56:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme